Přehled událostí z rocku a metalu

Přehled událostí z rocku a metalu: Prosinec 2014

Hudba Kultura / 18.1.2015

Pravidelně nepravidelný přehled nejzajímavějších novinek na rockové a metalové scéně u nás i v zahraničí.

Vítejte u třetího vydání pravidelně nepravidelného tvrděrockového přehledníku. Vánoční čas mnoho zajímavostí nepřinesl, ale něco málo se nám přeci jen podařilo z hlubin internetu vyhrabat.

Když se hraje v kapele…tak se nezlobí?

Populární finská formace Nightwish vydá 27. března novinku pojmenovanou Endless Forms Most Beautiful. Svým jménem ji zaštítí vydavatelství Nuclear Blast Records a předcházet jí bude nově oznámený singl Élan, který vyjde už 13. února. Jde o první album Nightwish s novou zpěvačkou Floor Jansen.

Zajímavé časy prožívá norská blacková smečka Immortal. Jde o vlastnictví práv na značku Immortal, kterou se pro svou společnost Eikemo Compositions pokusil urvat frontman Abbath. Právníkům zastupujícím textaře a ex-kytaristu Demonaze a bubeníka Horgha se však toto jednání nelíbí a oba hudebníci usilují o rovnoměrné rozdělení značky mezi všechny tři členy kapely. V dopise norskému patentovému úřadu se Abbath vyjádřil v tom smyslu, že podle něj nejsou DemonazHorgh dostatečně kvalifikovaní a nemají zájem se v budoucnu podílet na aktivitách kapely. Jak celý spor dopadne, bychom se měli dozvědět co nevidět.

Němečtí veteráni Scorpions nakonec přeci jen nebalí fidlátka a na únor oznámili novou desku a následné turné, jež nemine ani Českou republiku. Nástupce čtyři roky starého Sting in the Tail ponese název Return to Forever. Produkce se stejně jako minule ujala dvojice Mikael Nord Andersson a Martin Hansen.

Scorpions

Scorpions. Zdroj: www.metal-archives.com

Další fošnu mají v plánu i legendární thrasheři Anthrax, kteří se zavřeli do studia, aby dali postupně do kupy nástupce tři roky staré Worship Music. Dosud nepojmenovaná placka by měla vyjít v průběhu roku a producentskou práci zastane opět Jay Ruston.

Maskovaná enigma Slipknot konečně odtajnila jména nového bubeníka a baskytaristy. Respektive se tato informace dostala ven skrze ústa technika kapely. Novým bubeníkem nahradivším vykopnutého Joeyho Jordisona se stal Jay Weinberg, který od roku 2010 působí také v hardcoreové partičce Madball. Basovou kytaru vzal nově do ruky jistý Alessandro Venturella původně z britských Krokodil. Frontman Corey Taylor se ale nechal slyšet, že zatím nejde o plnohodnotnou posilu ansámblu, a tak až čas ukáže, na čem se sestava Slipknot ustálí.

Na nové desce pracují i němečtí řezníci Debauchery. Bude se jmenovat Fuck Humanity a fanoušci by se měli dočkat v červenci. O vydání se postará Massacre Records. Poslední album Debauchery vyšlo v roce 2013 a jmenovalo se Kings of Carnage.

Nejpovedenější videoklipy aneb posloucháme i očima

Behemoth – Ora Pro Nobis Lucifer (Black/Death Metal)


In this Moment – Big Bad Wolf (Metalcore)


Marilyn Manson – Deep Six (Industrial Metal)

Co vyšlo a stojí za povšimnutí

  • Dir En Grey – Arche (10. 12.)
  • Taake – Stridens Hus (8. 12.)
  • Celldweller – End of an Empire (Chapter 02: Love) (5. 12.)

Zdroj perexové fotografie: www.alphacoders.com
Zdroj informací: hudební portály a webové stránky kapel
Zdroj videa: www.youtube.com

Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jsem úplně normální kluk, který má rád dobrou muziku, kvalitní filmy, nekonečné cestování a akce s kamarády. A taky si občas zahraju Magic: The Gathering :-)

Zanechte komentář