Mladý obal slaví. Letošním tématem je Všechno nejlepší!

Design / 26.1.2015

Autor:

Všechno nejlepší! Takové je letošní téma jubilejního 20. ročníku designérské soutěže pro mladé. Může se zúčastnit kdokoli, třeba i vy, a to do 27. března 2015.

Soutěž Young Package slaví dvacáté výročí. Možná proto je letošním tématem narozeninový obal. Zamysleli jste se už někdy nad tím, v čem svůj dárek k narozeninám dostáváte? Přece jenom, většina z nás to hned rozbalí a obal zahodí.

Není ale důležité jen to, co je uvnitř. Vždyť první dojem je první dojem. Výjimečně se dá totiž zabalit opravdu cokoli. Obyčejnou věc můžete proměnit v malý dárek, který ve vás bude vzbuzovat touhu ho rozbalit.

A co tedy máte navrhnout?

Nejdříve si položte otázku: Jak by měl vypadat dárek, který byste si přáli dostat? Ať už by to byla jubilejní edice vašeho oblíbeného nápoje, čokolády nebo kávy. A taky se setkáváte s nedostatkem originálního a vtipného narozeninového balicího obalu? Všechno je buď pro babičky, nebo na svatební dary. Tak si klidně sami jeden navrhněte!

Mladý obal 2015. Zdroj: mlady-obal.cz

Mladý obal 2015. Zdroj: mlady-obal.cz

Komu je soutěž určena?

Zpravidla všem do třicítky, kteří se zajímají o design. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. V první se mohou zúčastnit studenti vysokých škol a mladí designéři, kteří ještě nedosáhli 30 let věku. Do druhé kategorie se přihlašují studenti středních a vyšších odborných škol. Například vítěz první kategorie si jako odměnu odnese 30 000 Kč.

„Jeden z vítězů bude po vyhlášení vybrán firmou Model Obaly na třítýdenní honorovanou stáž v jejím inovačním centru. Na ostatní oceněné potom čekají další finanční odměny a věcné ceny od partnerů soutěže,” dodávají organizátoři.

Dřívější vítězové dnes

Historicky prvním vítězem se stal Jan Čtvrtník, o několik roků později spolupracoval s NASA, IKEA nebo Elektroluxem. V dalších ročnících se vítězi stali například Ladislav Škoda, Jaroslav Juřička nebo Karel Vránek. Kdo vyhraje letos?

Zdroj perexové fotografie: mlady-obal.cz

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

Autor je redaktorem magazínu Generace21. Studuje Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Se svými přáteli založil Festival večerní poezie. Mezi jeho záliby patří tanec, cestování, architektura a urbanismus, poezie a v neposlední řadě také design.

Zanechte komentář