hc oceláři třinec, extraliga 2014/2015

Třinec drží neporazitelnost, Slavia rezignovala

Sport / 13.1.2015

Extraliga má za sebou už třicet sedm kol a blíží se pomalu k závěru základní části. Zdá se, že třinečtí Oceláři se ji rozhodli suverénně vyhrát.

Naše nejvyšší hokejová soutěž nabízí v posledních kolech velmi slušnou podívanou. Trhákem 37. kola se staly zápasy mezi Spartou a Vítkovicemi, stejně jako mezi Mladou Boleslaví a brněnskou Kometou. Sparta a Kometa se totiž přetahují o třetí příčku. Nejen v těchto zápasech se ale bylo na co dívat.

Třinec utržený ze řetězu

První místo tabulky zatím se slušným náskokem stále brání Třinec. Oceláři mají letošní sezónu skvěle rozehranou, což potvrdili i v posledním kole. Pražskou Slávii poslali domů s výsledkem 5:2. Tímto vítězstvím uzavřeli šňůru zatím deseti zápasů bez porážky. Slávisté přitom vůbec nechtěli dát svou kůži zadarmo. Do utkání vlétli bojovně, dokonce se v první třetině dostali do vedení.

Hráči Třince oslavují branku. Zdroj: hcocelari.cz, autor: Eva Solaříková

Těsně před koncem prvního dějství ale vyrovnal junior David Cienciala. Tento gól do šatny Slávii položil a Oceláře vybudil k lepšímu výkonu. Do druhé třetiny vlétli hráči Třince s novou vervou. Nasázeli soupeři čtyři branky, a rozhodli tak zápas. Třinec si upevnil pozici v čele tabulky a Slávie nejspíš definitivně zakotvila na samotném dně. Pražský klub má už tak výraznou bodovou ztrátu, že dostat se mimo sestupovou zónu se zdá nemožným.

Sparta uhájila třetí příčku

extraliga 2014/2015, tabulka extraligy

Aktuální tabulka. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Druhý pražský klub, Sparta, hostil Vítkovice. Jelikož Sparťanům dýchá za krk brněnská Kometa se ztrátou pouhých tří bodů, je každý zápas bojem o bronzovou příčku. Sparta přistoupila k tomuto zápasu zodpovědně a hned v první třetině se dostala do vedení brankami Kumstáta a Rolinka. Na 2:1 snížil Rudolf Huna a v druhé třetině tentýž hráč vyrovnal na 2:2. Spartu zachránil Petr Kumstát. Nejprve zvýšil náskok brankou na 3:2 a v závěru zápasu vítězství potvrdil. Blýskl se tak hattrickem a dopomohl svému týmu k udržení třetí pozice v tabulce.

Brněnská Kometa je v dobré formě a z Mladé Boleslavi chtěla odvézt tři body. Brněnští se ujali vedení 2:0 během první třetiny, branky vstřelili Ptáček a Honejsek. Dobře rozehraný zápas ale Kometě zkomplikoval Mitja Robar. Slovinský obránce v dresu Boleslavi nejprve snížil na 2:1. Vyrovnávací branku obstaral Michal Bárta. Necelých deset minut před koncem utkání pak poslal Boleslav do vedení opět Mitja Robar. Kometa dokázala odpovědět a zápas šel do prodloužení. V něm rozhodl o dělbě bodů Honejsek. Kometa tak ztratila ve svém stíhacím zápase se Spartou cenný bod.

Další zápasy extraligy se hrají v pátek 16. 1. Sledujte je s námi.

Zdroj perexové fotografie: hcocelari.cz, autor: Michal Ježowicz