Na vysoké jsem spala se svým učitelem

Vztahy / 31.1.2013

,,… a pořád spím. Je to zkušený gentleman, ač s manželkou a dvěma dětmi. No a co!“ Říká Slečna X.

Protiklady se přitahují i tam, kde by neměly

On je muž v nejlepších letech, zkušený životem, publikující své práce, přednášející na univerzitě. Navíc celkem šťastně (opravdu?) ženatý. Vychoval dvě krásné dcery, které už mají vlastní děti. Říkejme mu Pan Y. Ona je mladá, perspektivní dívka, zatím bez stálé práce, svobodná studentka milující život. Pojmenujme ji Slečna X.

Na první pohled dva odlišné světy. Ty však spojuje jedno společné téma: univerzita. On přednáší na nejmenované univerzitě, Slečna X poctivě navštěvuje jeho přednášky a semináře. Ale! To není všechno. Kromě společného času tráveného ve školních prostorách  tyhle dva spojuje ještě něco: společná postel.

Přinášíme vám tajnou zpověď čtyřiadvacetileté studentky. Ta sice neplánuje, jako většina jejích vrstevnic, se svým přítelem společnou domácnost, zato ale přemýšlí, jak to udělat, aby se se svým univerzitním profesorem mohla vidět i po skončení semináře, nejlépe v posteli.

Slečno X, znám tě už od školky. Klečela jsi v koutě, ubrečená a vystrašená. Kam se poděla ta dívčí naivita? Jak se vůbec z tak tiché, plaché dívky stala „lovkyně profesorů“?

Ne, není to tak, že by ta plachá holka zmizela. Právě naopak, je pořád tam, kde bývala. Jen se občas snaží mlčet, když moje starší já vyvádí. Nic jsem neplánovala, přišlo to samo. Z ničeho nic. Já se všemu vždy bránila. Rodiče mi zakazovali v patnácti diskotéky, kluky, malovat se. Nesměla jsem nosit krátké šortky, sukně už vůbec ne. Takže tohle bylo něco nového, vzrušujícího a zakázaného. Opět mi někdo něco zakazoval a já to mohla porušovat. A to se mi líbí.

A jak to vůbec mezi vámi dvěma začalo?

Nastoupila jsem do prvního ročníku na vysoké. On byl v nejlepších letech. Když přišel na první přednášku, působil na mě děsně protivně. Takový postarší inteligent, co si přišel dokázat, že je něco lepšího než my, hloupí prváci bakalářského stupně. V první chvíli mi přišel děsně směšný. Jeho oblečení, chůze, mluva. Všechno. Postupem času jsem začala milovat jeho přednášky. Musím říct, že byly jediné, které jsem navštěvovala pravidelně.

Začalo se mi líbit, jakým stylem mluví, jaký má přehled, zkušenosti, jeho věk mě fascinoval a fascinuje. Což se nedalo srovnat s kluky, kteří se mnou chodili třeba do ročníku. Tehdy ani ne dvacetiletí mladíčci, kteří si mysleli, že jim za panáka vodky na diskotéce na záchodech udělám, co budou chtít, mi úplně znechutili jakoukoliv představu o vážnějším vztahu s nějakým z nich. Vážně, z představy jakékoliv intimity s tak mladým klukem mám husí kůži! Čím víc jich to na mě zkoušelo, tím víc mě na každé přednášce víc a víc začal přitahovat můj profesor.

Začalo to nevinně. Zkouškou a fotkama. Zdroj: foter.com

„Začalo to nevinně. Zkouškou a fotkou po internetu.“ Zdroj: foter.com

Pak přišla první zkouška. Z nějakého důvodu jsem přišla pozdě. Všichni už byli pryč. A já upocená, neupravená dobíhala ke kabinetu, který on zrovna zamykal. Když mě uviděl, začal se smát, že jsem opravdu pilná studentka a učím se do poslední vteřiny. Oba jsme se smáli.

On  mi ale řekl, že bohužel spěchá na schůzku, ale pokud chci, může mě vyzkoušet cestou. Dal mi několik otázek, smál se, já odpovídala, až jsem s ním došla před restauraci, kde měl mít schůzku. Tam mi řekl, že čeká na manželku. Za chvíli, jako z filmu, zazvonil jeho mobil. Jeho žena „rande“ nestíhá. Nezávazně, pořád mi ještě vykal, mě pozval do restaurace na skleničku, že prý oslavíme mou jedničku ze zkoušky.

Takže poté už jste spolu začali chodit?

Ne, to vůbec. Já se zděsila, když řekl slovo manželka. Měla jsem ho za toho, co nikdy ženy neměl. Když pak vyrukoval ještě s dospělými dcerami, chtěla jsem z toho vycouvat úplně. V té době mi začal posílat ze školního e-mailu docela intimní zprávy, lichotil, říkal, jak jsem výjimečná studentka. Já mu (jako omylem) posílala své fotografie. To ho vzrušovalo. A najednou bylo na couvání pozdě, šlo to ráz na ráz.

Po nocích mi psal textové zprávy, prosil mě o další fotky. Flirtoval. Při další zkoušce jsme skončili v jeho „kabinetě“ na pohovce, kde mě před pár hodinami zkoušel. Na následující zkoušky jsem chodila zásadně poslední a odcházela téměř s ním. Já odešla, on zamkl dveře a sešli jsme se v kavárně, odkud jsme pokračovali ke mně na privát nebo na hotel, kde on občas přespával. A k tomu chození, vlastně spolu nechodíme doteď. On je spokojeně ženatý. A já chápu, že si na budoucnost s ním pomýšlet nemohu.

Nevadí ti, že jsi jen ta druhá, ne ta, ke které se vrací?

Upřímně, jsem ráda, že ho nemám doma. Nesnesla bych ho. Vlastně asi žádného chlapa, zatím. Takhle mi to vyhovuje. Bere mě na večeře, obědy. Dokonce často podnikáme společné výlety. Mám vše, co chci. Skvělého muže po boku, když potřebuji. Pokud nemá čas, vyrazím si s přáteli bavit se do klubů, popít, zatančit si. Žiju jednoduše přítomností, neřeším budoucnost. Jsem šťastná.

A co jeho rodina, nemáš občas výčitky vůči ní? Nebo strach, že se o vás dozví jeho žena?

Říká se, že vše jednou vyjde na povrch. Já doufám, že ne. A pokud ano? Nejsem ta, co podvádí. Já nemám doma nikoho, kdo by na mě čekal, komu bych lhala. Výčitky a lítost by měly být spíše na jeho straně. Jsem svobodná, mladá holka, nechci po něm rozvod, přiznání se manželce, ani nic podobného, tak co. Občas si říkám, že to není správné, ale takových věcí v životě bývá. Co ti, kteří mají nějaký handicap, je správné, že musí tak žít oproti zdravým? Ze začátku jsem se bála, teď se bavím.

"Užívám si, dokud mohu." Zdroj: rt.com

„Užívám si, dokud mohu.“ Zdroj: rt.com

Probrali jsme jeho ženu, děti, tvůj pohled na váš „vztah“. Jak ale vnímáš ten fakt, že je to tvůj profesor a navíc o tolik starší?

Věk nevnímám jako překážku, je mu přes padesát let. Jak jsem už řekla, mladí kluci nemají zkušenosti. Vždyť oni zatím skoro netuší, co se z nich vylíhne. Jsou to kuřátka pro naivní holky. Já potřebuju chlapa! Zkušeného, inteligentního, ostříleného životem, kterého nepřekvapí moje výmluvy, holčičí nálady. Nebude chtít vědět, co kde dělám a s kým. A že je mým profesorem? To mě naopak vzrušuje! Po pravdě asi nejvíc. Ta snaha držet náš společný sexuální život pod pokličkou. Tajná dostaveníčka v kabinetě, kdy už je budova skoro prázdná, mají své kouzlo. Přála bych takový adrenalin zažít každé.

Když to shrneme, jaký je tedy váš současný vztah? Předpokládám, že stále trvá.

Ano, trvá. Dokonce jsem se dozvěděla zatím tajnou informaci, že mi bude dělat oponenta při mé obhajobě diplomové práce. Co se týče našeho vztahu, je vcelku volný. Píšeme si, posíláme si po nocích erotické vzkazy, fotografie. Je to o touze, chtíči. Když máme chuť, někam spolu zajdeme. Většinou to trvá celou noc. Často pak doma ženě říká, že přespí ve škole, protože brzo ráno přednáší. Po intimní stránce je nám spolu prostě nádherně, rozumíme si. Bez závazků, bez výčitek a bez přemýšlení, zda to tak zůstane i v budoucnu.

Mluvíš o všem s takovým odstupem, co láska?

Jak už jsem řekla, je to vztah o vášni, touze, společných zájmech, pocitech. Na pravou lásku jsem ještě nenarazila. Moc se těším, až poznám někoho tak skvělého, jako je on, a navíc do něho budu i zamilovaná. Zatím si vystačím s tajnými schůzkami, kdy mi buší srdce touhou, nedočkavostí a nervozitou, zda budeme prozrazeni. Lásku si kompenzuji prozatím vášnivými hodinami v posteli, jiskřivými zkouškami, pomrkáváním na přednáškách.

Takový je příběh studentky X. Co na něj říkáte? Můžete ho odsoudit, nebo závidět. Je to jen na vás.

Zdroj perexové fotografie: elitedaily.com

Jana Hybnerová

Jana Hybnerová

Jsem absolventkou vysokoškolského bakalářského programu Mediální a komunikační studia se zaměřením na Jazykovou a literární kulturu. V současné době se studiu věnují dále, a to navazujícím magisterským studiem Dějin kultury se zaměřením na Dějiny literární kultury. Ráda čtu, píšu a ještě více tvořím hodnotné věci, a proto doufám, že se jednou naše sekce Literatura dostane vysoko a najde si spoustu čtenářů.

Zanechte komentářVaše názory

 • Denisa

  Waw, neumím si představit, že mě vzrušuje 50ti letý chlap, ale slečno X máš můj obdiv! Za to jak vnímáš takový vztah atd. Víc podobných příběhů, milá redakce!:))

 • Zuzana Holmanová

  Teda mě ten článek vzal! Neumím si představit, že bych něco takového zažila, ale pokud to oběma vyhovuje, proč ne 🙂

 • Bára Venháčová

  Smutné. Hodně smutné. Mladá holka se raději vznáší v posteli s ženatým mužem, místo aby si sebevědomí a zázemí budovala ve fungujícím vztahu či jako samostatná osobnost. Nemám nic proti vztahům, kde je velký věkový rozdíl, ale vztahům vylhaným rozhodně nefandím. Pro mě rozhodně nic, čemu bych tleskala. Dělat roznožky chlapovi, který to samé praktikuje doma se ženou. Šílený.
  PS: Každopádně článek je super. 🙂

 • Bára Venháčová

  😀 😀 Jasně, protože muži, kteří podvádějí, mají přece doma ty ženy, se kterými nespí a mají nějaký „zasadní problém“, a manželka jim přece nerozumí, nic spolu nepodnikají a žijí jen tak vedle sebe. 🙂

 • Majdul

  zní to moc zajímavě.. profesora jsem ještě neměla, ale je fakt, že mít někoho, kdo je zadaný je děsně vzrušující.. i pro 17-ku 😀 🙂

 • Margita

  No, já se musím přiznat, že toto se mu úplně nelíbí… chápu postoj, když je člověk bez závazku, ale vůči té ženě….
  protože když se nad tím do důsledku zamyslíte, všem nám jednou bude padesát, a taky budem starší ženský. Komu by se líbilo, kdyby si náš partner vyspával s mladýma. Takovej člověk by měl mít vůči mladý holce zodpovědnost, nikoli s ní spát….
  Ještě když ji má učit. To je totální přestřel si myslím. Jasně, může se to stát… jsme lidi. Ale nemělo by se to regulerně dít.
  Četla jsem teď super článek (myslím, že to bylo na http://www.kralovske-spani.cz/ nebo tuším na podobném blogu) o tom, jaký má vliv na psychicku, když starší chlap spí s mladýma holkama.
  Celkově… není to dobře. Za mě opravdu ne.

 • muffff

  Ty pochvalné komentáře opravdu nechápu. Učitel je kurevník, co si dokazuje, že nepatří do starého železa tím, že šuká studentky (bůhví kolik jich takhle má) ve věku svých dcer. No a slečna je čubka, co rozvrací manželství pro „trochu zábavy“ a „užívání si života“. Až dodělá magistra a rupne jí v bedně jako většině mých spolužaček na VŠ, že už je vlastně stará a v 25 má nejvyšší čas myslet na dítě, ještě bude vzpomínat na to, že na vysoké dávala zadarmo nevyřáděnému dědkovi, místo aby si našla slušného kluka svého věku a teď jí zbyla akorát prázdná postel na privátě. A vezme za vděk prvnímu týpkovi ze seznamku, který jí udělá dítě a pak zdrhne, protože to s ní bude k nevydržení (jo znám takové případy). Za povšimnutí určitě stojí i to, že ten učitel ji dostal podobně ubohým způsobem, jako popisovala u těch blbečků z diskoték.