Vezmeš si mě?

Osobní rozvoj Vztahy / 29.1.2013

Kdo z nás by jednou nechtěl slyšet nebo vyslovit tato slova? A jak by ten rozhodující moment měl vlastně vypadat?

Každému někdy projede myšlenka hlavou na svatbu. Ženy nad tímto krásným a jedinečným dnem dumají častěji, ale myslet si, že mužů se tato situace netýká, by byl omyl.

Obě pohlaví ale nad svatbou přemýšlejí jinak. Dívky si představují, jak je jejich nejdražší požádá o ruku, jak budou s kamarádkami vybírat pohádkové šaty a sváteční menu už mají v hlavě několik měsíců dopředu. Pánové spíše řeší problém, jak vybrat tu správnou velikost zásnubního prstýnku a jestli přece jenom jejich vyvolená neodmítne. Jaký by měl onen den D vlastně být?

Romantika nade vše

„Moje nejtajnější sny obsahují Paříž, jednu konkrétní kavárnu pod Eiffelovkou, slunce v zádech, rozevlátou sukni a jeho pohled, v němž by bylo tolik lásky, že by se s ní dalo skály lámat. Přesně ten moment, kdy byste chtěli okamžitě zastavit čas.“

Silvie Trebatická, editorka sekce Design

Zapadající slunce, rozkvetlý park, procházka při chumelení, okvětní plátky růží, šampaňské, čokoládová srdíčka… Jste-li romantikem, jistě vaše představy zahrnují alespoň dvě věci z výše uvedených. A takových láskou naplněných scén jsme už ve filmu viděli spoustu. Musí to nutně znamenat, že je romantické požádání o ruku klišé? Rozhodně ne! Vždyť se jedná o den, který si oba dva budete pamatovat do konce života (pokud se manželství vydaří a vy nebudete chtít na toho druhého zapomenout), tak proč si ho neudělat výjimečným?

„Mně se to stalo na Vyšehradě, zapadalo sluníčko, bylo to romantické.“

Alice Jendelová, editorka sekce V obraze

Zahoďte předsudky a soustřeďte se jen jeden na druhého. Pánové, pokud víte, že vaše přítelkyně by měla velkou radost ze spousty rudých růží, kupte je! Chcete-li jí prstýnek nechat přinést ve sklence šampaňského, do toho! Přemýšlíte nad billboradem s výmluvným nápisem „Beruško, vezmeš si mě?“ Skvělé! Zapomeňte na chvíli na posměvačné kamarády (kteří se na zásnuby stejně chystají podobným způsobem) a buďte romantičtí!

Hlavně originálně

„Chtěla bych, aby to bylo nečekané, originální… Ne třeba, že půjdeme do luxusní restaurace, to bych asi něco tušila, když tam normálně nechodíme.“

Lucie Rubešová, editorka sekce Krása

Někteří z nás touží hlavně po tom, aby žádost o ruku byla co nejvíce originální. Dívky se budou cítit důležitě, když si jejich chlapci dají s přípravou zásnub práci a stráví trochu času organizací a načasováním. Muži se zase mohou poplácat po rameni za to, jak chytří a mazaní jsou, že se jim pod nosem vlastní přítelkyně podařilo něco tak velkého utajit. Co takhle nahrát jí video poskládané z vašich fotek, vzpomínek a oblíbených písní a na samém konci vyslovit onu otázku? Nebo dáte přednost jiné taktice? Inspirujte se třeba v následujícím videu, dívky u nás v redakci ho zbožňují!

Klidně při nákupu v supermarketu!

„Asi bych nechtěla, aby to bylo velké a pohádkové, ale spíš by to mělo vyjadřovat to, jací jsme. Klidně tedy při sledování Futuramy s talířem bramboráků na klíně.“

Aga Hauerová, šéfredaktorka

Myslíte, že je hloupé být požádána nebo požádat o ruku při nějaké běžné činnosti, jako je nákup, sledování televize, venčení psa? Ale vůbec ne! Takové gesto vyjadřuje vše, co spolu denně sdílíte a co máte rádi. Každý den se k těm činnostem vracíte, čímž se pro vás stávají důležité – a tak možná uvažuje i partner. Někteří pánové možná nemají odvahu na velké akce, a tak to na svou milou prostě vyhrknou uprostřed vaření polévky. No a? To se také počítá!

„Já si říkám, že je vlastně jedno, kde nebo jak, hlavně, abych v jeho očích viděla, se to myslí upřímně a z lásky, a taky abych věděla, že s ním chci zůstat po zbytek života…“

Zuzana Fricova, editorka sekce Film

Nakonec možná doopravdy nezáleží na tom, kde se to stane, jak se to stane, co budete mít na sobě, co budete dělat předtím a kdo všechno bude přítomen. Nejdůlěžitější je, že se to vůbec stane. Ať už u žádosti o ruku budete plakat štěstím nebo se smát, přeji vám, ať vás tento krok vede do krásného manželství, ve kterém budete s radostí vzpomínat na den, kdy jste se úžasnou shodou náhod (nebo díky důkladnému plánování) zasnoubili.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu (theswedish)

Zdroj videa: YouTube.com

Lucie Bekeová

Lucie Bekeová

Dříve editorka sekce Krása, dnes síto, přes které neprojdou žádné hrubky a překlepy v článcích. Vedu korektornu Generace 21 a pokud si při pobíhání mezi domácností, prací a školou najdu čas, sepíšu nějaký ten článek o tom, co mě zrovna štve, těší či děsí.

Zanechte komentářVaše názory

  • Klára

    JSI ŠIKULKA