X-Meni se vrací na scénu ve 3D Blu-ray s více než hodinou bonusů

Film Kultura / 31.1.2015

Speciální edice dvou Blu-ray disků filmu X-Men: Budoucí minulost pochází z distribuce Bontonfilmu. Kdo neviděl v kině, má se na co těšit.

Mutanti byli pro své zvláštní schopnosti společností zavrhováni po celé generace. Nyní se však jejich zkáza zdá nevyhnutelná. Před mnoha lety byla vyvinuta zbraň, která ničí zbylé mutanty jednoho po druhém – takzvaní Sentinelové. Zbylá hrstka nemá na výběr a pokusí se zachránit osud svého druhu návratem do minulosti.

Dvě precizně propletené linie nám poskytnou zajímavý obrázek o vývoji příběhu i osobností hlavních hrdinů a vrátí nás chronologicky do návaznosti na První třídu. Objeví se i hrdinové, se kterými bychom se už normálně nepotkali. Dokáže Wolverine přemluvit zlomeného mladého Charlese a předpojatého Magneta ke spolupráci a zachránit tak budoucnost sebe a svých přátel?

Díky skvělému zpracování předlohy, tedy originálního komiksu od DC, a vynikajícím hereckým výkonům především nenapodobitelného Hugha Jackmana a okouzlujícího Jamese MacAvoye, si při sledování přijdou na své nejen milovníci komiksů a sci-fi, ale i jejich drahé polovičky. Berte tedy od nás záruku na skvělou podívanou jako tip na hezký večer ve dvou. Ať už je druhý muž, žena nebo mísa popcornu, rozhodně se nebudete nudit!

Kdyby vám k výbornému kulturnímu zážitku náhodou nestačil samotný 131 minut dlouhý film, který si díky dvoj-DVD můžete vychutnat jak ve 2D, tak ve 3D podle momentální nálady nebo technického vybavení, můžete se rozhodně spolehnout na extra bonusy, kterých je na discích více než hodina a nikde jinde je neuvidíte.

Rozhodně se budete za břicho popadat při sestřihu nejkurióznějších nepovedených záběrů a přinejmenším zajímavé vám přijdou minifilmy a fotografie ztvárňující například setkání staré a nové sestavy X-Menů. Uvidíte tedy nejen herce z posledních dvou filmů, ale i postavy, se kterými jsme se už dávno rozloučili. Mimo to se díky bonusovému Double Take: Xavier and Magneto podíváme do zákulisí toho, jaké je pro dva herce ztvárňovat jednu a tu samou postavu v jiné době. Na své si přijdou také milovníci Sentinelů, pro které je na disku připraven bonus s názvem Sentinel: Za bezpečnější budoucnost.

Nejzajímavějším a nejcennějším bonusem je ale minimálně podle mého názoru několik scén vystřižených přímo z filmu, které ještě nikdy nebyly publikovány. K nim si můžete dokonce pustit i komentář režiséra Bryana Singera, díky němuž získáte zbrusu nový náhled nejen na příběh, ale na celé prostředí komiksových X-Menů.

DVD k recenzi poskytl Bontonfilm a objednat si ho můžete například tady v e-shopu.

2D variantu si můžete pustit celkem ve dvanácti jazycích, u titulků máte na výběr dokonce z osmnácti jazyků, takže kromě skvělé podívané si můžete například rozšířit jazykové obzory! 3D varianta je namluvená pouze v češtině, angličtině, němčině, japonštině, maďarštině, polštině a turečtině, zato je však obohacena o další troje titulky.

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: film4u.cz; upraveno

Aneta Gregorová

Aneta Gregorová

Zanechte komentář