tarte tatin obrácený jablečný koláč

Dezerty se slavnými jmény

Na talíři / 7.1.2015

Když vám někdo upeče dort, je to pocta. Když ho po vás pojmenuje, můžete si být jistí, že vás bude znát každý.

Slavní cukráři

Šestnáctiletý vídeňský učeň Franz Sacher byl v roce 1832 postaven před složitý úkol: sám měl připravit speciální dezert pro hosty knížete Metternicha. Jeho čokoládový dort s meruňkovým džemem sklidil úspěch a mladý cukrář se tak mohl vydat na zkušenou do Bratislavy a Budapešti. Po letech se vrátil do Vídně a otevřel si vlastní cukrárnu a vinárnu. Jeho potomci vedou Hotel Sacher, ve kterém můžete tuto klasiku mezi dorty ochutnat. Recept na originální Sacher Torte je však rodinným tajemstvím.

dobos torta torte dobošův dort esterházy torta sacher tort sachrův dort

Dobošův, Esterházyho a Sachrův dort. Zdroje: Sugarywinzy, Coolinarika, FriendsEat

József Dobos, rodák z Budapešti, se proslavil především svým vrstveným dortem s máslovým krémem a karamelem. V roce 1885 probíhala v Budapešti velká exhibice, na kterou bylo třeba připravit dezert, který vydrží poměrně dlouho, jelikož chlazení nebylo úplně snadné (lednice byla vynalezena v polovině 19. století, rozšířila se však až téměř o století pozdějí). Čokoládový krém v kombinaci s tenkými pláty těsta byl pro maďarskou smetánku novinkou. Po úspěšném startu na exhibici se Dobos a jeho dort vydali na „turné“ po Evropě.

Tarte Tatin je francouzskou klasikou. Jablečný koláč sester Tatinových byl oblíbeným dezertem i slavného malíře Moneta. Sestry Stéphanie a Caroline provozovaly malý hotel v Lamotte-Beuvron, asi 100 km od Paříže. Stéphanie, která se starala o přípravu jídla, prý jednou nechala jablka příliš zkaramelizovat, tak koláč zachránila tím, že těsto dala rovnou na jablka a pánev dala do trouby. Voilà, obrácený koláč s jablky byl na světě!

Sladké múzy

[one_fourth]

Recept na Pavlovu

[/one_fourth]

Obří nadýchaná pusinka, spousta šlehačky a ovoce. Přesně takový je dort pojmenovaný po ruské baletce Anně Pavlově. Kdo ho však vymyslel na její počest? O místo na výsluní se přou Austrálie a Nový Zéland. Podle všeho dort Pavlova poprvé připravil šéfkuchař hotelu v novozélandském Wellingtonu, kde Anna v roce 1926 pobývala během svého světového turné. Podává se s různým ovocem, novozélandský recept však nepohrdne ani exotickou marakujou či kiwi.

pavlova meringue battenberg šachovnice victoria sponge sandwich

Pavlova, Battenberg a mini Victoria Sponge. Zdroje: The internet chef, Foodista, Daily Mail

Královna Viktorie milovala jednoduchý piškotový dort s malinovým džemem a šlehačkou. V angličtině se tento typický dezert pro čaj o páté jmenuje Victoria Sponge nebo Victoria Sandwich a narazíte na něj v každém dobré kavárně v Británii. Pokud si ho chcete vychutnat královsky, popíjejte k němu čaj s mlékem.

Crème Chantilly je dezert z kuchyně Fritze Karla Vatela, proslulého šéfkuchaře, který dokázal, že v jednoduchosti je krása. Crème Chantilly podával na banketu uspořádaném na počest krále Ludvíka XIV. na zámku Chantilly. Hostiny se zúčastnilo na 2 000 hostů. Recept je jednoduchý: Litr studené šlehačky šlehejte pomalu, aby vznikla nadýchaná a jemná hmota. Postupně zašlehejte 200 g cukru. Šlehačku, jak se běžně crème Chantilly říká, podávejte tak, jak jste zvyklí.

Dalším šlechtickým dezertem je i Battenberg Cake pojmenovaný po manželovi pravnučky zmíněné královny Viktorie, princi Louisovi z Battenbergu. Žluté a růžové kvádry z piškotového těsta jsou proloženy jako šachovnice, slepeny meruňkovým džemem a zabaleny do marcipánu.

I maďarská dynastie Esterházy má svůj dort. Tenké vrstvy mandlového bezé (těsto jako na francouzské makronky) jsou potřeny máslovým krémem s koňakem či vanilkou. Celý dort je potažený fondánem a ozdobený čokoládou. Esterházy torta má své jméno po princi Pálu Antalovi, který žil v letech 1786-1866.

Zdroje: POŠTULKA, Vladimír. Labužníkovy historky. Ikar, 2011. Wikipedia.

Zdroj náhledové fotografie: Phaidon

Šárka Hubáčková

Šárka Hubáčková

Mám ráda nejen jídlo jako takové, ale i příběhy, které se k němu vážou. Ať už jsou o tom, že nejlepší koláče peče teta z druhého kolene nebo o jídlech, která vařili lidé před stovkami let. Kromě toho píšu blog o jídle www.tvarohapovidla.cz

Zanechte komentář