jaromír jágr, new jersey devils, nhl

Legenda Jágr: Už zase láme rekordy

Sport / 5.1.2015

Autor:

Jaromír Jágr opět dokázal, že nepatří do starého železa. Ve svých třiačtyřiceti letech pokořil rekord Howea, když dal v sobotním duelu hattrick. Podívejte se na video.

Je mu čtyřicet tři a pořád patří k nejcennějším hráčům NHL. V sobotním zápase proti Filadelfii to Jaromír Jágr opět dokázal. V rozmezí devatenácti minut třikrát skóroval, a dopomohl tak svému týmu Devils k vítězství 5:2. Zaznamenal tak už patnáctý hattrick kariéry. Od toho čtrnáctého si musel počkat dlouhých osm sezón, přesně 3209 dní. Stal se tak nejstarším hráčem NHL, který vstřelil hattrick. Jágr se po zápase vyjádřil, že je s výsledkem spokojený. S úsměvem dodal, že nejstarší by ale být nemusel.

Kouzlo s bruslemi

V posledních zápasech se přitom Jaromírovi úplně nedařilo. Cítil se nesvůj a na hřišti byl nevýrazný. Jak uvedl pro oficiální stránky zámořské soutěže : „Potřeboval jsem změnu.“ Změna přišla v podobě nových bruslí. Ty si legendární hráč vyndal z krabice až na stadionu těsně před zápasem. Bláznivé? Možná. Ale pomohlo to. Už ve čtrnácté minutě vystihl špatnou rozehrávku a z těžkého úhlu skóroval poprvé.

Díky dalším dvěma trefám se zase dostal do střelecké pohody. Prolomil tak střelecké prokletí z předchozích zápasů, kdy vyšel naprázdno. Věříme, že Jaromírovi elán vydrží a pokoří ještě další rekordy. A bude na co koukat.

Zdroj perexové fotografie: devils.nhl.com, autor: Elsa/gettyimages

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář