Muzeum hraček – zábava pro malé i velké

Cestování / 14.1.2015

Máte doma jedno či více ratolestí a nevíte, kam s nimi na výlet? Vzpomínáte rádi na své oblíbené hračky? Pokud ano, máme pro vás jednoznačný tip!

Pokud se rozhodnete pro návštěvu, budou vaše kroky mířit k jedné z našich nejznámějších památek: na Pražský hrad, a to konkrétně do ulice Jiřská 6. Muzeum, které bylo založeno prezidentem Václavem Havlem, má dvě rozsáhlá podlaží, v nichž je umístěna druhá největší expozice evropských i amerických historických hraček na světě. Vaše oko si bude moct prohlédnout přes deset sálů, devadesát vitrín plných hraček z plechu, dřeva, plyše atd. Přičemž mnohé z nich jsou staré více než 200 let. Rozhodně se hodí i pro i něžné pohlaví, jelikož mezi stálou nabídku patří i výstava panenek Barbie, která vznikla při oslavách jejího 40. výročí.

Muzeum hraček

K vidění je toho opravdu mnoho. Zdroj: freedigitalphotos.net

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba je každý den od 9:30 do 17:00. Cena vstupného pro dospělé je 60 Kč, děti za poloviční cenu a pokud půjdete celá rodina, zaplatíte 120 Kč. Posilnit se můžete ve dvou přízemních kavárnách anebo v některé z restaurací v zahradách Pražského hradu.

Muzeum hraček naleznete i mimo Prahu

I mimo naše hlavní město najdete místo, kde můžete svým potomkům ukázat, jaké hračky byly in v době vašeho dětství. Poblíž centra ve městě Jablonec nad Nisou se nachází Muzeum hraček, které se prezentuje převážně obdobím počínaje rokem 1940 až do roku 1989. Zdejší expozice čítá čtyři místnosti o velikosti 90 m2. Specialitou je vytvořená školní třída s učebnicemi a dalšími unikáty přibližně z roku 1950. Otevírací doba je od úterý do neděle. Vstupné pro děti do 15 let je 30 Kč, dospělí 50 Kč a rodinné 150 Kč.

Další zajímavá muzea v této tématice jsou například v Rychnově nad Kněžnou nebo v přenádherné krajině Jizerských hor, konkrétně v Jiřetíně pod Bukovou, kde kromě muzea uvidíte i dílnu, ve které se hračky vyrábějí od roku 1908 až dodnes.

Takže, i když posléze budete nejspíš muset navštívit nejbližší hračkářství nebo prozkoumávat půdu a hledat milovanou lokomotivu či růžového králíčka, určitě tuto prohlídku doporučuji, protože kdo si hraje – nezlobí.

Zdroj perexové fotografie: freefoto.com

Lucie Luňáková

Lucie Luňáková

Jmenuji se Lucie, ale pro většinu přátel jsem zkrátka Lů. Psaní je něco, v čem mohu nechat kus sebe a při cestách sbírám vzpomínky, které mi zůstanou navždy. Snažím se brát život s nadhledem a užívat každého momentu. Tak se pojďte bavit se mnou!

Zanechte komentář