bytové parfémy

Vůně domova 4x jinak

Design / 11.1.2015

Nechte vůni, aby odlehčila vaší mysli a zpříjemnila váš interiér.

Chladné zimní období nás žene pod deku a nutí nás rozjímat a užívat si teplo domova. Harmonie a pohodlí domova se ale často přeceňuje a jsou i momenty, kdy se doma necítíte nejlépe. Není to zrovna vůně domova, která vám občas doma schází? Přitom ji můžete snadno vykouzlit s různými aromatickými doplňky. Jejich použití v interiéru je snadné a výsledek je efektní!

Sláva designovým proporcím

Chvála zastáncům etno stylu, kteří už o navození harmonie vědí své a jsou přesvědčení, že vůně v každém z nás probouzí k životu všechny smysly. Proč toho nevyužít a nevzít si kousek inspirace i k vám domů?

Katalytické lampy jsou o něco dražší, ale za ten efekt to rozhodně stojí! Zdroj: millefiorimilano.com

Katalytické lampy jsou o něco dražší, ale za ten efekt to rozhodně stojí! Zdroj: millefiorimilano.com

Vůně je výborným pomocníkem při učení! Odežene zbytečný stres a odpočinete si.

Svou vizáží i difuzér umí obohatit interiér. Zdroj: yankeesvicky.cz

Svou vizáží i difuzér umí obohatit interiér. Zdroj: yankeesvicky.cz

Katalytická lampa

Nejnovější trend, který má nejenom okamžitou účinnost, ale většina z nich je v královském provedení! Dokonalý design lampy v souhře s její zdravotní nezávadností tvoří ideální osvěžovač vzduchu. Krátké zapálení a následné uhašení lampy nevypouští do ovzduší zbytečné škodliviny a přitom pozvolna vypouští příjemnou vůni po 20 – 30 minut.

Aroma difuzér

Esteticky dobře vyhlížející nádobky s vykukujícími tyčinkami jsou moderním a nenuceným společníkem v domácnosti. U kvality a množství náplně se zastavte a vybírejte důkladně. Může se stát, že esence, které v sobě mají pod 10 % parfému, po delší dobu nezvládnout provonět váš dům a rychle tak ztrácí na efektu. Vůně se rozprostírá pozvolna po dobu cca šesti měsíců.

Parfémované svíčky

Nenáročnou a přesto efektní variantou jsou klasické svíčky, které mimo jiné v interiéru působí magicky a tlumeně. Jejich vonná účinnost osciluje někde mezi nízkou hodnotou až průměrem. Za jejich tvárnost a design jim stále zůstáváme věrní a ony nám za oplátku z domova udělají relaxační oázu klidu.

Parfémované kameny

Originální způsob ovonění místnosti, který rafinovaně působí více jako dekorační předmět. Zvolte si jejich barvu podle příbuznosti s barvou interiéru a nasypte je do mísy, která stylově obohatí váš domov. Jejich pórovitá struktura působí exoticky a intenzita vůně kamenů se jemně vypouští do prostoru místnosti.

Vedle vůně čistého ložního prádla vedou právě aromatické lampy! Zdroj: freeimages.com

Vedle vůně čistého ložního prádla vedou právě aromatické lampy! Zdroj: freeimages.com

Najděte tu svou

Dalo by se říct, že výběr té správné vůně se dá považovat za jisté umění s oddanou důvěrou ve své čichové schopnosti. Respektive je dobré znát sám sebe a vědět, po které vůni vás nerozbolí hlava – to by byla škoda. Základním kamenem při tvorbě vůní je přírodní aroma, které se liší svou osobitou strukturou. Ve kterém typu se najdete vy?

Vůně do bytu se u vás stane dlouhodobým společníkem. Proto její výběr nedoporučujeme uspěchat.

Klasické vonné tyčinky, jsou variantou, která taky neomrzí. Zdroj: photl.com

Klasické svíčky i vonné tyčinky jsou variantou, která taky neomrzí. Zdroj: photl.com

  • Dřevěné a kořeněné – Dřevěné vůně mají svou hloubku a až po rozležení vůně se dostaví její charakteristický odér. U kořeněných vůní to je úplně naopak. Ostře a smyslně vás chytí do své sítě okamžitě po její aplikaci.
  • Svěží citrusové – Jsou stálejší díky své povrchní a intenzivní povaze. Přidají vašemu bydlení špetku energie a optimismu.
  • Sladké – Navodí příjemnou atmosféru a jsou atraktivní obzvlášť pro ty, kteří rádi holdují sladkostem. V místnosti vydrží dlouhodobě s hlubokým efektem.
  • Ovocné – Jasně rozeznatelné tóny plné ženské svěžesti a elánu. Letní atmosféra je zaručena!
  • Květiny – Vůně zvláště pro dámy, které připomínají příjemné chvilky a v každém probudí duši romantika. Domov provoní povrchně, vůně se časem rozplyne v prostoru.
  • Pudrové – Nejsilnější vůně s velkým charakterem, které ovoní váš byt do hloubky a nezapomene na jediný osamělý kout.

 Zdroj perexové fotografie: millefiorimilano.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář