Blackdog Cantina – pravé americké bistro uprostřed Čech

Na talíři / 28.1.2013

Hlavní myšlenka BD Cantiny: „Life‘s too short to eat bad food.“ Texmex speciality, burgery a ještě více můžete ochutnat v BlackDog Cantině.

Podnik najdete na konci Pivovarské ulice, vedoucí z berounského náměstí. Není příliš velký – ostatně jedná se o bistro a tak to uvnitř i vypadá. Pár stolků, bar a za ním dominující otevřená kuchyně, kde můžete vidět, jak se vaše dobrota připravuje. Ideální místo, když chcete posedět s přáteli u piva či vína, a ještě se při tom dobře najíst. Stejně tak sem ale můžete pozvat svou polovičku na příjemnou večeři.

Ale teď k tomu hlavnímu, k jídlu. Volit můžete z denní nabídky či stálého menu. Ve stálém menu najdete několik druhů předkrmůsalátů. Jako hlavní chod můžete zvolit wrap, burrito, enchiladu, nachos či slavný burger. Všechny můžete dostat v několika masových a vegetariánských variantách. Chuť na sladké jistě uspokojí nabídka dezertů.

V Blackdog Cantině jsem byla již mnohokrát a ochutnali jsme tak celou řadu jídel. Jako předkrm si téměř vždy dáváme velmi dobře okořeněnou domácí paštiku s marmeládou z červené cibule, podávanou s opečenou brioškou a salátem. Sladkokyselá cibulka posouvá už tak dobrou paštiku na vyšší level. Po paštice jsme při poslední návštěvě pokračovali kuřecím vývarem. Silný, skvěle dochucený, nepříliš koření, žádná mastná oka, domácí kapání, tak má chutnat poctivý vývar.

Burrito.

Burrito si v Blackdogu můžete dát v několika variantách. Výborné je s Adobo hovězím. Zdroj: Blackdog Cantina

Jako hlavní chod jsme si vybrali hovězí steak s demi glace a se salátem z rukoly, cherry rajčat a batátů a  „Smradlavého Francouze“.  Steak byl ideálně propečený, jemně osolený, lehce pepřený, díky čemuž skvěle vynikla chuť masa. Batáty jsem ochutnala poprvé a byly přinejmenším zajímavé. Briošku si tady nechávají péct. Maso je šťavnaté, dobře opepřené, sladká karamelizovaná cibulka doplněná sýrem s modrou plísní a orestovanými žampiony, jemná bylinková majonéza a křupavý salát. Můj pánský doprovod si ho velmi pochvaloval. Pokud máte chuť na něco pikantního, pak vyzkoušejte zdejší voňavé adobo hovězí.

Slavný burger.

Poctivá houska, šťavnaté maso, svěží zelenina… Základ všech burgerů, sedm nadupaných variant. Občas se objeví i nějaký extra v rámci denní nabídky. Zdroj: Blackdog Cantina

A nakonec dezert… Mají zde hříšně dobrou Čokosmrt. S naším rychlým začátkem už jsme jí museli odolat. Pánové, pokud si nepotrpíte na sladké, zcela jistě vás potěší nabídka pivních speciálů. To, co je právě naraženo, můžete zjistit na facebooku Blackdog.

Dříve jsme měli nějaké výtky k obsluze, objevily se ale nové servírky a konečně to vypadá, že Blackdog Cantina našla slečny, na kterých je vidět, že je práce baví. Doufám, že tomu tak bude i nadále.

Zahrádka.

V letním období je zde otevřená příjemná zahrádka. Možností na výlety po okolí je spousta. Zakončete ten váš třeba právě dobrým jídlem v BD Cantině. Zdroj: Blackdog Cantina

Blackdog Bar&Grill
Česká 140
266 01 Beroun
Telefon: +420 773 380 280
E-mail: info@blackdogs.cz
Otevírací hodiny:
Po-Čt a Ne 11:00 – 22:00
Pá-So 11:00 – 01:00

Z Prahy je to do Berouna co by kamenem dohodil. Jídlo tady za to stojí. Rozhodně doporučuji předem si rezervovat stůl. Podnik s lepším poměrem cena/kvalita budete v okolí hledat těžko, proto je tu často plno.

Ne vždy je ale čas na výlet. Kde se dobře najíte právě v Praze, se dozvíte již brzy!

Zdroj fotografií: Blackdog

Lucie Zikmundová

Lucie Zikmundová

Zanechte komentář