sparta praha, extraliga 2014/2015

Extraliga mezi svátky přinesla nejedno překvapení

Sport / 30.12.2014

Krátká pauza kvůli vánočním svátkům je za námi a Extraliga zase jede na plné obrátky. A že se bylo na co dívat.

Třicáté druhé kolo, které se odehrálo 28. 12. stálo rozhodně za to. Padalo hodně branek, divák měl tudíž možnost mít každou chvíli buď ruce nad hlavou nebo hlavu zabořenou v půllitru žalu. Jaká největší překvapení kolo přineslo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější zápasy.

Sparta zhasla zářící Kometu

tabulka extraligy 32. kolo, sezona 20142015

Tabulka po 32. kole. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

V neděli bylo v brněnském Rondu smutno. A možná taky leckdo nevěřícně kroutil hlavou. Tohle přece domácí tým nedělá. Takhle nehraje. Asi si hráči dali moc bramborového salátu a v myšlenkách ještě rozbalovali nové ponožky. Domácí Kometa hostila pražskou Spartu. Důležitý zápas mezi třetím a čtvrtým týmem tabulky. A skončil debaklem domácího týmu 2:8. Přitom utkání bylo od začátku vyrovnané. V první třetině skóroval pouze sparťan Barinka, když využil přesilovku.

Druhá třetina se nesla ve znamení vyloučení na obou stranách. Zápas přibíral na tvrdosti. Častá vyloučení vedla i k více gólům. Padly dva na každé straně, zápas šel tedy do posledního dějství za stavu 2:3. A tehdy se Kometa zlomila. Během šesti minut brněnský klub třikrát inkasoval a hráči jako by byli vyměnění. Není divu, že Sparta přidala další dvě branky a uzavřela tak nešťastný zápas. Pražský klub se díky tomu posunul na druhou příčku tabulky, Kometa i přes debakl zůstává na čtvrtém místě.

Zlín se zvedá z popela

Jako pták Fénix působí v posledních kolech PSG Zlín. Sice je v tabulce stále na nelichotivém 13. místě, ale má stejný počet bodů jako Vítkovice, Mladá Boleslav a Tygři z Liberce. Je tedy jasné, že boj o udržení v soutěži bude ještě zajímavý. A Zlín, který podcenil začátek soutěže a vypadal, že je ztracený, v posledních zápasech boduje. Všechny body se podařilo Beranům získat i v posledním kole proti Pardubicím.

extraliga 2014/2015, psg zlín

Zlín se raduje po vstřelení branky. Zdroj: hokej.zlin.cz, autor Jiří Zaňát.

Hned po minutě skóroval domácí Bedřich Köhler. V polovině první třetiny dokázaly Pardubice srovnat krok, avšak hned vzápětí posunul misky vah ve prospěch Zlína Roman Vlach. První dějství tak skončilo za stavu 2:1. A jelikož v druhé třetině padl jen jeden gól na každé straně, utkání skončilo 3:2. V posledním dějství branky nepadly. Zlín tak završil další důležitý zápas ziskem tří bodů. Ačkoliv boj o play off je pro moravský klub stále vzdálený, s tímto tempem má reálné šance, že se umístí minimálně v bezpečné zóně a nebude muset bojovat o udržení.

Další zápasy extraligy se hrají již 30. 12. 2014, sledujte je s námi.

Zdroj perexové fotografie: hcsparta.cz, autor Jan Beneš.