Hollywood Boulevard

Projděte se po chodníku plném hvězd

Cestování / 6.1.2015

Už přes více než 50 let je Hollywood Boulevard v Los Angeles dlážděn stovkami hvězd připomínajících známé osobnosti filmu, televize a hudby.

Jaké by to asi bylo potkat celebrity jako Brada Pitta, Madonnu a Stevena Spielberga na jednom místě? Přestože v Los Angeles, hlavním městě filmového průmyslu, je možné snad všechno, takové štěstí bychom asi neměli. Přece jen ale existuje možnost, jak se s nimi setkat, alespoň s jejich odkazem – na Hollywoodském chodníku slávy.

Chodník slávy Los Angeles

Každoročně přibývají na chodníku slávy desítky nových hvězd. Zdroj: foter.com, Lola’s Big Adventure!

Historie jednoho z nejslavnějších chodníků světa se začala psát v roce 1960, kdy byla na Hollywood Boulevardu v Los Angeles umístěna první hvězda patřící americké herečce Joanne Woodwardové. Během několika následujících měsíců se svojí hvězdou na chodníku slávy mohlo chlubit přes 1500 osobností. V současnosti je chodník pokryt v délce bezmála šesti kilometrů neuvěřitelnými 2538 hvězdami, mezi nimiž nechybějí jména jako Tom Cruise, Britney Spears, Bruce Willis a Marilyn Monroe, ale i Sněhurka, Mickey Mouse či Godzilla. Jen marně byste  tady ale hledali hvězdu odkazující na nějakou osobnost českého původu.

Tisíce dolarů za hvězdu

Samotná „dlaždice“ tvořící chodník slávy má podobu růžové pěticípé hvězdy orámované bronzem a zasazené do černého pole. Uprostřed hvězdy je bronzem vyvedeno jméno a emblém jednoho z pěti oborů, v němž se dotyčný proslavil – film, televize, hudba, rádio nebo divadlo.

Hvězda Walta Disneyho na chodníku slávy

Na chodníku nechybí hvězda krále animovaných pohádek Walta Disneyho. Zdroj: foter.com, n_willsey

Získání hvězdy není tak jednoduché, jak se na první pohled může vzdát. Za její umístění na chodníku slávy musejí celebrity zaplatit nemalou částku, a to 25 tisíc dolarů! Tato cena zahrnuje jak náklady na zhotovení hvězdy, tak i slavnostní ceremoniál.

V nadcházejícím roce by se chodník slávy měl rozrůst o třicet hvězd. Své místo mezi ostatními získají například Daniel Radcliffe, Pitbull nebo Pharrell Williams.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář