Foto vlastní.

Raclette: Skvělá pochoutka pro silvestrovský večer

Na talíři / 29.12.2014

Pokud se chcete s přáteli na silvestrovské párty nebo jiné oslavě u jídla dobře pobavit, pořiďte si Raclette.

Poprvé jsem Raclette vyzkoušela před několika lety na Silvestra v Německu. Nikdy předtím jsem o tom neslyšela, takže jsem nevěděla, co mě čeká. Byla jsem příjemně překvapená. Mám ráda, když může být člověk u jídla kreativní a to Raclette rozhodně splňuje. Podle chuti se k Raclette může připravovat opravdu cokoliv.

Pokrm i sýr mají stejný název Raclette. Původ má ve Švýcarsku, kde si jej pastevci připravovali u ohně na žhavých uhlících. Bylo to pro obyvatele švýcarských Alp jídlo velmi výživné. Dnes si sýr připravujeme na speciálním grilu s malými pánvičkami s nepřilnavým povrchem, ze kterých rozpuštěný sýr seškrabujeme dřevěnou škrabkou právě když začne bublat. Na horní části grilu si mezitím můžeme opéct uzeniny nebo zeleninu, což pak rozpuštěným sýrem zalijeme. Pak už jen vychutnáváme.

foto vlastní

Originální sýr na Raclette.

Jak na přípravu:

Sýr na Raclette se musí dobře tavit a mít správnou chuť. Raclette sýr se vyrábí z kravského mléka ve Švýcarsku a Francii. Může být ale použit jakýkoliv sýr, který se lehce taví, například italská mozzarella nebo gorgonzola. Můžou to být mírnější i silnější druhy sýra, podle vaší chuti.

foto vlastní

Sýr je připravený, když začne na pánvičce bublat.

My jsme si k němu připravili brambory vařené ve slupce, čerstvou bagetu a chleba, malé okurky zavařené v kyselo-medovém nálevu, nakládané cibulky, různé druhy šunky a salámu, papriku, cuketu, lilek a čerstvou zeleninu. No a samozřejmě sýr Raclette s různými příchutěmi.

foto vlastní

Sýr seškrabujeme dřevěnou škrabkou.

Raclette se mi zalíbil natolik, že jsem se tento rok rozhodla věnovat ho své rodině jako vánoční dárek. A aby věděli, jak na to, hned jsme ho vyzkoušeli. Shodli jsme se, že Raclette je na české poměry hodně netypické jídlo, ale všichni jsme si pochutnali. Líbí se nám, že si človek připraví sám kombinaci, na kterou má právě chuť. Ovšem nejelepší je fakt, že se do „vaření“ automaticky zapojuje všechno osazenstvo stolu. Parádně jsme se u toho pobavili.

Raclette je společenské jídlo, u kterého se nikdo nenudí a každý si může přijít na svou chuť.

Zdroj obrázků: Kateřina Bílková, Generace 21

 

Kateřina Bílková

Kateřina Bílková

Miluju jídlo a psaní o něm je pro mne zajímavé. Toto téma by se mohlo zdát docela zbytečným, ale jídlo ovlivňuje naše zdraví, spokojenost, kulturu a další oblasti života. Je to taky téma veselé, proto o něm ráda budu psát dál.

Zanechte komentář