kometa brno, extraliga 201/2015, tabulka extraligy

Extraliga se vyrovnává

Sport / 23.12.2014

Autor:

Po odehraných třiceti kolech se střed tabulky naší nejvyšší hokejové soutěže vyrovnává. Což je sympatické, protože bude napětí až do konce základní části.

Zatímco ještě před dvěma týdny byly mezi týmy od páté do dvanácté příčky tabulky propastné rozdíly, dnes je situace mnohem vyrovnanější. To fanouškům skýtá naděje na to, že se o postup do play-off bude bojovat až do posledního zápasu. Šance má stále dost týmů. A před námi je ještě víc než dvacet zápasů. Jak vypadá tabulka aktuálně?

Svatá čtveřice se nemění

Oproti zbytku tabulky si vytvořily bodový odstup hned čtyři týmy. Na čele se drží výborně hrající Třinec s šestašedesáti body, o sedm bodů méně má druhý Litvínov. Tomu dýchají za krk HC Sparta a Kometa Brno, oba týmy shodně s čtyřiapadesáti body. Pátá Plzeň už na brněnský tým ztrácí devět bodů. Zajímavý zápas týmů z vrcholu tabulky nabídne už 31. kolo, které se hraje 26. 12. Nastoupí proti sobě Litvínov a brněnská Kometa. Rozhodně se bude na co těšit, těžit z toho bude patrně nejvíc vedoucí Třinec. Ti nastoupí proti Tygrům z Liberce a v zápase jsou bráni za jasné favority. Jakýkoliv jiný výsledek než vítězství Litvínova nad Kometou tak pravděpodobně pomůže Ocelářům ještě víc se bodově vzdálit.

kometa brno, extraliga 201/2015, tabulka extraligy

Čtvrtá Kometa vyzve v pátek druhý Litvínov. Kdo se bude radovat?

Střed tabulky drží pospolu

tabulka extraligy, extraliga 2014/2015

Autor tabulky: Jan Markel, Generace 21

extraliga 2014/2015Ačkoliv ještě donedávna vypadala tabulka poměrně jednoznačně, kouzlo hokeje se opět projevilo. Pátou Plzeň dělí od desátých Karlových Varů pouhých sedm bodů. Což je poměrně málo. Je tedy pravděpodobné, že zbytek základní hrací části ještě pořádně zamíchá kartami. Je to právě karlovarská Energie, kdo může už v pátek bodovat proti Hradci HK. Proti tomuto soupeři umí, a má tak šanci odlepit se z desáté příčky, která je těsně nad zónou smrti, aneb play out.

Zlín zabojoval

Loňský mistr ze Zlína se v letošním ročníku trápí. Šance na postup do play-off byly donedávna mizivé, ale nutno přiznat, že Berani zapracovali a od nesestupové části už je dělí jediný bod. Celkově se tak poslední čtyři týmy tabulky přiblížily středu. Ačkoliv tedy dokážeme říci téměř s jistotou, že první čtyři týmy se do play-off dostanou, kdo bude bojovat o udržení v lize je stále nejisté. Doporučujeme sledovat každý zápas – v letošním ročníku je stále na co koukat.

Zdroj fotografií včetně perexu: hc-kometa.cz, autor Roman Kantor

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář