Češi získali na Channel One Cupu pouze bod

Sport / 24.12.2014

Hokejisté České republiky ani v šestém utkání Euro Hockey Tour nedokázali zvítězit. Bod si připsali za prohru s Finy po nájezdech.

Vyprodaná O2 Aréna sledovala čtvrteční duel se Švédy, ve kterém diváci viděli dvanáct gólů. I přes slibný průběh utkání Češi nakonec podlehli Švédsku 4:6. Na zbylé dva zápasy Channel One Cupu se český národní tým přesunul do ruské Soči, kde se postupně střetl s celky Finska a Ruska. Čeští hokejisté bodovali pouze proti Finům, když prohráli po samostatných nájezdech 2:3. Stejným rozdílem prohráli Češi i proti Rusům, tentokrát ale po šedesáti minutách.

Švédové smazali třígólové manko během 74 vteřin

Utkání mezi Českem a Švédskem bylo hned od začátku velmi bohaté na vyložené šance. Ani jeden tým ale tyto šance nedokázal využít, a tak se diváci v pražské O2 Aréně dočkali branky až ve 14. minutě. První branku českého týmu vstřelil Jan Kovář. Aby toho nebylo málo, tak v té samé minutě dokázal na 2:0 zvýšit Michal Birner.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili opět lépe čeští hokejisté. Na rozdíl tří branek zvýšil Roman Červenka. Zlom přišel v polovině utkání, kdy Švédové v rozmezí necelé minuty a půl smazali náskok českého týmu zásluhou Hersleye, který se prosadil dvakrát, a Franssona. Ondřej Němec sice ještě dokázal poslat český tým do vedení, ale to bylo ze strany našich reprezentantů v utkání vše.

Švédové ve 3. třetině vstřelili tři góly a celkově zvítězili 6:4. Do tabulky Euro Hockey Tour si připsali další tři body.

Nadějné vedení Češi proti Švédům neudrželi. Zdroj: commons.wikimedia.org, Valentinaua

Nadějné vedení Češi proti Švédům neudrželi. Zdroj: Wikimedia Commons, Valentinaua

Vyrovnané utkání s Finy

V utkání s Finskem předvedli čeští hokejisté zlepšený výkon v obranné fázi. I to ale k zisku tří bodů nevedlo. Čeští hokejisté sice v tomto utkání vedli, ale nakonec podlehli Finům po samostatných nájezdech.

V utkání se vedení ujali nejprve Finové, když ve 20. minutě překonal Kováře Sami Lepisto za vydatné pomoci Erika Hrni, který jeho střelu tečoval. Češi ve 2. třetině zlepšili svůj výkon, což přineslo ovoce. Nejprve se dokázal ve 24. minutě prosadit Lukáš Radil a o dvě minuty později poslal Čechy do vedení Dominik Simon, pro kterého to byl první gól v národním týmu.

V úvodu 3. třetiny vyrovnal na 2:2 Sakari Salminem. Ve zbytku utkání ani v prodloužení diváci branku neviděli, a tak o osudu utkání rozhodly až samostatné nájezdy. V 7. sérii rozhodl o vítězství Finů střelou pod břevno Doskai.

Špatný výkon proti Rusům

Jestliže v utkání proti Švédům předvedli Češi svoji ofenzivní sílu a v zápase s Finy svoji defenzivní sílu, tak proti Rusům předvedli Češi špatný výkon. Prohra 2:3 byla pro národní tým vzhledem k průběhu utkání přijatelným výsledkem.

Diváci v Aréně Bolšoj sledovali zpočátku nezáživné utkání. To se změnilo v 16. minutě, ve které se prosadili domácí Rusové. Alexandr Kutuzov nahodil od modré čáry kotouč na branku a ten skončil až za zády českého gólmana. Půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky překonal Kováře Grigorenko a Rusové šli do kabin s dvougólovým vedením.

V utkání proti Rusům předvedli Češi špatný výkon. Zdroj: commons.wikimedia.org, s.yume

V utkání proti Rusům předvedli Češi špatný výkon. Zdroj: Wikimedia Commons, s.yume

Ve 2. třetině zvýšili Rusové svůj rozdíl na tři branky zásluhou Jakovlevova, který využil samostatný únik. Čeští hokejisté se dočkali gólu v jednatřicáté minutě. Jan Kovář vybruslil zpoza branky a nečekanou střelou snížil na rozdíl dvou gólů. Dvanáct minut před koncem utkání vedli Rusové už jen o jeden gól. Svůj premiérový gól v národním týmu zaznamenal Erik Hrňa. Českým hokejistům se nakonec vyrovnat nepodařilo a Rusům podlehli 2:3.

Čeští hokejisté obsadili na Channel One Cupu poslední místo, když získali pouze bod za prohru s Finy. První místo obsadili se ziskem devíti bodů Rusové. Druzí skončili Finové se ziskem čtyř bodů. Na třetím místě se umístili Švédové, kteří získali také čtyři body. V celkové tabulce Euro Hockey Tour jsou Češi na posledním místě s desetibodovou ztrátou na třetí Finy. Druzí jsou Švédové a první Rusové.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Homoatrox