Letošní vánoční singly jako dárky od kapel pro fanoušky

Hudba Kultura / 22.12.2014

Aneb motto letošních Vánoc: „S pohodovou muzikou v uších Vás nic nerozhází, protože neslyšíte nadávky kolemjdoucích.“

Vánoční čas, jak už to tak v dnešní době bohužel bývá zvykem, je plný dlouhých front v obchodech a z nich se v lidech probouzí ne zrovna kladné vlastnosti. Všichni přemýšlí, co koupí mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, sestře, bratrovi nebo tetě. Ale některé kapely mají v dárcích pro své fanoušky jasno. Natočí vánoční singl. Jak jinak si zpříjemnit proplétání se davy lidí v obchodních domech či na vánočních trzích, než pustit si do sluchátek Vánoční singly kapel?

Zajímavá bývá někdy i cesta výdělku z vánočních singlů. Často jsou rozdělovány tam, kde je to zapotřebí. Například v dětských domovech a domech pro seniory nebo i v boji proti AIDS.

Mezi letošní novinky, které již stihly vyjít, se řadí kapely The Killers s písničkou Joel, the Lump of Coal

a song hudebního uskupení Eddie StoilowLife Life Life

Pokud zabrouzdáme do historie, tak umělců, kteří udělali radost nejen svým fanouškům, je obrovská hromada. V České republice si každý vzpomene na sentimentálně vtipný hit od Jarka Nohavici – Ladovská zima. V jeho stopách šli také Nightwork nebo Ondra Láde, alias Xindl X se svým signlem Štědrý večer nastal. Ze světa rozhodně stojí za zmínku například song X-M@$ od frontmana Iowské metalové smečky SlipKnoT, Coreyho Taylora.

Dnes ve čtyři odpoledne spatří světlo světa další perlička. Jmenuje se Ten den a na svém bandzonovém profilu ji představí kapela Free Fall z Uherského Hradiště, která se vám možná vryla do paměti jako předskokan Within Temptation nebo Tarji na letošních koncertech v Čechách.

Zdroj perexové fotografie: Petr Štefek

Michal Tomešek

Michal Tomešek

Jsem tak trochu blázen do muziky, do mašin a sem tam něco i vyfotím. Momentálně pracuji na seriálu Na mašine za hudbou. Veškeré fotky z akcí jsou k dispozici: http://showie.rajce.idnes.cz/

Zanechte komentář