Tabule ve vaší škole života

Design / 1.1.2015

Chytrá zeď s radostí pochytí všechna přání a nevyřčené myšlenky a zároveň ozvláštní váš domov!

Rok se s rokem sešel, a jak je to tradičně zvykem, přichází na řadu novoroční předsevzetí. Místo nudných frází, které vyřknete někde v hloubi sebe sama, vyzkoušejte originální způsob, který se vám nenásilně vryje pod kůži.

Není to styl pro každého, ale nápad umí oslovit svou genialitou! Zdroj: fototapety.cz

Není to styl pro každého, ale nápad umí oslovit svou genialitou! Zdroj

Řeč je o chytré stěně, která nenechá vaše myšlenky už nikdy utéct! Pokud ovšem nezapomenete je tam vůbec napsat – to by byl průšvih. Jde o tabuli libovolných rozměrů, na kterou si zachytíte postřehy z vašeho života, se kterými chcete později ještě pracovat. To nás přivádí zpátky k novoročním předsevzetím, od kterých máme tendenci upouštět. Mít ale dennodenně na očích svůj vytyčený cíl, to už je něco jiného!

Brainstorming a design? Jde to sladit!

Tabule malinko připomínají školní učebny nebo firemní zasedací místnosti, od kterých by se většina z nás chtěla spíše odpoutat, než se k nim vracet. Tento tabulový systém je ale překvapivě efektní, a co víc – skvěle se skamarádí s vaším bydlením! Představte si mít takovou tabuli v ložnici místo toho obrazu, který jenom čeká na to, až se vám okouká. Ať už vás múza popadne ráno nebo večer, vždy budete mít po ruce tuto nedocenitelnou psací plochu. Výborným pomocníkem bude psací tabule i v kuchyni, kde můžete postupně rozšiřovat nákupní seznam nebo mile překvapit osobním vzkazem někoho, koho máte rádi.

V kuchyni pro vás bude tabule nepostradatelný sluha. Zdroj: nalepovacitabule.cz

V kuchyni pro vás bude tabule nepostradatelný sluha. Zdroj

Tabule na křídu jsou zvláštní svým industriálním vzhledem. Jsou ale poměrně náročné na údržbu, a proto máte v zájmu úspory vašeho volného času na výběr i mezi klasickou magnetickou tabulí, na kterou můžete psát fixou, nebo dokonce nalepovací popisovací fólií, kterou můžete po čase ze zdi sejmout.

Nudný text rychle omrzí

Napsat si na tabuli obyčejné předsevzetí „Zhubnout 5 kilo“ je přímo žalostné. Takové oznámení vás při pohledu ani tak nenadchne, jako spíš demotivuje a naprosto odradí. Dejte si trochu práce s vyjádřením toho, co chcete mít každý den na očích! Nezoufejte, pokud je vaše kreativita v minusových hodnotách. Máme pro vás pár tipů, jak s takovou tabulí pracovat!

Pracujte s jednoduchými body, které ozvláštníte změnou barvy, odrážky či obrázku. Zdroj: foter.com

Pracujte s jednoduchými body, které ozvláštníte změnou barvy, odrážky či obrázku. Zdroj: foter.com

Jak pracovat s tabulí?

  • Udělejte si tabulku – Vypište si do sloupečků milníky a postupně zaškrtávejte políčka, která už máte hotová.
  • To-do list – Každý den máte určitý seznam povinností, na které byste neradi zapomněli? Rozepište si je a postupně se proškrtejte k jejich konci.
  • Myšlenkové mapy – Situace, kdy jedna myšlenka vyvolá dalších deset, si žádá přesně takovýto styl zápisu!
  • Koláž přání – Jedna fotka nebo obrázek toho může říct víc než pár vět.
  • Časová osa – Nakonec i pro ambiciózní jedince se najde originální řešení! Dlouhodobé vize a cíle si poznačte do časové osy a máte vystaráno!

Hlavní pravidlo zní, že žádná pravidla nejsou! Proto buďte hraví, nespoutaní a vyjádřete své pocity a myšlenky přesně tak, jak se vám jeví v hlavě! Barvitě a obrázkově vymalujte svou chytrou zeď. A od této chvíle žádné vyřčené „vzdávám to“ neohrozí!

Zdroj perexové fotografie: custom-real-estate-websites.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář