Dortmund pouze remizoval. Bayern znovu nezaváhal

Sport / 19.12.2014

Německá Bundesliga pokračovala v úterý a ve středu zápasy šestnáctého kola. Z čela tabulky nezvítězil pouze Wolfsburg.

Mnichovský Bayern hostil na svém hřišti Freiburg. Do utkání nastoupil Pavel Krmaš, ale porážce 2:0 zabránit nedokázal. Z týmů z chvostu tabulky dokázal zvítězit pouze Stuttgart, který zvítězil v Hamburku, a opustil tak sestupové vody. Trápící se Dortmund po slibném vývoji utkání nakonec pouze remizoval s letos výtečně hrajícím Wolfsburgem, který se nachází na druhém místě. Frankfurt si dvěma góly v nastavení zajistil alespoň bod z utkání proti Herthě Berlín.

Dortmundské trápení pokračuje

Šlágrem 16. kola Bundesligy bylo utkání mezi Dortmundem a Wolfsburgem. Domácí BVB potřebuje vzhledem k vývoji soutěže body jako sůl. V tomto utkání si ale připsala pouze jeden.

Borussia se ujala vedení v 8. minutě zásluhou Aubemeyanga. Ve 30. minutě využil přímého kopu Kevin De Bruyne a vyrovnal na 1:1. Před koncem prvního poločasu mohl poslat domácí do vedení Immobile, ale obrovskou šanci nedokázal využít. Druhý poločas byl na šance velmi bohatý, přesto dlouhou dobu platil nerozhodný stav.

Patnáct minut před koncem se prosadili podruhé domácí borci. Neskutečnou hrubku vyrobil hostující Naldo a Ciro Immobile poslal BVB do vedení. Naldo dokázal svoji chybu napravit pět minut před koncem, když se po rohu prosadil hlavou a srovnal na 2:2. Dortmund už na vyrovnání nedokázal odpovědět, a tak jeho nepřesvědčivé výkony v domácí lize nadále pokračují.

Za Dortmund se po dlouhé době opět prosadil Immobile. Zdroj: commons.wikimedia.org, Autor: Dirk Vorderstrasse

Za Dortmund se po dlouhé době opět prosadil Immobile. Zdroj: Wikimedia Commons, Dirk Vorderstrasse

V bídných výkonech pokračují i hráči Brém. V utkání Werderu proti Mönchengladbachu nastoupil i Theodor Gebre Selassie. Porážce svého klubu ale nezabránil. Werder Brémy inkasoval v utkání čtyři branky. Brémy v tomto ročníku obdržely už 38 gólů, což je nový nelichotivý rekord tohoto klubu, a po této porážce zůstávají nadále na posledním místě tabulky.

Bayern opět nezaváhal

Arjen Robben je tradiční oporou svého týmu. Zdroj: commons.wikimedia.org, rayand

Arjen Robben je tradiční oporou svého týmu. Zdroj: Wikimedia Commons, rayand

Bayern hned od začátku utkání spustil svojí ofenzivní sílu. Hosté z Freiburgu odolávali čtyřicet minut díky skvělému výkonu golmana Bürkiho, který nejdříve zlikvidoval šance Ribéryho, Müllera a Götzeho. Překonat hostujícího golmana se podařilo až Arjenu Robbenovi. Domácí mohli svůj náskok do konce poločasu ještě zvýšit, ale v bráně byl i nadále skvěle chytající Bürki.

Hned v úvodu 2. poločasu se prosadil německý reprezentant Thomas Müller. Utkání bylo po druhé vstřelené brance rozhodnuté a čekalo se pouze na to, jestli domácí ještě nějakou branku přidají. To se Bayernu nakonec nepodařilo, ale i přesto si na své konto připsali další vítězství v sezoně. Bayern nadále suverénně vládne Bundeslize a na druhý Wolfsburg má náskok dvanácti bodů.

Důležitou výhru si na své konto připsali v záchranářském zápase hráči Stuttgartu, kteří zvítězili jednogólovým rozdílem v Hamburku. O výhře hostů rozhodl před koncem 1. poločasu Florian Klein. Domácí se na konci utkání dožadovali pokutového kopu, který ale rozhodčí neodpískal. Opakované záběry ukázaly, že se penalta pískat měla. Stuttgart díky vítězství opustil sestupové příčky a bodově se dotáhl právě na Hamburk.

V utkání celků ze středu tabulky se utkal Kolín nad Rýnem s Mohučí. Diváci se v tomto utkání branky nedočkali, a zrodila se tak bezbranková remíza. Oba týmy musí být i přes svá umístění opatrní, protože od sestupu je dělí pouhé čtyři body. To Hannover může být vcelku spokojený, protože po výhře nad Augsburgem se posunul na 8. místo a ztrácí pouhý bod na příčky, které zajišťují postup do evropských pohárů. Na 6. místě se překvapivě nachází právě fotbalisté Augsburgu, a tak prohry s Hannoverem nemusejí tolik litovat.

Diváci ve Frankfurtu viděli osm branek

Gólové hody přineslo střetnutí mezi Frankfurtem a berlínskou Herthou. Úvod utkání nenasvědčoval nějakému divokému průběhu utkání, ale dvacátá minuta vše změnila.

Hosty poslal do vedení John Anthony Brooks, který si ideálně našel centr svého spoluhráče a jednoduše překonal gólmana. Ve 33. minutě vedli Berlíňané už o dvě branky a ve 37. minutě dokonce o tři. Domácí dokázali alespoň snížit, když se prosadil Stefan Aigner.

Na rozdíl jediné branky snížil v 58. minutě hlavičkující Seferovič. Deset minut před koncem zvyšoval na 4:2 Niemeyer. Domácí se ale nevzdali a bojovali až do konce utkání. V 90. minutě poslal Inuj před hostující branku centr, který zužitkoval Meier. O minutu později bylo ve Frankfurtu ještě veseleji. Kdo jiný než Alexander Meier se mohl zjevit samotný ve vápně, zpracovat si balon a nakonec zamířit přesně k tyči. Domácí tedy v infarktovém závěru dokázali vyrovnat na 4:4 a drží se na 9. místě tabulky.

Fotbalisté Frankfurtu nakonec odcházeli ze hřiště spokojení. Zdroj: commons.wikimedia.org, Johannes Löw

Fotbalisté Frankfurtu nakonec odcházeli ze hřiště spokojení. Zdroj: Wikimedia Commons, Johannes Löw

Svá utkání zvládly týmy Leverkusenu a Schalke 04. Leverkusen nastoupil proti Hoffenheimu a k vítězství 1:0 mu stačilo trefa Kiesslina ze 79. minuty. Hosté se díky výhře vyšvihli na 4. místo Bundesligy. Pouhý bod na fotbalisty Leverkusenu ztrácejí hráči Shalke 04, kteří zvítězili na hřišti Padebornu 2:1.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, rayand