Vytvořte si nástěnku vizí na rok 2015

Osobní rozvoj / 30.12.2014

S blížícím se koncem roku přichází čas na bilancování a vytváření vizí pro nadcházející rok.

Vánoční čas nám umožňuje zastavit se, zklidnit mysl a popřemýšlet nad uplynulým rokem. Jaký byl? Co nám přinesl? Čeho jsme dosáhli a co jsme ztratili? V kruhu rodiny můžeme zavzpomínat na společné zážitky a připomenout si milé chvíle. Sami pro sebe si potom můžeme říct, o jaký kus jsme popošli, jaké úspěchy nás potkaly. Taková ohlédnutí jsou potřebná proto, abychom si uvědomili svoji hodnotu a sílu – už tolik jsme toho zvládli a překonali. Zároveň si díky nim můžeme uvědomit, jaký náš život je – je takový, jaký chceme, aby byl? Nemohl by být ten nadcházející rok přece jenom v něčem lepší?

Odhalení

Zapište si všechny vaše plány, vize a sny. Zdroj: freedigitalphoto.net, punsayaporn

Zapište si všechny vaše plány, vize a sny. Zdroj: freedigitalphoto.net, punsayaporn

Zeptali jste se někdy sami sebe, co byste si skutečně přáli? Znáte svoje niterné touhy? Proč je skrýváte v sobě a nerealizujete je? Možná proto, že si je nepřipomínáte a nemáte je každý den před sebou. Možná, že jste na ně zapomněli a ani si je nedokážete vybavit.

Najděte si chvilku jenom sami pro sebe. Uvolněte se a oddejte se snění. Nechte, aby se vám v hlavě promítla všechna skrytá přání a touhy. Zasněte se a představte si, jak by mohl vypadat váš život, kdyby byl podle vašich představ. Jaký by byl následující rok? Co byste v něm dělali a zažívali? S kým byste se vídali? Jací byste chtěli být? Čeho byste chtěli dosáhnout? Všechny vaše myšlenky a niterné touhy si zapište na papír. Je to dobrý způsob, jak si ujasnit, co vlastně v životě chcete.

Vizualizace

Svoje přání a vize bychom měli mít stále na očích. Pokud totiž nemáme jasný obraz svých přání a v hlavě máme pouze nejisté, mlhavé představy, blokujeme si dopředu jejich splnění. List svých přání proto neschováme do šuplíku, ale jeho obsah zvizualizujeme a vytvoříme si velkou nástěnku vizí.


Nástěnka vizí slouží k tomu, aby zobrazovala jasnou vizi, která bude stále vystavena našim očím a mozku, a umožní nám tak, abychom neustále hledali cesty ke zhmotnění našich snů.


Co potřebujete k vytvoření nástěnky vizí?

 • nůžky, fixy, lepidlo, barevné papíry
 • staré časopisy, obrázky či fotografie
 • nástěnku (postačí však i velký karton
  nebo tvrdší papír velkého formátu)
 • list svých přání a vizí

 • A pak už můžete jenom projevit svoji kreativitu a začít tvořit velkou koláž svých přání. Nalepte si na volnou plochu obrázky, které vás inspirují a motivují k vašim snům, mohou to být i vlastní fotky.
 • Připojte svá přání – můžou být psány v heslech nebo celými větami, nejlepší je však, když jsou zformulovány v přítomném čase – mají tak větší vliv na vaší psychiku.  Například pokud chcete v novém roce začít cvičit, napiště si na nástěnku: Pravidelně cvičím a raduji se z pohybu. Pokud chcete být v nadcházejícím roce více láskyplní k ostatním, napiště na nástěnku: Jsem milující a rozdávám lásku všem lidem kolem sebe. Užití přítomného času vám pomůže se s vizí sžít.  Zapsat můžete na nástěnku i oblíbené citáty, afirmace nebo životní motta.
Tvorba nástěnky vizí se může stát vaším každoročním novoročním rituálem. Vlastní zdroj (Petra Pospíchalová)

Tvorba nástěnky vizí se může stát vaším každoročním novoročním rituálem. Zdroj: Petra Pospíchalová

 • Pokud vás čeká v novém roce něco hodně náročného, zaměřte se na tento cíl a zvizualizujte si ho v co nejpozitivnějším smyslu. Čekají vás státnice? Vytvořte si nástěnku, která bude obsahovat všechny vaše kroky, které vás za tímto cílem dovedou. Připojte pozitivní citáty a hesla, která vás motivují nebo si napište, jaká odměna vás za vynaložené úsilí čeká.
 • Hotovou nástěnku umístěte na viditelné místo. Nejlépe nad pracovní stůl, k posteli nebo někam, kde budete mít nástěnku stále na očích. Vaše přání vám tak budou stále připomínána.

Realizace

Proměňujte své sny v realitu. Zdroj: foter.com, riccardoce

Proměňujte své sny v realitu. Zdroj: foter.com, riccardoce

Odhalili jste svá niterná přání – uvědomili jste si, co v životě skutečně chcete a po čem toužíte. Zvizualizovali jste své touhy a vize, tak abyste na ně nezapomínali. Udělali jste velký krok vstříc novému roku podle vašich představ. A nyní je na čase svá přání začít realizovat – máte na to  celý rok!

Přejeme vám hodně štěstí!

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Athena Saldaña

Petra Pospíchalová

Petra Pospíchalová

Jako studentku bohemistiky mě fascinuje, co všechno může být skryto v proudu slov. Jsem milovnice veršů, mouder a příběhů a ráda je i sama tvořím. Když zrovna nejsem zalezlá doma s knížkou nebo nepíšu článek, najdete mě v přírodě. Její krása a harmonie mi vždycky dodá vnitřní klid, inspiruje mě a naplní mě radostí. A ještě lépe, když mám přitom vedle sebe nějaké svoje lidské miláčky, které ze všeho nejradši láskyplně podporuji. :-)

Zanechte komentář