modlitba

Vyspím se s tebou, ale až po svatbě!

Osobní rozvoj Vztahy / 20.1.2013

Plavat proti proudu, být jiný a žít v dnešní době, to nejde vůbec k sobě. Najde se ale hrstka takových, kteří dokážou přemoct svět – vírou!

Sex je v současnosti vnímán spíš jako koníček, sport či jakási volnočasová aktivita. Málokdo si potrpí na duchovní vnímání tohoto aktu, kdy muž se spojí se ženou a vytvoří jedno tělo, o vzniku dítěte nemluvě. Proč už nezastáváme rázné stanovisko: „Před svatbou ne!“?

Především nemůžeme hledat vhodného partnera, který by s námi zůstal navždy, ve 14 letech. V téhle době se totiž z dívky stává žena, kluci mutují, jejich tělo se vyvíjí a hormony pracují. To, že napíšete na otázku „Chceš se mnou chodit?“ ano, z vás pár nedělá. Až teprve v 18, 19 letech si uvědomíte, že by bylo fajn si najít někoho, s kým byste mohli budovat společný život, domov a následně i rodinu. Věřící lidé však v téhle době hledají partnera, který splňuje jedinou důležitou podmínku –  je taky věřící. Fyzická touha však převládá nad duševním stavem a silným rozhodnutím, a tedy je hodně těžké vydržet až do svatby. Nechci tímto nikoho urazit, ale znám spoustu katolíků, kteří se snaží obejít přikázání nebo spíš nejsou dost vzděláni v sexuální oblasti a neví, kdy překračují hranice. Když žena pomůže muži k erekci? Orální sex? Tyto nevinné hrátky především vzbuzují v mužích touhy jít dál. Když muž vnikne do ženy, je to sex!

Představte si tu situaci, kdy chodíte s klukem už několik let a chcete si ho vzít, ale musíte počkat se sexem. On na vás naléhá, vyhrožuje, že pokud se s ním nevyspíte, tak vás opustí. Opravdu byste chtěla takového muže? Chlap, který chce být s vámi jen kvůli vám, počká! Klidně i rok, dva, tři. A když ne, tak je to opravdu muž vašich snů?

anděl

Omezuje nás vlastní víra v Boha, nebo společnost? Zdroj: sxc.hu

Teď by zase muži mohli na obranu říct, že je to mučení, trýznění a že takové chování je od nás docela hnusné. Ne, není. Horší je, když vyměníte víru za muže. To, co tvoří nás, naše touhy, je jen povrchní, ale víra, třeba jen nehmatatelná, je mnohem víc, než si dokážeme představit.

[two_third]

Žena je jako růže tvořená z mnoha okvětních plátků. Když muži před svatbou dovolí doteky, polibky a i něco víc, odevzdá se mu po svatbě jako holý stonek. Buďte tedy nedobytné. Vaše duše bude v ten den vzácnější než vaše tělo.

[/two_third]

V očích mnoha skeptiků zůstává ale fakt, že může nastat situace, kdy si věřící po svatbě v sexu nerozumí. Co pak? Rozvedou se a budou hledat další partnery? A co se stane, když se spolu vyspí před svatbou, ale rozejdou se? Neporuší tak zákon „Nesesmilníš“?

V téhle zemi, která je považována za nejateističtější stát Evropy, je zázrak najít lidi, kteří na sebe čekají až do svatební noci. A pokud se takoví najdou, patří jim čest a sláva. V dnešní době záleží jen na sexu, penězích a zase sexu. Ale opravdu to je vše, co skládá lidskou bytost? Kam se poděla láska, věrnost a morální hodnoty? Sex by neměl být jen mechanická soulož s někým, koho znáte 5 minut, ale měl by obsahovat trochu toho duchovna. Hodně štěstí v hledání spřízněné duše.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Jitka Ptáčková

Jitka Ptáčková

Redaktorka sekce Vztahy, která se s vámi ráda podělí o své zážitky a zkušenosti.

Zanechte komentář