Vyplatí se Nápaditá pouzdra na čtečku?

Kultura Literatura / 16.12.2014

Kvalita a design – to jsou pouzdra od napadite.cz

S novou čtečkou vždy přichází dilema, jaké si k ní pořídit pouzdro, aby přežila všechno cestování a aby byla zkrátka v bezpečí. Z nepřeberné nabídky trhu vyčnívají pouzdra od napadite.cz. Jejich cena je sice trochu vyšší, avšak za kvalitu se vyplatí připlatit si.

IMG_3983

Pouzdro Vodopád | Zdroj: Alžběta Široká, Generace 21

Všechna pouzdra jsou vyrobena pod značkou Lente Designs, což je návrhářská firma z Velké Británie. Pouzdra jsou na první pohled robustní, nicméně na první dotek velmi lehkápříjemná. Pouzdro napadite.cz jsem porovnávala se svým stávajícím pouzdrem – to mé je subtilnější a není o mnoho větší než samotná čtečka. Na rozdíl od toho „Nápaditého“.

Větší rozměry však slouží ke cti pouzdra. Díky velmi kvalitnímu a pevnému provedení zaručuje čtečce opravdu dobrou ochranu. Povrch pouzder je buď z potištěného plátna, nebo z lehce omyvatelného polyurethanu – materiál zní možná trochu uměle, avšak na pohled vypadá velmi přirozeně. Zevnitř je pouzdro semišové a celkově je velmi měkké.

U svého pouzdra mám trochu problém s uchycením čtečky – jelikož se do pouzdra zasunuje, občas mi v kabelce trochu vypadává. K rohovým gumičkám u Nápaditého pouzdra jsem zprvu přistupovala trochu skepticky, ale brzy jsem zjistila, že jsou skutečně velmi pevné a čtečka se v nich ani nehne.

IMG_3987

Pouzdro čtečce sluší | Zdroj: Alžběta Široká, Generace 21

Jako poslední bych ráda porovnala zapínání – obě pouzdra se zapínají na magnet. Pouzdro z napadite.cz má ale magnet jako součást patentky, což je nejspíš trochu spolehlivější. Na druhou stranu mám ale s patentkou zkušenost, že se po čase začala vytrhávat. Po bližším zkoumáním jsem nicméně usoudila, že u tohoto pouzdra by to tak být nemuselo – je opět velmi bytelně připevněná.

IMG_3984

Detail zapínání | Zdroj: Alžběta Široká, Generace 21

Nápaditá pouzdra se hodí pro všechny, kteří mají rádi originální design a neváhají si za něj připlatit. Zároveň je ale před investicí dobré si pořádně promyslet, zda chcete i s pouzdrem šetřit místo, protože tato pouzdra rozhodně nejsou z nejsubtilnějších. Za mě mají palec nahoru, jsou přesně taková, jaká se prezentují na internetu. Pokud bych ale chtěla šetřit místem, nejspíš bych sáhla po něčem jiném.

Zdroj perexové fotografie: Alžběta Široká, Generace 21

Alžběta Široká

Alžběta Široká

Studentka bohemistiky, skautská vedoucí, knižní nadšenec, fanoušek žluté a člunozobců, náladová idealistka, milovnice čaje, pohádek a červené rtěnky. Knihy mám občas radši než lidi.

Zanechte komentář