liga mistrů 2014/2015

Liga mistrů jde do vyřazovací fáze

Sport / 16.12.2014

Autor:

Letošní část nejvyšší fotbalové soutěže je za námi. Vítězové se radují, poražení poučují z chyb. Jaké zvraty přineslo poslední kolo? A jak nakonec vypadá sestava osmifinále?

Zatímco v některých skupinách byl vítěz jasný, jinde probíhal boj o první místo až do poslední minuty. A v dalších skupinách se bojovalo o to, kdo vlastně postoupí. Poslední kolo základní části, které se hrálo 9. a 10. prosince, přineslo nejedno překvapení. A také nejedno zklamání.

Postup na poslední chvíli

Poslední zápas rozhodoval hned v několika skupinách. Takže letošní ročník napínal nervy téměř všem fanouškům. Ve skupině A musel Juventus uhrát alespoň remízu, aby si udržel druhou postupovou příčku. V nezajímavém zápase s Atléticem Madrid se mu to podařilo – branka nepadla ani na jedné straně. Olympiakos Pireus tak i přes vítězství nad Malmö nepostupuje. To ve skupině B měl anglický Liverpool šanci rozhodnout na domácím hřišti. S hostujícím FC Basilej ale pouze remizovali 1:1, a do vyřazovací části se tak podívá právě švýcarský tým. Pro Liverpool je to rozhodně zklamání.

liga mistrů 2014/2015

Arsenal i přes komplikace ve skupině postoupil snadno.

Další velmi vyrovnanou skupinou byla skupina E. Zde se rozhodovalo mezi třemi týmy – AS Řím, Manchester City a CSKA Moskva. Zatímco poslední jmenovaný tým podlehl podle očekávání Bayernu Mnichov, mezi AS Řím a Manchester City nebylo zdaleka tak jasno. Britský tým ale potvrdil své kvality a dokázal urvat vítězství i na hřišti soupeře. Zaslouženě tak postupuje po výhře 0:2. To ve skupině G se zrodilo překvapení. Ve velmi nevýhodné pozici se nacházelo německé Schalke 04 – vyhlídky na postup byly mizivé. Nicméně hráči Schalke vybojovali hubené vítězství 0:1 nad Mariborem. A jelikož favorit skupiny, Chelsea, rozdrtila Porto 3:1, nakonec postupuje Schalke 04. Překvapení kola.

Vítězové a poražení

V ostatních skupinách už bylo o postupujících rozhodnuto předem a poslední zápasy mohly změnit maximálně umístění. Kdo se tedy nakonec probojoval do osmifinále a na koho se můžeme na jaře těšit?

Atlético Madrid (ESP)

Juventus FC (ITA)

Real Madrid (ESP)

FC Basilej (SUI)

AS Monaco (FRA)

Bayer Leverkusen (GER)

Borussia Dortmund (GER)

Arsenal FC (ENG)

Bayern Mnichov (GER)

Manchester City (ENG)

FC Barcelona (ESP)

Paris Saint-Germain (FRA)

Chelsea FC (ENG)

Schalke 04 (GER)

FC Porto (POR)

Šachtar Doněck (UKR)

Rozlosování soupeřů pro osmifinále proběhne 15. 12. Na první zápasy se můžeme těšit od března.

Zdroj všech fotografií: Wikimedia Commons

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář