Pánové, tyto nadčasové kousky musíte mít!

Krása a móda / 24.1.2013

Stačí pár věcí a hned nebudete muset přemýšlet, kam se co hodí.

Muži většinou nemají moc rádi nakupování oblečení. Pořiďte si pár základních kousků a vyhnete se pohledu vaší přítelkyně, když si vezmete vytahané tričko s úmyslem jít do divadla.

Na společenské události

Například právě do divadla byste se měli slušně obléct. Pokud sem tam navštívíte i nějaký ples, čekají vás státnice a promoce, tak to chce i oblek. A tady přichází kámen úrazu. Až budete hrdě vytahovat svůj maturitní oblek z dob, kdy jste vážili o deset kilo méně či více, tak v něm určitě vypadat dobře nebudete. Takže v případě staršího obleku, který jste neměl pár let, se na sebe dívejte opravdu kritickým okem. Ideálně pozvěte přítelkyni či kamarádku.

Pokud se dají z vašeho staršího obleku použít alespoň kalhoty, kupte si jen sako. Sako F&F 770 Kč (sleva), sako H&M 999 Kč, kalhoty H&M 499 Kč Zdroj: archiv firem

Pokud se dají z vašeho staršího obleku použít alespoň kalhoty, kupte si jen sako. Sako F&F 770 Kč (sleva), sako H&M 999 Kč, kalhoty H&M 499 Kč Zdroj: archiv firem

Pokud oblek projde, a gratulujeme jestli ano, protože jste právě ušetřil hodně peněz, pořiďte si novou košili. Jestliže nenosíte společenské oblečení příliš často, volte barvy jako jsou světle modrá či zelená. Určitě je dobré mít i bílou, ale pozor,  jak o ni budete pečovat. Zapraná košile není nic moc.

Seven sea (dostupné na zoot.cz) 869 Kč, calvin klein (dostupné na zoot.cz) 1189 Kč, H&M 899 Kč. Zdroj: archiv firem

Seven sea (dostupné na zoot.cz) 869 Kč, Calvin Klein (dostupné na zoot.cz) 1189 Kč, H&M 899 Kč. Zdroj: archiv firem

Pokud se rozhodnete pro barevnou košili a kravatu, nechte si poradit v obchodě či od nějaké dámy z okolí.

Ke košili už kupte jen vhodnou kravatu, například jednobarevnou či proužkovanou. Do divadla vám ale klidně stačí černé kalhoty a slušný svetr.

Obuv

Samozřejmě, že se nehodí botasky. K obleku volte vhodné společenské boty a do divadla nějaké slušnější polobotky.

černý svetr F&F 269 Kč, černé kalhoty H&M 399 Kč, modrý svetr H&M 399 Kč, polo tričko H&M 249 Kč. Zdroj: archiv firem

černý svetr F&F 269 Kč, černé kalhoty H&M 399 Kč, modrý svetr H&M 399 Kč, polo tričko H&M 249 Kč. Zdroj: archiv firem

Pro běžné nošení

Pro běžné nošení zkuste oblečení trochu střídat. Žádnou dívku neohromí, když na třetí rande přijdete ve stejném tričku, a to i když jste ho pokaždé vyprali.

Kalhoty

Rozhodně by vám neměly chybět v šatníku džíny. Kupte si takové, které vám sednou a hlavně vydrží. Z výběru vyřaďte vše, co má díry, cvoky, potisky a podobně. Volte jednoduché tmavě modré.

Dále se vám budou hodit alespoň jedny kalhoty. Pokud chcete, aby byly opravdu nadčasové, tak ideálně kupte černé a můžete je používat právě jako ty pro společenské příležitosti.

Kappahl 1299 Kč, H&M 999 Kč, černé kalhoty F&F 449 Kč. Zdroj: archiv firem

Kappahl 1299 Kč, H&M 999 Kč, černé kalhoty F&F 449 Kč. Zdroj: archiv firem

Trička

Za nadčasové kousky jsou samozřejmě považována trička bez nápisů a potisků. Prostě obyčejná trička. Barvu si kupte, podle toho, co se vám líbí, ale určitě přihoďte bílé a černé. V tomhle případě však dejte velký pozor na materiál. Kupte si pevná, bavlněná trička. A když už v tom budete, pořiďte si jedno (dvě, tři) s límečkem.

Bílé a černé !solid 339 Kč (dostupné na zoot.cz) zelené Kappahl 299 Kč, červené Kappahl 399 Kč. Zdroj: archiv firem

Bílé a černé !solid 339 Kč (dostupné na zoot.cz), zelené Kappahl 299 Kč, červené Kappahl 399 Kč. Zdroj: archiv firem

Mikina

I milovníci elegantnější módy a svetrů by měli mít doma alespoň jednu mikinu pro sportovnější příležitosti. Kupte si na zapínání a s kapucí.

F&F 370 Kč (sleva), Fundango (dostupné na zoot.cz) 599 Kč, H&M 499 Kč, Horsefeathers (dostupné na zoot.cz) 989 Kč. Zdroj: archiv firem

F&F 370 Kč (sleva), Fundango (dostupné na zoot.cz) 599 Kč, H&M 499 Kč, Horsefeathers (dostupné na zoot.cz) 989 Kč. Zdroj: archiv firem

Obuv

V případě bot bychom neměli nikdy šetřit, ale víme, že leckdy toho boty moc nevydrží. Takže pokud chcete mít boty na dlouho, kupte si kvalitní. A pokud chcete boty, které se hodí pro co nejvíce příležitostí, vybírejte neutrální barvy a nepříliš skate vzhled.

New balance 1999Kč, Puma 2299Kč, Vans authentic 1789Kč (vše dostupné na zoot.cz). Zdroj: archiv firem

New balance 1999Kč, Puma 2299Kč, Vans authentic 1789Kč (vše dostupné na zoot.cz). Zdroj: archiv firem

Taška, batoh

Jestli jste už několik let na vysoké a nosíte do školy batoh ještě ze základky, možná byste se mohli podívat po nějakém novém. Vyberte podle toho, co v něm nejčastěji nosíte a jak jste zvyklí. Potřebujete kapsu pro notebook, máte raději více přihrádek, chcete mít uvnitř tajnou přihrádku na zip? Pokud nosíte batoh jen kvůli tomu, že nemáte kam dát peněženku, kupte si nějakou tašku přes rameno. Zvlášť pokud máte jinak raději spíše elegantní styl.

Můžete přihodit

Hodit se vám může i opasek, šála a pěkné hodinky. Každopádně mějte v prádelníku alespoň jedno normální slušně vypadající pyžamo, sportovní oblečení a něco, v čem můžete jít pracovat třeba na zahradu.

Taška Diesel 1099 Kč, Dunlop 699 Kč (oboje dostupné na zoot.cz), pásek H&M 399 Kč, šála H&M 249 Kč, hodinky oboje Lambretta (dostupné na zoot.cz) stříbrné 1699Kč, černé 1099 Kč, pyžamo F&F 179 Kč (sleva). Zdroj: archiv firem

Taška Diesel 1099 Kč, Dunlop 699 Kč (oboje dostupné na zoot.cz), pásek H&M 399 Kč, šála H&M 249 Kč, hodinky oboje Lambretta (dostupné na zoot.cz) stříbrné 1699Kč, černé 1099 Kč, pyžamo F&F 179 Kč (sleva). Zdroj: archiv firem

A až pořídíte tohle všechno, můžete si koupit za odměnu třeba hru!

Zdroj perexové fotky: dimitri_c, sxc.hu

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

  • Silvie Trebatická

    Petro, divila byste se, kolik mužů to ještě neobjevilo. My se na ulici někdy nestačíme divit! 🙂