Nasaďte svému bydlení parohy!

Design / 3.1.2015

Jediné parohy, které ve svém životě můžete s radostí přijmout, jsou ty ve vašem interiéru.

Aplikace přírodních motivů do interiéru pro nás už není žádnou žhavou novinkou, a proto přední designéři posunuli laťku opět o pozici výš. Co si takhle pověsit na zeď s tou krásnou tapetou lesa i jelení paroží? Přijde vám to absurdní, ba co víc obscénní? Kdepak, takhle káží nejnovější trendy. Nakazte se jimi i vy!

Obraz s vtipným podtextem rozveselí každého bručouna. Zdroj: decobazaar.com

Obraz s vtipným podtextem rozveselí každého bručouna. Zdroj: decobazaar.com

Ozdobte si paroží třpytivými kamínky, korálky, mašlemi nebo si jej natřete na barvu, která je vám příjemná.

Jelení mánie odstartovala v posledních letech vlnu zájmu a motivy jelena a jeho majestátních parohů můžete vídat na oblečení od svetrů až po ponožky, a jak je vidět, ani design nezůstává pozadu. Dekorační paroží navržené designéry či jinými umělci vás nadchne svým provedením plným důvtipu.

Není vše jen o jelenovi. Co takový beran? Zdroj: hm.com

Není vše jen o jelenovi. Co takový beran? Zdroj: hm.com

Komu se nelení, tomu se zelení

V rámci trendů bychom rádi, aby se vám zároveň taky jelenilo! První myšlenka, která vám asi vyvstane na mysli, je, kam až může sahat variabilita tohoto motivu? Variací se nabízí nesmírné množství. Obraz, věšák, textilní doplňky a jiné skvělé dekorace, které dodají jiskru života vašemu bydlení a tiše odpoví na volání přírody.

Zdají se vám parohy se zajímavým designérským konceptem už příliš kýčovité? Nic vám nebrání vrátit se ke klasickým a neotřelým způsobům vystavování loveckých trofejí – tedy jako jejich originály!

Jelen kamarádí s každým stylem

Je libo originální věšák? Zdroj: etsy.com, LucyHaus

Je libo originální věšák? Zdroj: etsy.com, LucyHaus

Je třeba takovéto dekorace brát s trochou nadsázky i odvahy zároveň. Ať už jste milovníky minimalismu, či spíše dáváte přednost útulnějším komůrkám, s oběma styly se paroží výborně shodne. V kurzu jsou obzvláště parohy, které hrají všemi barvami. A namísto zoufání si nad pravým původem paroží, které vám silně připomíná jeho majitele, se obraťte k náhražkám, které mají mnohdy až pohádkovou vizáž.

Dekorace ze sádry, porcelánu nebo kovu by měly vaše obavy z pravosti paroží převážit.

Podpořte vzájemný vztah parohů a geometrických vzorů v podobě přímek, trojúhelníků a jiných ostrých úhlů. Jako podklad můžeme doporučit snadno definovatelné ostré barvy. I přírodní odstíny, jako je například pískově béžová nebo lákavý odstín lesní zelené, si s parohy padnou do noty. Nevylučuje se ani vínově červená, která nechá paroží krásně vyniknout. Vzorované tapety plné kvítí, zeleně a přírodních krás se taky svorně hlásí o slovo.

 Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář