Nejlepší vánoční filmové melodie

Film Kultura / 24.12.2014

Filmy s vánoční tématikou často charakterizují různé vánoční melodie. My jsme pro vás vybrali ty nejlepší z nejlepších.

Začněme tedy klasikou. Christmas Is All Around a Billy Mack. Tento song zná snad každý, a tak vám snad nemusíme připomínat, že se jedná o film Láska nebeská, který k Vánocům neodmyslitelně patří. Billy se snaží o comeback, a tak nahraje právě tuhle písničku, která ho má dostat na přední příčky hitparád.

Abychom neopomínali českou tvorbu, jasným favoritem na další vánoční skladbu je pohádka Tři oříšky pro Popelku a její Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, kdy Popelka a její princ míří dál za obzor. Při této písni, ať ji slyšíte kdekoli a kdykoli, se vám pravděpodobně vybaví právě tato klasická česká pohádka – a Vánoce, vždyť je to štědrovečerní klasika.

Nebyly by to správně hudebně-filmové Vánoce, kdybychom nezmínili film Sám doma. Tahle rodinná komedie patří k našim Vánocům asi stejně tak jako výše zmíněná Popelka. A kromě toho, že nejen strávíte čas s rodinou a zasmějete se u této komedie, ale pokud se i zaposloucháte, zjistíte, že i tenhle film má mnoho zapamatovatelných vánočních songů. My jsme pro vás vybrali My Christmas Tree.

Písniček z pohádky Mrazík, který na našich televizních obrazovkách také kraluje ve většině domácností, je takřka nespočet, a tak bylo těžké se rozhodnout, kterou vybrat. Nakonec jsem zvolila jednoduchou píseň s ještě jednodušším názvem: Píseň o jedličce.

K Vánocům patří i Tim Burton a jeho neobvyklá tvorba. Přesněji řečeno se jedná o film s názvem Ukradené Vánoce Tima Burtona (Předvánoční můra noční) a píseň z něj Making Christmas, která je ve filmu zpívána ve chvíli, kdy se naši hrdinové chystají na den D.

Jednou z posledních nejlepších filmových písní se stala také píseň Lonely Christmas Eve, která pochází z pohádky s vánoční tématikou Grinch, kde hlavní roli ztvárnil Jim Carrey a také vám ji určitě nemusíme dlouze představovat.

Jako poslední píseň našeho seznamu jsme zvolili píseň s názvem The Polar Express ze stejnojmenného filmu Polární expres. Jedná se o titulní píseň tohoto filmu a nenazpíval ji nikdo jiný než herec Tom Hanks.

Náš seznam filmových vánočních písní je u konce, přesto na vás máme jednu otázku. Souhlasíte alespoň s některými zmíněnými písněmi v článku nebo máte své jiné „srdcovky“?

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář