Zemřel otec videoher Ralph H. Baer

Technologie / 19.12.2014

Pokud jste někdy strávili hodiny před televizí hraním videoher, můžete poděkovat Ralphu Baerovi, který zemřel v úctyhodném věku 92 let.

Jeho manželka Dena Whinston zemřela roku 2006. Jediní, kdo po něm zbyli jsou 3 děti: James Baer, Mark Baer and Nancy Baer a 4 vnoučata.

V sobotu dne 6. prosince 2014 zemřel otec videoher, který se narodil v Německu. Pocházel z židovské rodiny. Celá jeho rodina odešla do spojených států ještě před Křišťálovou nocí. Rodina se usadila v New Yorku, kde Ralph pracoval v továrně na kožené doplňky. Jeden den při jízdě metrem si všiml inzerátu, který nabízí dálkové studium v radiotechnologii. V roce 1940 absolvoval v National Radio Institute ve Washingtonu a po dobu tří let, byl servisním technikem ve službě armády v Evropě za druhé světové války. Roku 1949 zíkal bakalářský titul od American Television Institute of Technology v Chicagu.

Ralph Baer pokračoval ve své práci, ale jeho pozornost se ubírala směrem elektronických her a zařízení. Jeho práce pro společnost Marvin Glass & Associates vedla k vytvoření hry Simon, která se stala celosvětovým fenoménem v pozdních sedmdesátých letech a prodává se dodnes.

Baerova hra Simon

Trénujte pamět s hrou Simon! I Zdroj: jcpe.tv

V letech 1660 vytvořil první domácí video herní systém, který byl známý jako „Brown Box“.Později ji prodal společnosti Magnawox, která herní systém prodávala pod jménem Magnawox Odyssey. Jeho prací se inspirovala firma Nolan Bushnell CEO Atar, která byla obžalovaná za zneužití patentu.

13. června roku 2006, dostal národní medaili od George W. Bushe, za jeho přínos vývoji herního průmyslu a technologií.

Zdroj perexové fotografie: media.npr.or
Zdroj videa: youtube.com

Lucie Vymyslická

Lucie Vymyslická

jsem celoživotní nadšenou čtenářkou, ráda čtu fantasy, detektivní a romantické příběhy. Jsem také vášnivým otaku.

Zanechte komentář