Top ryby pro štědrovečerní stůl

Na talíři / 16.12.2014

Nevíte, která ryba je hodna vyšachovat kapra z jeho výsostného postavení na štědrovečerní tabuli? Máme pro vás tipy přímo od odborníků.

Ryba je bezpochyby nedílnou součástí štědrovečerní večeře. Jak ale oživit tuto tradici s ohledem na to, aby byla zachována? Vyzkoušejte nový druh ryby. Někdo může považovat kapra za symbol Vánoc, každoročně si dává jeho šupinu pod talíř, nebo do peněženky, aby se ho držely peníze. Nicméně najdou se i takoví, kterým kapr až příliš smrdí rybinou, a někdo má tak vytříbený čich, že dokonce cítí bahno, ve kterém se onen kapr ještě před pár dny plácal. Pro takovéto milovníky ryb přinášíme několik typů na obměnu štědrovečerního stolu.

Jakou rybu zvolit?

Chuťové buňky každého nás baží po něčem jiném, na čem se ale bezesporu všichni shodneme, jsou požadavky na štědrovečerní rybu.

Chutná, snadná na přípravu a především s minimem kostí.  To jsou hlavní kritéria při výběru ryb, a naštěstí pro vás, existuje hned několik druhů, které tyto požadavky do jisté míry splňují. Z mořských druhů si tak bez výčitek můžete dopřát lososa, tresku, tuňáka či halibuta. A co víc, pro nadcházející zimní počasí nadopujete své tělo Omega – 3 mastnými kyselinami.

„Dalo by se říct, že spotřeba těchto mořských ryb, by se již mohla vyrovnat spotřebě kaprů,“ uvedla vedoucí prodejny Delimax (mořští živočichové a plody) v Hodoníně, „samozřejmě tuto změnu nese i doba. Něco nového, moderního a ne pouze kapr se salátem.“ dodává.

Výběr z mořských chlazených ryb.

Výběr z mořských chlazených ryb.

Nicméně za sebe můžu říct, že čím dál více známých mi básní o žralokovi a lososovi. Vyzkoušela jsem oba, a jsem stále na vážkách, jsou poměrně sytí, zejména losos. Dle mého názoru nijak obzvlášť neoplývají rybím aromatem a chuťově jsou velmi dobří. U mražených kousků žraloka jsem měla pocit, že jsou na můj vkus až příliš vodnaté, ale pravděpodobně to také závisí na způsobu úpravy. Za zkoušku ale stojí.

Ze sladkovodních zástupců bohatých na důležité vitaminy D, E, A a minerální látky, jako draslík, zinek nebo hořčík stojí za zmínku pstruh (málo tučný, pevné maso a skvělá chuť), amur bílý (kaprovitá ryba, bílé a křehké chutné maso), candát (jemné, bílé maso), okoun říční (chuťově blízký lososu).

Jak poznat, že nekupujete zajíce v pytli?

Čerstvost ryb se pozná podle očního zákalu. Ryba, která nemá lesklé oči s jasně viditelnou čočkou, nebude tou nejšťastnější volbou, jedná se o starší úlovek. Kromě očí můžete poznat čerstvost už na pohled, a to díky jasné barvě a při stisknutí masa prsty se vám musí vrátit zpět do původního stavu.

Zmrazené ryby vydrží déle. Ovšem, nedoporučuje se to déle než půl roku.

Zmrazené ryby vydrží déle. Ovšem, nedoporučuje se to déle než půl roku.

Jak odstranit zápach z ryby?

Pokapejte rybu citrónem, anebo ji namočte do mléka. Obojí by mělo alespoň částečně překrýt typické rybí aroma.

Každopádně, nejméně „zavánějící“ rybou je tuňák, z těch mořských.

Nejdelší možná doba pro uskladnění ryb?

Samozřejmě, pokud vám neplave Pepa ve vaně. Jedná-li se o chlazené ryby je doporučená doba skladování v lednici 2 dny, jde-li ale o zmrazenou rybu, může vám v mrazáku (ovšem nejlépe v -18°C) zabírat místo klidně i půl roku.

Příjemná vánoční atmosféra a začínající fronty na ryby. Vánoce jsou tady.

Příjemná vánoční atmosféra a začínající fronty na ryby. Vánoce jsou tady.

Doufám, že se pro vás tyto informace staly užitečnými a být vámi, tak si velmi rychle nějakou rybu seženu. Začínají být fronty, a pěkně dlouhé.

Děkujeme ochotným zaměstnancům Rybího trhu, Delimax Hodonín, za poskytnutí informací a rad.

Zdroj perexové fotografie: foter.com (HikingArtist.com), koláž Kristýna Šopfová, Generace 21

Zdroj fotografií v článku: Kristýna Šopfová, Generace 21

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář