Vánoční menu za hranicemi Česka

Na talíři / 22.12.2014

Každá země a rodina má své tradice a zvyky. Zvláště ve smíšených rodinách vznikají kombinace zvyků a jídel z různých zemí a kultur.

Když nabídnete našeho kapra s bramborovým salátem cizinci, může se stát, že mu toto jídlo nebude zrovna chutnat. Někteří se možná při našich perníčcích budou vzhledem k jejich tvrdosti ptát, jestli jsou k jídlu, nebo jen na ozdobu.

Na čem si pochutnávají u štědrovečerního stolu naši sousedé?

Slovenské vánoční oplatky. Zdroj fotografie: http://blog.galeriakvetin.sk

Slovenské vánoční oplatky. Zdroj fotografie: http://blog.galeriakvetin.sk

 Slovensko

Člověk by si řekl, ze když jsme určitou dobu byli jednou zemí, máme stejnou kuchyni a zvyky. Ale zdání klame, Slováci mají svá tradiční vánoční jídla. Večere začíná vánoční oplatkou, která se pece z hladké mouky, vody a soli ve speciální formě. Oplatka se jí potřená česnekem a medem. Následuje klasická kapustnica. Hlavním jídlem byla na Slovensku vždy ryba. Zajímavostí ovšem je, že smaženého kapra s bramborovým salátem rozšířily na Slovensku české rodiny po druhé světové válce. Na Slovensku se spíše než cukroví dělají nejrůznější zákusky, řezy a plněné oplatky.

Rakousko

Salzburská Mettensuppe. Zdroj fotografie: http://www.rezeptwelt.at

Salzburská Mettensuppe. Zdroj fotografie: http://www.rezeptwelt.at

Rakušané si na Vánoce připravují několik různých menu. Ve venkovských oblastech převažují klobásy. Ve Vídni a větších městech ryby nebo husa. V Salzburgu se připravuje Mettensuppe, uzeninová polévka z několika druhů klobás. V oblasti okolo Salzburgu se také připravuje kaše Bachlkoch, nejlevnější pokrm z mléka, mouky, soli a másla.

Polské makovky. Zdroj fotografie: http://info.wiara.pl

Polské makovky. Zdroj fotografie: http://info.wiara.pl

 Polsko

Polská štědrovečerní večeře má dvanáct chodů, stejně jako rok má dvanáct měsíců. Podává se hustá houbová, zelná, nebo rybí polévka, nebo boršč. K ní Poláci jedí takzvané uška, těstoviny plněné houbami. Dále sladkovodní i mořské ryby, pirohy plněné škvarky, zelí s houbami. Ze sladkého nechybí makový závin, perník nebo třeba kompot. Tradiční jsou i makovky, což jsou žemle namáčené v mléce dochucené mákem a rozinkami. Na rozdíl od nás nepijí v Polsku na Štědrý den žádný alkohol.

Německá vánoční husa. Zdroj fotografie: http://viagemmundo.com.br

Německá vánoční husa. Zdroj fotografie: http://viagemmundo.com.br

Německo

V každé spolkové zemi se štědrovečerní večeře trochu liší, proto zde není žádné typicky vánoční jídlo. Ačkoliv by člověk čekal, že vyspělé Německo bude mít také vytříbenou kulturu jídla, není tomu tak. Naopak výběr jídla tu není nijak bohatý a mnoho jídel se kopíruje od jiných národních kuchyní. Velmi časté jsou klobásy a bramborový salát (bez majonézy). Dále je to také pečená husa s červeným zelím a knedlíkem. Na severu pak smažený kapr a bramborový salát. Často také švýcarská tradiční pochoutka Raclette.

Nejzvláštnější vánoční jídlo v Evropě

Norsko

Norský Lutefisk. Zdroj fotografie: http://en.wikipedia.org

Norský Lutefisk. Zdroj fotografie: http://en.wikipedia.org

Jak bychom se asi tvářili na vánoční menu třeba v Norsku? Tam totiž na vánočním stole nesmí chybět Lutefisk. Je to treska nebo jiná bílá ryba, která se nejdříve několik dní namáčí ve vodě, a pak se na dalších několik dní nechá louhovat ve vodě s březovým popelem. Tento postup vede ke gelové konzistenci ryby. Po louhování se musí ještě jednou na několik dní namočit do studené vody, pak se dá teprve vařit a jíst. Moc lákavě to nevypadá, nemyslíte?

Norská legenda praví, že pokud se Lutefisk osolí příliš, zmizí. Jestliže se vaří nebo peče na moc vysokou teplotu, rovněž zmizí. To samé hrozí i v případě příliš dlouhé doby vaření.

Se kterým našim sousedem byste si na Vánoce rádi vyměnili talíř? Já zůstanu ještě letos u naší české tradiční štědrovečerní večeře. A o tom jak vznikla, se s vámi podělíme příště.

Zdroj perexové fotografie: freeimages.com (Stella Levi)

Kateřina Bílková

Kateřina Bílková

Miluju jídlo a psaní o něm je pro mne zajímavé. Toto téma by se mohlo zdát docela zbytečným, ale jídlo ovlivňuje naše zdraví, spokojenost, kulturu a další oblasti života. Je to taky téma veselé, proto o něm ráda budu psát dál.

Zanechte komentář