5 oblíbených sportovních doplňků, po kterých se hubne

Sport / 3.1.2015

Máte pocit, že byste mohli hubnout rychleji? Nebojte se sáhnout po sportovních doplňcích, které vám pomohou docílit krásného těla.

K doplňkům stravy, jež jsou určené k hubnutí, je většina lidí skeptická. Řídí se pravidlem, že si takový výrobek nikdy nekoupí. Patříte mezi ně, a přesto toužíte dosáhnout své vysněné postavy co nejdříve a co nejefektivněji? Odhoďte předsudky stranou a pojďte se s námi podívat na pět nejoblíbenějších produktů, po kterých lidé doopravdy zhubli!

Smartlabs Synephrine 60 tbl. 1. Synephrine

Tento produkt obsahuje funkční látku synefrin, jež se nachází v rostlině Citrus Aurantium. Synefrin podporuje tvorbu tepla v organismu, čímž dochází ke zvětšení energetického výdeje v průběhu dne. Přípravek můžete užívat jak v klidu, tak ve dnech fyzické námahy, avšak většího efektu dosáhnete, když si ho budete brát před cvičením. Synephrine se doporučuje užívat v kombinaci s kofeinem a L-carnitinem. Přípravek vám zároveň dodá energii (a tím pádem chuť a sílu více cvičit), bohužel se však při jeho užívání nevyhnete nadměrnému pocení.

Aminostar Fat Zero L-Carnitine 60000 mg 500 ml 2. L-carnitin

Zázračný L-carnitin, vyskytující se přirozeně i v našem těle, dopravuje molekuly mastných kyselin na místo spotřebování energie. Sportující lidé potřebují L-carnitinu mnohem více, než jejich tělo dokáže vyrobit, proto je třeba ho do těla dodávat prostřednictvím potravinových doplňků. Doplňky obsahující L-carnitin navíc chrání srdeční svaly a zlepšují funkci jater a ledvin. Nutno zmínit, že díky této látce dochází k rychlejšímu přísunu kyslíku do buněk, tím pádem budete při cvičení výkonnější.

Smartlabs Caffeine 50 cps. 3. Kofeinové tablety

Kofein oddaluje únavu, zvyšuje vaši výkonnost a zajistí, že vám nedojdou síly už po první čtvrthodině cvičení. Jeho mínusem je, že odvodňuje, proto je nutné s jeho používáním současně zvýšit příjem tekutin. Pamatujte však, že se kofein nesmí stát náhradou za spánek, nýbrž jen pomocníkem, aby vám cvičení šlo lépe.

Aminostar Fat Zero Ultra Diet Shake 1000 g 4. Dietní koktejly

Na trhu najdete i mnoho dietních koktejlů, které vám díky správnému poměru a složení prospěšných živin (jako je syrovátková bílkovina, sójový lecitin, vláknina a L-carnitin) pomohou zahnat hlad a zároveň po nich dochází k úbytku tuku. S klidem nahradí jedno nebo dvě denní jídla, nejlépe večeři.

Amix HCA 750mg 150cps - náhled5. HCA

HCA, hydroxycitronová kyselina, se vyskytuje ve slupkách ovoce Garcinia Cambogia. HCA zpomaluje tvorbu tuku v těle a pomáhá přeměňovat sacharidy, které zkonzumujeme, na zásobní glykogen a glukózu, díky jejichž zvýšené koncentraci máme pocit sytosti delší dobu. Přípravek také potlačuje chuť k jídlu. Doporučuje se užívat společně s L-carnitinem.

Jaký je váš názor na potravinové doplňky sloužící k hubnutí? Už jste nějaký zkusili, nebo se na to teprve chystáte? Zapojte se do diskuze!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zdroj ostatních fotografií: profitsport.cz, e-shop se sportovními doplňky

Martina Mikulášová

Martina Mikulášová

Studentka gymnázia, která se skoro pořád něčemu směje. Má ráda psaní a jednou by se jím chtěla živit. Mezi její další zájmy patří fitness, fotografování, lezení po skalách, orientační běh a konzumace jídla. Kontaktovat ji můžete na: martina.mikulasova@generace21.cz

Zanechte komentář