Jak si zlepšit rána? Máme pro vás pár tipů

V obraze / 10.1.2015

Většina z nás prostě nerada vstává z teplé postele, jenže bohužel musí. Pokud jste po ránu taky tak otrávení a unavení jako my, poradíme vám, jak si celé ráno zpříjemnit.

„Dělej věci pořádně“, říká se. A tak by to mělo být se vším – to znamená i pořádné ráno. Tato část dne je podle nás ta nejdůležitější, která člověka připraví na vše, co se později stane. Proto bychom si měli ranní chvilky užít a zpříjemnit, co nejvíce to jde.

žena na posteli

Pořádná muzika po ránu. Zdroj: pixabay.com (upraveno)

Ze všeho nejdříve je důležitý budíček. To je to, co po dlouhém spánku slyšíme jako první (samozřejmě kromě víkendů, kdy se chceme prospat po náročném týdnu). Melodie alarmu by měla být příjemná. Zkuste si nastavit na mobilním telefonu písničku, která vás baví a vždy povzbudí. Song, který máte rádi a je prostě lepší než ty otravné vyzváněcí tóny. Hlavně si můžete po ránu lehce zatančit a zaručujeme vám, že vás písnička povzbudí do dalších hodin.

snídaně

Vydatná snídaně – základ dne. Zdroj: picjumbo.com

Hned, jak vstanete z postele, se lehce protáhněte a běžte si do kuchyně připravit nejdůležitější jídlo dne – snídani. Mnoho lidí tento krok přeskakuje a po ránu vůbec nic nejedí. To je samozřejmě špatně. Snídaně vám dodá energii a pomůže vašemu tělu se konečně pořádně probrat. Proto stojí za to si trochu přivstat a připravit si vydatnou snídani nebo alespoň ovoce či zeleninu – dodáte tělu alespoň nějakou energii. Nezapomínejte na pitný režim a podle svého gusta vypijte aspoň hrnek čaje, kafe, džusu nebo obyčejné vody z kohoutku.

ranní sprcha

Studená sprcha – a ještě lepší je ve dvou. Zdroj: pixabay.com

To, co zaručeně pomůže člověku cítit se fit a připravený na celý den, je pořádná sprcha. Nevěřili byste, jak vás dokáže studená sprcha nakopnout. Obecně platí, že teplá voda uspává a studená probouzí. Tudíž není dobrý nápad dát si po ránu horkou sprchu nebo dokonce vanu, když spěcháte na schůzku do práce nebo třeba do školy. Nebojte se a překonejte tu nenávist k ledové vodě, nabudí vás to tak, že se budete do nadcházejícího dne těšit.

A jak už obecně platí, hlavně vykročte tou správnou nohou a vaše rána budou o něco lepší. Pokud už všechny tyto kroky provádíte, jste šťastný člověk, který příjemně zvládá každé těžké ráno.

Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Zuzana Soudská

Zuzana Soudská

Bývalá studentka umělecké školy v centru Prahy, která se nyní pokouší postavit na vlastní nohy. Pokračuje ve studiu angličtiny a zajímá se o design a umění v Praze.

Zanechte komentář