Šejk z Abú Dhabí si nechal podepsat ostrov

Cestování / 15.12.2014

Jméno pohádkově bohatého šejka ze Spojených arabských emirátů je čitelné i z vesmíru.

Snad každé dítě se baví tím, že své jméno vyrývá do písku či sněhu. Zatímco písek na pláži je ale odnášen a smýván vodou a sníh taje, pohádkově bohatý šejk Hamád bin Hamdán an-Nahaján ze Spojených arabských emirátů si podepsal svůj ostrov na podstatně delší dobu. Na svém ostrově Al Futaisi vzdáleném jen pár kilometrů od hlavního města, který tvoří nepatrnou část jeho majetku, si nechal do pouště vepsat své křestní jméno – Hamad.

Abu Dhabi, metropole Spojených arabských emirátů, oplývá bohatstvím a přepychem. Zdroj: foter.com arripay

Abu Dhabi, metropole Spojených arabských emirátů, oplývá bohatstvím a přepychem. Zdroj: foter.com arripay

Toto monumentální dílo vzniklo v roce 2011 a každé z písmen měří na výšku přes jeden kilometr, celé jméno pak na šířku zabírá více než tři kilometry! První dvě písmena jsou propojena vodním kanálem s vodami Perského zálivu a nápis je tak velký, že je dokonce viditelný z vesmíru.

Cena za „pojmenování“ ostrova nebyla oficiálně zveřejněna, pro Hamáda bin Hamdán an-Nahajána, nejbohatšího občana Spojených arabských emirátů, to ale při majetku čítajícím závratných 400 miliard korun pravděpodobně nepředstavuje příliš velkou investici.

Pokud vás megalomanský projekt šejka Hamáda inspiroval natolik, že sami toužíte po něčem podobném, avšak vaše úspory vám to nedovolují uskutečnit, smutnit nemusíte. Ve vtipné animaci The Penguin Show vám tučňák ve sněhu vytvoří jakékoliv jméno nebo zprávu podle vašeho přání.

Zdroj perexové fotografie: maps.google.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář