extraliga 2014/2015, hc olomouc

Nováček z Olomouce se šplhá vzhůru

Sport / 10.12.2014

Autor:

Letošní ročník hokejové extraligy se vyvíjí čím dál tím zajímavěji. Loňští favorité ztrácí, o to víc se daří novým týmům. Jaká je situace po dvaceti osmi zápasech?

Poslední kolo Tipsport extraligy přineslo hodně zajímavých zápasů. Třinci se podařilo zdrtit Kohouty z Olomouce, a upevnit si tak vedoucí pozici v tabulce. Olomoučtí se ale i přesto drží na skvělém šestém místě tabulky. A jaké bylo osmadvacáté kolo nejvyšší hokejové soutěže?

Loňští mistři na dně

Ačkoliv v minulém souhrnu hokejové ligy jsme se dívali na zlepšující se výkony Zlína optimisticky, loňský mistr řádný průlom nezaznamenal. V sedmadvacátém kole sice dokázali Berani porazit Mladou Boleslav, v kole posledním opět podlehli, konkrétně brněnské Kometě. Za domácí skórovali Michal Kempný a Petr Ton. Jelikož hostům se branku vstřelit nepodařilo, skončilo utkání 2:0. Kometa si tak upevnila svoje postavení na čtvrtém místě žebříčku. Ševci ze Zlína jsou sice na předposledním místě, ale poslední Slavia má ještě dva zápasy k dobru.

extraliga 2014/2015, psg zlín

Zlínu se střelecky nedaří. Zdroj: hokej.zlin.cz, Jiří Zaňát

Ne o moc lépe jsou na tom Vítkovice, které v loňském ročníku bojovaly v play-off. Nyní mají jen o tři body více než PSG Zlín a trápí se na dvanáctém místě. V posledním kole podlehli Ostravští odvěkému rivalovi z Karlových Varů 2:0. Proměnlivost hokeje je jednou z věcí, která dělá tento sport zajímavým. Pokud se během následujících několika zápasů nezlepší, budou oba týmy, které vloni bojovaly o nejvyšší příčky, bojovat proti sestupu.

Olomouc si drží formu

extraliga 2014/2015, tabulka extraligy

Aktuální tabulka. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Stálou formou i nadále překvapují nováčci ze srdce Hané. V sedmadvacátém kole rozstříleli Slavii, a posunuli se tak na šesté místo v tabulce. Na něm zůstávají, ačkoliv v posledním kole podlehli vedoucímu Třinci. Zkušený tým z Třince se sice nechal zaskočit, když v první třetině poslal hosty do vedení Jakub Matai, nicméně pak už zápas patřil Třineckým. Ve druhé třetině zápas otočili třemi brankami a v posledním dějství dílo zkázy dokonali. Martin Adamský využil přesilovku pět na tři a pátým gólem zápas uzavřel Daniel Rákos.

Olomouci určitě uškodila častá vyloučení. I přes poslední prohru mohou být zatím hráči i vedení klubu spokojeni. Třinec si vítězstvím upevnil vedoucí pozici a druhému Litvínovu uniká o tři body. Z dalších kandidátů na přímý postup do play-off jsou již tradičně Sparta a Kometa. Spolu s Litvínovem a Třincem tvoří tyto týmy silnou čtveřici, která zbytku tabulky odskočila již téměř o deset bodů. Necháme se překvapit, jak se vyvine druhá polovina základní části. Sledujte ji s námi.

Zdroj perexové fotografie: hc-olomouc.cz, autorka Lenka Rybaříková

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář