chanuka chanukija menora svíce

Chanuka aneb osm dní oslav

Na talíři / 19.12.2014

V prosinci slaví křesťané narození Krista, pohané slunovrat a Židé Svátek zasvěcení.

Vyznat se v židovském kalendáři nemusí být úplně snadné. Stejně jako náš běžný se skládá z 12 měsíců a ten z 30 nebo 29 dnů. Rok tak má 353 až 355 dní, z nichž nejposvátnější je šabat – sedmý den týdne, pro nás sobota, který trvá od pátečního setmění do sobotního setmění. Devátý měsíc zvaný kislev, se obvykle kryje s naším prosincem. A právě 25. dne tohoto měsíce začíná Svátek zasvěcení, nebo-li chanuka. Letos to vychází na 16.-24. prosince.

latkes bramboráky chanuka

Latkes neboli bramboráky. Zdroj fotografie: KQED

Osm dní a olivový olej

[two_third]

Počet Židů na celém světě se dnes odhaduje na 14 milionů, z toho 5 milionů žije v USA, 4 miliony v Izraeli, 3 miliony ve státech bývalého Sovětského svazu, 1,5 milionu v západní Evropě a zbytek po celém světě.

V 10 židovských obcích v ČR je registrováno cca 3.000 členů, v ostatních židovských spolcích cca 2.000 dalších. Odhaduje se, že v ČR dnes žije 15.000 – 20.000 Židů, avšak většina z nich není registrována.

Citováno: Náboženství, Rozhlas.cz

[/two_third]

Chanuka je oslavou navrácení Chrámu Bohu Izraele poté, co jej znesvětili pohané. V roce 165 před našim letopočtem povstali Židé vedení Judou Makabejským proti syrským helénistům. Když se Juda vrátil do Jeruzaléma, našel Chrám zpustošený a znesvěcený pohanskými rituály. Jen jedna nádobka s posvěceným olivovým olejem zůstala neporušená. Oleje bylo jen tolik, že by vystačil na jeden den. Zázrakem však lampa svítila celých osm dní a během té doby stihli Židé nejen vyrobit olej nový, ale i vyčistit Chrám.

K chanuce proto tradičně patří devítiramenný svícen zvaný menora nebo chanukija. Prostřední, devátá, svíce slouží k zapálení zbylých osmi. Svíce se zapalují vždy až po západu slunce. První večer se po zapálení pronášejí tři požehnání, zbývající večery už jen první dvě. Následuje modlitba a píseň Ma’oz cur. Přestože je chanuka svátek náboženský, ne všechny tradice jsou čistě duchovní. K oslavám patří i dárky pro děti, peníze pro chudé, hra s drejdlem – čtyřstrannou káčou a samozřejmě i jídlo.

sufganiyot koblihy chanuka

Židé koblihám říkají sufganiyot. Zdroj fotografie: Thanksgivukkah

Husa, bramboráky i mléko

Tradiční chanuková jídla se liší především podle zvyklostí rodiny a zemi, kde žijí. Obecně jsou to však jídla smažená na oleji, aby připomínala oslavovaný zázrak. Aškenázové připravují bramboráky latkes, sefardové smaženky se sirupem, izraelští Židé koblihy s marmeládou a italští i maročtí pak smažené kuře.

Aškenázové jsou Židé pocházející ze střední a východní Evropy. Sefardové jsou potomci těch, kdo od konce 15. století žili na Pyrenejském poloostrově, a pak se přestěhovali do oblasti Středomoří, Balkánu, Orientu či Evropy.

Zdroj: Wikipedia.org,

Mnoho izraelských pekařství si na dobu chanuky připravuje speciální náplně do velmi populárních koblih. Tradiční jahodovou marmeládu tak nahrazují například vanilkovým, čokoládovým, karamelovým či kávovým krémem. Například největší pekárenská síť v Izraeli, Angel Bakeries, usmaží denně více než 250 000 koblížků. Za osm dní je to tedy okolo dvou milionů.

Setkat se můžete i s tematicky zdobenými sušenkami, hovězí pečení (brisket), blinami (palačinkami), vývarem s macesovými knedlíčky, nebo pečivem chala. Chala se peče buď slaná a je tedy podobná chlebu s měkkou kůrkou, nebo sladká a připomíná vánočku.

Sušenky zdobené jako chanukija, drejdl nebo Davidova hvězda. Zdroj fotografie: Cox Media Group

Sušenky zdobené jako chanukija, drejdl nebo Davidova hvězda. Zdroj fotografie: Cox Media Group

Zajímavostí je i příběh o židovce Judit. Když asyrský generál Holofernes obklíčil město Betúlii, rozhodla se Judit, sestra Judy Makabejského, vše zachránit. Vzala velmi slaný sýr, přišla do tábora nepřítele a Holoferna omráčila svou krásou, nakrmila slaným sýrem a zároveň opila vínem. Když opilý generál usnul, usekla mu hlavu a utekla s ní zpět do Jeruzaléma. Asyrští vojáci se vystrašili, Židé se naopak vzchopili a město zachránili. Na počest udatné Judit proto patří k chanukovým jídlům i mléčné výrobky.

Zdroje: Wikipedia; RODENOVÁ, Claudia: Kniha o židovské kuchyni, BB art, 2005.

Zdroj perexové fotografie: Huffington Post

Šárka Hubáčková

Šárka Hubáčková

Mám ráda nejen jídlo jako takové, ale i příběhy, které se k němu vážou. Ať už jsou o tom, že nejlepší koláče peče teta z druhého kolene nebo o jídlech, která vařili lidé před stovkami let. Kromě toho píšu blog o jídle www.tvarohapovidla.cz

Zanechte komentář