Novinky v kinech: Očekávaný Hobit míří do kin

Film Kultura / 10.12.2014

Máme tu poslední měsíc letošního roku, kdy vám přinášíme souhrn toho nejlepšího, co bude v našich kinech. A není toho málo. 

V prosinci bude program kin opravdu nabitý. Můžete se těšit například na nějakou tu komedii, drama a v neposlední řadě i na tolik očekávaného Hobita.

Příběh Marie

Marie Heurtin

životopisný

Francie, 2014

Režie: Jean-Pierre Améris

Hrají: Isabelle Carré, Laure Duthilleul, Sonia Laroze, Patricia Legrand, Ariana Rivoirea další

První takovou filmovou novinkou, kterou můžete v našich kinech vidět od 11. prosince 2014, je film s názvem Příběh Marie, který vypráví o dívce, která byla od narození slepáhluchá, a přesto se naučila normálně žít. Celý příběh se odehrává ve Francii v 19. století, kdy i ve čtrnácti letech není dívka schopna se domluvit se svým okolím.

Její otec, ačkoli mu doktor tvrdí, že je Marie slabomyslná, ji odmítá dát, a hlavně nemá to srdce poslat ji do ústavu pro duševně choré. Nakonec ji ale odveze do ústavu, kde se řádové sestry starají o dívky s postižením. Marie se zprvu brání, ale nakonec se za pomoci sestry Marquerite naučí znakovou řeč, později hrdinka tohoto snímku umí Braillovo písmo, psát na stroji, šít a spoustu dalších činností.

Jak jsme hráli čáru

Jak jsme hráli čáru

Drama/komedie

Slovensko/Česko, 2014

Režie: Juraj Nvota

Hrají: Libuše Šafránková, Richard Labuda, Alexander Bárta, Slávka Halčáková, Ondřej Vetchý a další

Petrovi rodiče emigrovali kvůli režimu  do Vídně, a tak malý Petr žije u prarodičů. Věc se má ale tak, že se jej rodiče snaží získat do své péče, ale bohužel nemají to štěstí. A tak samotný Petr vymýšlí, jak se dostat přes hranice – a místní pohraničník v podání Ondřeje Vetchého pro to nemá moc velké pochopení.

Součástí tohoto snímku jsou i záporné postavy. Zde je tvoří takzvaní černogardisti, kteří si doslova libují v trápení menších a slabších dětí. Petr má ale na své straně kamarády. Koncem šedesátých let se poměry v zemi mění a Petrovi se pravděpodobně naskytne možnost opustit republiku. Ale opravdu to chce za cenu ztráty prarodičů, přátel a zážitků?

Tento film běží v kinech již od 4. prosince 2014. Čtěte naši recenzi.

Hobit: Bitva pěti armád

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

Fantasy/dobrodružný

USA, 2014

Režie: Peter Jackson

Hrají: Martin Freeman, Benedict Cumberbatch, Elijah Wood, Ian McKellen, Cate Blanchett, Hugo Weaving a další

Před dvěma lety vtrhl do kin první Hobitnyní se blíží konec celé trilogie. V posledním díle s podtitulem Bitva pěti armád získali hlavní trpasličí hrdinové svoji vlast zpátky, ale nechtěně se jim podařilo vypustit do světa smrtící sílu. Jejich nepřítel drak Šmak si svůj vztek vybíjí na obyvatele Jezerního města. Hobita Bilba Thorinova posedlost dožene k zoufalému rozhodnutí.

Nebezpečí ale nekončí. Sauron totiž vysílá armádu skřetů na Osamělou horu. Lidé, elfové a trpaslíci jsou postaveni před závažné rozhodnutí: sjednotí se, nebo budou zničeni? A tak v poslední návštěvě Středozemě bojuje Bilbo jak o svůj život, tak o život svých přátel.

Premiérové promítání posledního dílu této série připadá na 11. prosince 2014.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Night at the Museum: Secret of the Tomb

Komedie/dobrodružný

USA, 2014

Režie: Shawn Levy

Hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Rebel Wilson, Dan Stevens, Anjali Jay, Ben Kingsley, Mizuo Peck a další

Noc v muzeu je zpátky spolu se všemi hlavními hrdiny, které již známe. Noční hlídač muzea Larry se při své práci rozhodně nenudí – už jen proto, že za jeho služeb ožívají všichni muzejní obyvatelé. Toto kouzlo má na svědomí Zlatá deska, která ale díky svému materiálu začíná korodovat, což znamená, že ono půvabné kouzlo se pomalu, ale jistě vytrácí.

Právě díky tomuto problému začíná Larryho největší dobrodružství, které ho dostane až za Atlantik. Radu, jak tuto situaci zvládnout, nachází v londýnském muzeu, kde nejenže poznají nové přátelé, ale aby zachránil svá noční dobrodružství, čeká ho nebezpečí, kterému musí čelit.

Na tuto filmovou oddychovku se můžete těšit už od 18. prosince 2014.

EXODUS: Bohové a Králové

Exodus: Gods and Kings

Historický/drama

USA/VB, 2014

Režie: Ridley Scott

Hrají: Christian Bale, Sigourney Weaver, María Valverde, Ben Kingsley, Joel Edgerton, Dar Salim a další

Ve starověkém Egyptě je tradicí, že vládce se rovná Bohu – a ani teď tomu není jinak. Ramses coby mocný vládce má za přítele Mojžíše, se kterým se zná už od raného dětství. Nicméně z přátel se stanou nepřátelé, protože Mojžíšovi se zjevil jiný Bůh a pověřil ho důležitým úkolem: jde o osvobození Mojžíšova židovského lidu z egyptského otroctví a jeho uvedení do země zaslíbené.

Mojžíš se tohoto úkolu ujme, ale než se do celé akce pustí, přijde deset takzvaných egyptských ran. Těmi Bůh na Egypt seslal útrapy, přírodní katastrofysmrt. Navíc se Ramses rozhodne Mojžíše zastavit a bez milosti zničit.

Biblické drama všichni dobře známe, můžeme se tedy jen těšit na zpracování slavného Ridleyho Scotta. Do kin se snímek chystá den po Vánocích, 25. prosince.

Mezi další filmy, na které se tento měsíc můžete těšit patří Velká noc, Hodinový manžel, Paddington či česká romantická komedie s názvem Šťastná. Který snímek vás nejvíce zaujal? Vyrazíte ve svátečním čase do kina?

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: sxc. hu, stránky distributorů, upraveno

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář