Cleveland se po nevydařeném úvodu zvedá

Sport / 4.12.2014

Před sezónou pravděpodobně největší aspirant na titul v zámořské NBA se na začátku ročníku trápí. Opustí jej jeho malátnost?

Vše odstartoval návrat LeBrona Jamese do Clevelandu. Jeho čtyřletá štace v Miami, zakončená dvěma tituly, skončila a král se vrátil domů. Místní plátky začaly ihned vypočítávat šance Cavaliers na vítězství v soutěži, ale také jak velký bude mít příchod Jamese přínos pro lokální ekonomiku. Zkrátka z podprůměrného celku se najednou stal aspirant na titul, což bylo pochopitelně dáno také přestupy jiných kvalitních hráčů.

Unese LeBron svoje břímě a dovede Cleveland k titulu ? Zdroj: Wikipedia, Lobo

Unese LeBron svoje břímě a dovede Cleveland k titulu? Zdroj: Wikipedia, Lobo

Úvod ročníku Clevelandu nevyšel

Ovšem iluze velmi rychle narazily do zdi skutečnosti. Z prvních čtyř duelů vyhrál Cleveland jen jediný. Vedení týmu se samozřejmě ihned schovalo za argumenty o nesehranosti celku. Poté, co se kvůli výkonům nejen celého týmu, ale i jednotlivců, Jamese nevyjímaje, strhla vlna kritiky, Cavaliers začali opět vyhrávat. Po nevydařeném úvodu pak následovala další série, tentokrát však výherní.

Ta se zastavila na čísle čtyři. A stejný počet měla i následující šňůra zápasů, které Cavs prohráli. Jako na houpačce si musel připadat i trenér David Blatt, jenž k týmu přišel před sezónou, po úspěšném angažmá v Evropě. Přestože se Cavs momentálně opět vezou na vítězné vlně, při pečlivém sledování lze snadno odhalit chyby, které ještě stále pramení z toho, že velký počet hráčů týmu hrál v loňském ročníku v jiném klubu.

Současná sedmá pozice jistě není to, co by tak kvalitnímu týmu mělo příslušet, ale známky zlepšení oproti úvodu jsou viditelné. Přes spoustu chyb, které Kavalíři stále dělají, však už opět dokážou vyhrávat zápasy a možná právě stojíme na začátku cesty, kdy se kolos jménem Cleveland rozjede naplno. O tom, jestli je to správná vize, se však musíme pochopitelně přesvědčit až poté, co bude mít tým za sebou mnohem více zápasů.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedia, SieBot

Lubomír Řepa

Zanechte komentář