Užili by si muži den v roli ženy?

Osobní rozvoj Vztahy / 13.12.2014

Co by dělali muži v roli žen? Uklízeli? Vařili? Starali se o děti? Co myslíte?

Již jsme pro vás připravili článek, kde jste se mohli dozvědět, co by dělaly ženy v roli muže. A nemohli jsme zapomenout ani na muže – jak by se oni chovali jako ženy, co by si nenechali ujít a co by naopak vůbec nechtěli prožít?

Porozumění

Většina mužů by asi chtěla pochopit myšlení žen (stejně jako ženy chtějí pochopit muže), takže by jim tento den mohl trochu toho objasnění darovat. Pak by k sobě lidé mohli být trpělivější a ohleduplnější. Ale nikdy nedocílíme stoprocentního porozumění, protože pořád jsou to muži v mužských tělech a ženy v ženských tělech. A z nějakého důvodu to tak má být. Určitě by ale taková zkušenost pomohla dívat se na partnera, přítele nebo kamarády z pohledu jiného člověka, možná byste se dozvěděli i informace, které by vám mohly pomoci v mnoha ohledech (protože jako mužům by vám je třeba nikdo neřekl).

Snažil bych se konečně pochopit velkou záhadu jménem „ženská logika“, prohlásil Honza z Ostravy.

Fyzická krása jako lákadlo

Muži ženská těla milují, obdivují (ne všichni), takže možnost být v nich je jedna velká výzva. Co by dělali? Nejspíše by si nenechali ujít možnost sahat si na „svá“ prsa, to je pro ně jednoduše skvělá příležitost. Otázkou je, zda by mužům nebylo nepříjemné mít oholené nohy, rtěnku a vysoké podpatky. Asi to bude velmi individuální, ale co by muži pro prsa neudělali. Zkušenost být obtěžován jinými muži by mohla být poučná pro muže, aby se více starali o své ženy – a to nejen z hlediska jejich bezpečnosti. A asi by se vám i nelíbilo, že by vás všichni muži okolo chtěli jen kvůli vašim prsům a hezké tvářičce (ale taky je zde možnost, že vám tento povrchní pohled nevadí).

Rozhodně bych se chtěl nechat balit na baru, prožít si váš orgasmus, zkusit stát celý večer na podpatcích a obléct si tričko s velkým výstřihem. Naopak bych nechtěl mít periodu, zakusit porod a odmítat tučná jídla,“ řekl Martin, student sociologie v Plzni.

Jak dlouho byste, muži, vydrželi stát na vysokých podpatcích? Zdroj: freeimages.com (Roger Kirby)

Využití ženskosti ve svůj prospěch

Mnoho mužů by rádo vyzkoušelo, jaké to je být jako žena obskakován muži na baru, na plese nebo i doma. Tohle se musí nechat – ženy tohle milují – mít pocit, že jsou princezny a muži jsou jejich princové. A z pohledu ženy mohou muži ohodnotit další muže, jak jsou na tom se snažením – a popřípadě se poučit a využít chyb druhých k vlastnímu zlepšení. Co říkáte?

Celý den bych si sahal na prsa (smích),“ řekl třiadvacetiletý Martin z Ostravy.

A co takhle porod, 7 dní v měsíci a udržování figury?

Myslím, že pro muže nebude v těle ženy úplně nejlépe, určitě by si i po jednom dni vážili, že jsou chlapi, protože kdo z nich by si chtěl prožít porod nebo se neustále udržovat upraveným a krásným, aby se líbil ostatním mužům? Je to dost únavné, a to nemluvíme o periodě, kterou ani ženy nemají příliš v lásce. Mnoho mužů by do takového pokusu nešlo (ovšem nedávno byla vytvořena možnost prožít si porod jako muž a překvapivě o tuto příležitost mělo zájem dost mužů!), ale nepodceňujte je, třeba by pochopili i to, proč jsou ženy v tomto období podrážděné.

Zajímalo by mě, jaké by bylo být v těle ženy, která si představuje, jaké je to v těle muže. Celý den bych tak asi strávil zjišťováním, jaké je to být v těle muže, když jste v těle ženy,“ svěřil se Matěj.

Ještě vás čekají domácí práce, vaření a starost o děti!

Tohle je asi další věc, kterou nepříliš mnoho mužů zvládá. Možná by jim jeden den v roli ženy prospěl v tom smyslu, že by se doma více snažili pomoci ženám, možná by se naučili i vařit a více se věnovali svým dětem. Což by bylo víc než jen poučné, co myslíte?

Celý den bych si zkoumal(a) prsa a zapomínal(a) si sedat na toaletě,“ prohlásil Jakub z Ostravy.

Kdy si opravdu porozumí muži a ženy? Zdroj: freeimages.com (Bartek Ambrozik)

Obecně by si muži dokázali den v roli ženy užít, stejně jako ženy den v roli muže. A po probuzení další den by byli asi nejšťastnějšími na světě, protože by se probudili už ve svých tělech a s mnoha vědomostmi, o kterých předtím neměli ani tušení. Važte si jeden druhého za to, co zvládáte nebo i nezvládáte – jste přeci lidé.

Zdroj perexové fotografie: foter.com (Tom Magliery)

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentář