Jak na Miss VŠE twerkovaly…

V obraze / 27.11.2014

Mezi studenty, nebo možná všude jinde než mezi nimi, se už týden diskutuje o Miss VŠE. Proč?

Ve čtvrtek 20. listopadu proběhl v SaSaZu již šestý ročník soutěže Miss VŠE. A byl to ročník poslední. Jedním bodem programu byl twerk a choreografka Anet Antošová sebe i dívky tak rozvášnila, že se strhla velká diskuze o vhodnosti tohoto vystoupení.

Mediální bublina kolem twerkingu narostla do obřích rozměrů. Komentáře pod videi a články rostly a s nimi i tábory různících se názorů.

Já nic, já muzikant

Jako první by člověk rád našel někoho, kdo je za samotné vystoupení zodpovědný. A zde nastává první vtipná situace. Samotná VŠE dala po právu od programu ruce pryč.

VŠE soutěž neorganizovala a žádné aktivity, s výjimkou propagace, na půdě školy neproběhly.

Tisková zpráva VŠE z 26. listopadu 2014

Ale to samé udělali pořadatalé. Nakonec to vyznívá tak, že studentky samy nadšeně přijaly myšlenku twerkovat, jenže když se podíváte na video, všimnete si, že tak to asi úplně nebylo. Kromě jedné soutěžící, která odmítla, se zúčastnily všechny, ale asi ne úplně s nadšením.

Tato část programu byla v režii mediálního partnera Extra.cz a, ačkoli bylo domluvené taneční vystoupení na téma twerkingu a děvčata o tom věděla, výsledná podoba byla daleko bulvárnější, než jsme očekávali, a byla dílem improvizace v rámci vystoupení. Bohužel v průběhu večera již nebylo v našich silách to ovlivnit.

Pořadatelé Miss VŠE

Další vtipná a zároveň velmi smutná a dá se říct i trapná situace nastává, když zhlédnete video a zjistíte, co se tedy doopravdy dělo:

Až si to pustíte podruhé, sledujte komentáře těch, co video natáčí.

Přidali se ke Karlově univerzitě

Tlak médií a komentujících na rektorát VŠE nakonec docílil rezolutního řešení.

Po zhlédnutí videa a po komentářích v tisku dospěla paní rektorka k názoru, že Miss VŠE 2014 poškodila výrazně dobré jméno školy. Proto vedení VŠE rozhodlo, že příští rok nepovolí žádnému subjektu použít značku VŠE pro organizaci soutěže Miss.

Tisková zpráva VŠE z 26. listopadu 2014

VŠE je tedy další univerzitou, která zakázala pořádat Miss pod jménem vysoké školy. V loňském listopadu požadoval rektor Karlovy univerzity, aby ze soutěže Miss zmizelo jméno UK. Iniciátorkou byla Johana Chylíková, která poukazovala na to, že soutěže krásy nemají nic společného se vzděláním.

Co si o tom všem myslet?

Studenti a komentátoři pod videi či články v médií se vyjadřují různě a vzniklo tak několik názorových táborů. A ačkoliv jeden z nich zastává názor, že  přece o nic nejde, protože twerk je normální moderní tanec, myslím si, že naopak jde o hodně. Jsem totiž toho názoru, že by se celý večer a vše, co se během něj dělo, nemusel vůbec rozmazávat, pokud by tam nehrálo roli jméno jedné z nejprestižnějších českých univerzit. Jenže ono tam tu roli hraje a to dokonce velkou.

Celá akce je totiž prezentována jako Miss VŠE, studentek této školy, takže světe div se, lidé očekávají spíše nějakou vědomostní disciplínu místo kroucení zadkem, ne? Bohužel se pak nemůžeme divit, jak si ostatní začali studentky této školy škatulkovat a vtípky asi jen tak neustanou (stejně jako na plzeňská práva). Otázkou tedy je, zda to měla tak prestižní škola zapotřebí? Opravdu bych chtěla znát toho, kdo přišel s nápadem, že finalistky budou twerkovat, protože mě fascinuje, že nikoho nenapadlo, jaké důsledky to bude mít. A předcvičovatelce také asi úplně nedošlo, že není na lekci, ale na úplně jinak stavěné akci v klubu plném lidí.

Moc by nás zajímalo, co si o této kauze myslíte vy? Přijde vám celá věc jen zbytečně rozmazaná, nebo se jako já přikláníte k názoru, že tento bod programu byl opravdu trapný a mimo mísu? Napište komentář.

Zdroj perexové fotografie: www.fb.com/martin.kubrycht

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář