SOUTĚŽ: Získejte nahrávky Supraphonu zdarma! Třeba Voskovce a Wericha

Divadlo Kultura / 4.12.2014

E-shop Supraphonline.cz přichází s novými komplety nahrávek Voskovce a Wericha a dua Šimek a Grossmann. Stáhnout si můžete nejen je.

Archivy a soukromé sbírky skrývají nejeden poklad a nejedno milé překvapení. Právě díky nadšencům a znalcům, kteří se ponořili ho hlubin archivů, se podařilo sestavit dva komplety, které si nově můžete zakoupit na webu Supraphonline. Co jiného si také pustit v tomto pošmourném podzimním počasí, než záznamy výstupů a rozhovorů dvou českých nejznámějších komických dvojic.

V+W

Na své si přijdou obdivovatelé dvojice Voskovec + Werich. Na CD V+W: Vídeň 1971 – Montreal 1977 vás čekají záznamy dvou rozhovorů, díky kterým více poznáte osobnosti obou významných mužů. Ve Vídni roku 1971 rozpráví Voskovec s Werichem o nemravnosti, stáří a mládí, poezii a dalších životních radostech, ale i strastech. Vše se ale nese ve veselém duchu. S další nahrávkou se posuneme v čase o šest let dál a v prostoru z Vídně do Montrealu. V tomto kanadském městě se Jiří Voskovec sešel s českou emigrantkou Evou Kloboukovou a nám je dovoleno vyslechnout jejich dialog, ve kterém Voskovec nastiňuje své myšlenky o štěstí, přátelství a životě v exilu. Ačkoliv se obyčejně nesluší poslouchat cizí rozhovory, v tomto případě se doporučuje udělat výjimku a pravidlo porušit. Tichým posluchačem se stanete za 149 Kč.

Komplet Šimka a Grossmanna. Zdroj: Supraphonline

Komplet Šimka a Grossmanna. Zdroj: Supraphonline

Šimek s Grossmannem

Jako druhá je v nabídce Supraphonu řada 17 CD s názvem Šimek & Grossmann. Komplet 1966-1971, díky nimž si během necelých 20 hodin můžete poslechnout záznamy představení Návštěvní dny, Besídky zvláštní školy, Othello odpadá, Večer pro otrlé, Besídka v rašeliništi, Besídka divadelní, Hop dva tři, Pánský večírek a Potoky modré krve. Jedná se o všechny dostupné záznamy vystoupení Šimka a Grossmanna, která jsou za sebou řazena podle toho, jak se ve skutečnosti odehrávala. To vše bez zásahů a dodatečných úprav. Sbírku CD, které vám prozáří několik ponurých a chladných večerů, je možné stáhnout za 1 249 Kč.

Pokud chcete zkusit své štěstí a při nákupu ušetřit, soutěžte s námi. Z účastníků soutěže vylosujeme tři výherce a každý z nich získá poukázku na 300 Kč, za niž si může v internetovém obchodu Supraphonu zakoupit například právě výše zmíněnou novinku V+W: Vídeň 1971 – Montreal 1977 nebo jakoukoliv jinou nahrávku dle svého vlastního výběru. Pro zařazení do soutěže stačí správně odpovědět na následující otázku:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Soutěž potrvá do 9. prosince 2014 do 22.00. Vylosovaní výherci budou kontaktováni a jejich jména budou oznámena na našich facebookových stránkách.

Přejeme vám hodně štěstí!

Soutěž již byla ukončena! Gratulujeme šťastným výhercům, kterými jsou: David Dočkálek, Vlasta Novická a Daniela Dočkálková.

Zdroj perexové fotografie: Supraphonline

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář