Ve šlágru dvanáctého kola Premier League se radoval Manchester United

Sport / 24.11.2014

V souboji trápících se anglických velkoklubů se v Londýně mohl radovat tým z Manchesteru, který zvítězil 2:1.

Manchester United a Arsenal. To jsou týmy, které dlouhou dobu patří k tomu nejlepšímu, co může nejen anglický, ale především světový fotbal nabídnout. Jenže tuto sezonu se oba velkokluby trápí a marně se snaží najít optimální formu. „Rudí ďáblové“ se trápí od té doby, co na jejich lavičce skončil Sir Alex Ferguson. Do utkání vstupoval v lepší pozici Arsenal, který měl na rivala z Manchesteru náskok pouhého bodu.

Do utkání vstoupil aktivněji Arsenal

Wayne Rooney byl opět důležitým hráčem svého týmu. Zdroj: commons.wikimedia.org,  Gordon Flood

Wayne Rooney byl opět důležitým hráčem svého týmu. Zdroj: Wikimedia Commons, Gordon Flood

Domácí Arsenal vstoupil do utkání velmi aktivně a hned od prvních minut zápasu musel být hostující gólman De Gea ve střehu. V 5. minutě se dostal do první šance utkání domácí Welbeck, který přestoupil do Arsenalu právě z Manchesteru. Jeho střela byla ale na poslední chvíli zablokována, a tak De Gea zasahovat nemusel. Arsenal byl jasně lepší a usadil se na polovině United. Další šanci měli domácí v 9. minutě, ale hlavičkující Welbeck branku netrefil.

Po úvodní čtvrthodině musel střídat hostující Shaw, který kvůli zranění kotníku nemohl v utkání pokračovat. První důležitý zákrok předvedl hostující gólman proti střele Chamberlaina. Tlak domácích fotbalistů nadále pokračoval, ale překonat skvěle chytajícího De Geu se jim nedařilo. První šance se hostům naskytla až ve 35. minutě, kdy nebezpečně pálil Di Mária, ale Szczesny zasahovat nemusel. Jelikož gólem neskončila ani zablokovaná střela Rooneyho a na druhé straně Welbecka, tak první poločas skončil bezbrankovou remízou.

United stačily k výhře dvě střely

Podobně jako do poločasu prvního, tak i do toho druhého vstoupil aktivněji domácí Arsenal. Jenže když už se dostali domácí ke střele, skvěle zasáhl španělský gólman ve službách United. Nepříjemná situace nastala pro Arsenal v 55. minutě, když se opět zranil Jack Wilshere. O minutu později se domácím ještě přitížilo. Domácí gólman špatně vyboxoval centr a míč se dostal k volnému Valenciovi, který okamžitě vystřelil a s pomocí domácího Gibbse dostal míč za záda polského gólmana. Na marodku Arsenalu se přidal i gólman Sczcesny, kterého musel v utkání nahradit Martínez.

Domácí po inkasované brance vrhli všechny síly do útoku. De Gea ale všechny nebezpečné pokusy dokázal zlikvidovat. Manchester United vystřelil poprvé na branku až v 85. minutě a hned z toho byla branka! Na konci skvělé akce byl Wayne Rooney, který přehodil vybíhajícího Martíneze. Hosté si už zkušeně hlídali dvougólový náskok, který mohl ještě navýšit Di Mária, ale svou šanci neproměnil. Čestný úspěch domácích obstaral v 95. minutě střídající Giroud, ale domácí Arsenal už se na víc nezmohl, a tak se z vítězství radovali hráči Manchesteru United.

Manchester United vstřelil Arsenalu dva góly. Zdroj: commons.wikimedia.org, wonker

Manchester United vstřelil Arsenalu dva góly. Zdroj: Wikimedia Commons, wonker

Druhá porážka v řadě

Po porážce s Manchesterem se Arsenal propadl na 8. místo tabulky Premier League. Pro Arsenal se jedná o druhou porážku v řadě a tlak na kouče londýnského celku Arsene Wengera se opět zvýšil. Znovu se začíná hovořit o konci tohoto francouzského lodivoda na lavičce Arsenalu. I přes porážku ale ztrácí Arsenal na čtvrtou příčku, která zajišťuje předkolo Ligy mistrů, pouhé dva body.

Na čtvrtou příčku se posunul právě Manchester United. Svěřenci Louise van Gaala navázali na vítězství proti Crystal Palace a zdá se, že jejich výkony začínají jít nahoru. I přesto, že jsou United na 4. místě, ztrácejí na třetí Manchester City pět bodů, na první Chelsea dokonce bodů dvanáct.

Ve 13. kole Premier League se Arsenal představí na hřišti West Bromwiche a Manchester United bude doma hostit Hull City.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, wonker