extraliga 2014/2015, psg zlín

Loňský vítěz extraligy se trápí, Berani uhráli jen nájezdy

Sport / 25.11.2014

Jak už to nejen ve sportu bývá, jednou jsi dole, jednou nahoře. Prokázalo to i 23. kolo Tipsport extraligy.

Letošní hokejová extraliga je bohatá na zajímavé momenty. A taky se blíží ke své polovině. Zatímco čelo tabulky obsadily známé firmy, jako je Třinec, Sparta, Kometa, celkově ligu vede možná překvapivě Litvínov, na sestupových příčkách se rýsuje překvapení. Loňský mistr ze Zlína se trápí. V posledním kole uhráli Berani alespoň dva body v samostatných nájezdech, pokud ale chtějí bojovat o postup do play-off, mají co dělat. A jaké vlastně bylo 23. kolo nejvyšší hokejové soutěže?

extraliga 2014/2015, tabulka

Aktuální tabulka po 23. kole. Autor: Jan Markel, Generace 21.

Litvínov pokořil Vítkovice a vyšvihl se na první místo

Ačkoliv se hned v první třetině zápasu dostali do vedení hosté z Vítkovic gólem Kucsery, Litvínov, posílený nejen o zkušené veterány, dokázal odpovědět. Ve druhé třetině skórovali Jakub Šrámek a Martin Ručinský. Zápas byl hodně tvrdý a bohatý na vyloučení. Přesto žádné branky nepadly z přesilovek. Když pak v závěrečné třetině zápasu padlo jen po jedné brance na každé straně, mohli se Litvínovští radovat z důležitého vítězství. A jelikož Třinec, který aktuálně ztrácí na vedoucí tým tabulky jediný bod, prohrál s Kometou, vyneslo vítězství Litvínova nad Vítkovicemi tento tým na čelo tabulky.

Trápení Zlína musí skončit

Úplně jiné starosti mají hráči mistrovského Zlína. Vzhledem k nevydařenému začátku sezóny se tým krčí na poslední příčce tabulky. A to i přes vydřené vítězství na ledě Karlových Varů. Nejprve šli sice hosté do vedení, pak ale Energie otočila góly Dudy a Balána a Zlín musel dotahovat. Ve 48. minutě se podařilo Beranům vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. Ty rozhodl svým šestým gólem v sezóně Bedřich Köhler. Zlín tak ukořistil cenné dva body, ale i přesto zůstává na poslední příčce tabulky. Na vedoucí Litvínov ztrácí 27 bodů. Chce-li bojovat o play-off, měl by tým začít podávat vyrovnané výkony. Ty se minimálně v listopadu zlepšily, necháme se překvapit, co ještě loňský mistr předvede.

extraliga 2017/2015, hc olomouc

Hanákům to letos zatím střílí. Zdroj: hc-olomouc.cz, autor: Hana Vítková.

Nováčci z Olomouce se toho nebojí

Slušné výkony předvádí nováček extraligy, Kohouti z Olomouce. Tým, který na dlouhá léta nejvyšší hokejovou soutěž opustil a až vloni si vybojoval postup zpět, se zatím s jednatřiceti body drží na osmém místě. Pokud by se situace vyvíjela i nadále stejně, zahráli by si tak Hanáci play-off. Na to je samozřejmě ještě brzy. Zvláště když poslední dva zápasy prohráli. V předchozím kole načechral Kohoutům peří vedoucí Litvínov 4:5 a v posledním odehraném kole podlehla Olomouc hráčům z Mladé Boleslavi 4:2. Celkově má zatím celek z Hané v listopadu na kontě tři prohry a tři výhry. Herní projev je ale slušný a tým hraje v pohodě. Pokud hráčům vydrží současná forma, rozhodně se nemusí obávat návratu do nižší ligy, ba naopak.

Extraligu pro vás průběžně sledujeme, další zápasy začínají už v úterý 25. listopadu.

Zdroj perexové fotografie: hokej.zlin.cz, autor Jiří Zaňát