Punk Rock Cakes ve stylu Sexu ve velkoměstě

Na talíři / 2.12.2014

Stáňa Mutlová miluje pečení a její doménou jsou tzv. sweet bary, sladké stoly a koutky. Po letech ve svém podniku Punk Rock Cakes se odhodlala vydat knihu. 

 Jak to celé začalo?

Stáňa se se svými Punk Rock Cakes účastnila letního festivalu. Toho dne se žádné zázraky nekonaly, přece jenom člověk dá v létě na festivalu přednost pivu před dortíkem. Náhodou na festival zavítala také šéfredaktorka nakladatelství Smart Press Adéla Hálková a trefný název dortíků jí padnul do oka a navíc si říkala, že by se jí taková kuchařka hodila. Stáně dala vizitku a zmizela v davu. Po pár sekundách se Stáňa vzpamatovala, popadla do ruky pár cupcaků a běžela za ní. Cupcaky předala se slovy „alespoň to musíte ochutnat!“. A zanedlouho se kuchařka začala tvořit.

Zdroj: Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Zdroj: www.smartpress.cz

Stáňa Mutlová

O autorce

Stáňa Mutlová je živel, který si dělá věci po svém a na konvence doslova peče. Za časů divokého mládí – tedy vlastně ještě včera – byla punkerkou jako řemen. Život ale zbožňuje překvapení a kontrasty. Jednoho dne si Stáňa nějak všimla, že motorka není jediná mašina, která to umí pořádně rozpálit. Pečení ji chytlo a za chvilku už bylo jasné, že od teďka bude místo kůže nosit zástěru a místo větru bude mít ve vlasech mouku.

Zdroj: Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Křest ve znamení Sexu ve městě

Křest kuchařky Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, se konal v klubu Jazz Dock. Celá akce probíhala ve stylu Sex ve městě, což je také název jedné kapitoly v knížce. Na uvítanou se podávalo Prosecco Gabry od La Tordera. Křest moderovala krásná a milá Lenka Vacvalová, která je zároveň kmotřičkou Sladkých barů. Příjemným zpestřením byla módní přehlídka značky French Connection CZ a šperků od LILIEN-CZECH JEWELRY, kterou předvedly Lucie Smatanová, Taťána Makarenko, Hanka Burdová a Pavlína Jágrová. A nechyběl pan Božský, jehož role se zhostil Petr Vojnar.

Zdroj: Jakub Feranec, Check Czech Fashion

Zdroj: Jakub Feranec, Check Czech Fashion

Sladké bary pokřtila Lenka Vacvalová stylově moučkovým cukrem a potom si každý mohl užívat přenádherných cupcaků, sladkých pusinek a mnoho dalších sladkostí z kuchařky. Malou vychytávkou byl pult, kde si každý mohl ozdobit svůj vlastní cupcake a odnést si ho domů.

Kuchařka plná lahodných dortíků

Kniha obsahuje celkem 50 receptů, které jsou rozděleny tématicky do 10 kapitol. Kromě již zmíněné kapitoly Sex ve velkoměstě, které dominují sexy profiterolky, v kuchařce najdete také pestré recepty z kapitoly Karlíkova továrna na čokoládu, kde se můžete inspirovat Karlíkovým čokoládovým dortem. Do jiného světa vás přenese kapitola Elfí svatba, najdete lesní tartaletky nebo dortíčky pro vílu.

Zdroj: Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Zdroj: Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Celé zpracování je vychytané do posledního detailu a každá kapitola má svojí jedinečnou atmosféru. Užitečným bonusem jsou různé tipy na dekorace, jak upéct ty nejlepší makronky nebo jak na luxusní máslový krém. Navíc suroviny máte běžně doma a ačkoliv sladkosti vypadají na první pohled složitě, zvládne je snad každý. Pokud se vyžíváte v dekoracích, Sladké bary jsou přesně pro vás.

Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

A protože je těžké odolat a jen si kuchařku prohlížet, rozhodla jsem se vyzkoušet čokoládové cupcaky. Klasika, kterou si každý může upravit dle svého vkusu. Recept je z kapitoly Vzhůru do oblak.

Čokoládové cupcaky

Suroviny na 24 dortíků:

  • 4 středně velká vejce
  • 200 g cukru krupice
  • 150 g slunečnicového oleje
  • 200 – 250 ml mléka
  • 400 g polohrubé mouky
  • 1 kypřící prášek
  • kůra z 1 bio citrońu
  • 50 g čokoládových peciček

Na krém:

  • 500 g mléčné čokolády 35 % (volte co nejkvalitnější čokoládu)
  • 360 g zakysané smetany

Zapněte troubu na 170 °C a muffinové plechy vyložte pečícími košíčky. Do robotu vložte vejce, cukr a citrónovou kůru a chvíli šlehejte, až se směs spojí a začne se tvořit pěna. Přilijte olej a krátce prošlehejte. V míse smíchejte mouku s kypřícím práškem. Po částech do těsta zapracovávejte střídavě mléko a mouku s kypřícím práškem. Mléka přidejte tolik, aby vzniklo lité těsto konzistence např. bábovkového. Na závěr vmíchejte čokoládové pecičky.  Těsto nalijte do připravených košíčků a dejte péct. Košíčky naplňte jen do dvou třetin, abyste do trouby nemuseli volat „hrnečku dost“.

Za 15-20 minut dortíčky krásně vyběhnou a zezlátnou. Špejlí otestujte propečenost a plechy vyndejte na mřížku nebo prkénko. Po 10 minutách můžete dortíky vyprostit z prohlubní plechů a nechat je volně (jen v pečících košíčcích) vychladnout na mřížce. Nebudou pak tak upocené.

Než cupcaky vychladnou, připravte si krém. Ve vodní lázni za občasného míchání rozehřejte čokoládu. Za žádných okolností ji nenechte přehrát, jinak se s ní bude špatně pracovat. Jakmile se rozpustí a je celá sametová, přidejte studenou zakysanou smetanu. Ručním mixérem krátce projeďte, aby se obě suroviny spojily. Není třeba krém šlehat dlouho. Zato jej pak nechte ještě alespoň půl hodiny odpočinout v lednici, aby ztuhnul do konzistence, se kterou budete moct pracovat. Ideální je taková, že lze stěrkou krém míchat, ale už začíná držet tvar.

Cukrářský sáček se špičkou řezanou do tvaru hvězdičky nebo kytičky naplňte krémem a nazdobte vychladlé cupcaky. Cupcaky skladujte v lednici,kde vydrží nejdéle dva dny.

TIP Generace 21: Do těsta můžete přidat kakao, cupcaky jsou pak opravdu hodně čokoládové. A ve zdobení se můžete vyřádit jak se vám zalíbí.

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

Zdroj: Ilona Bartůšková, Generace 21

A co o knížce říká anotace?

Napéct a nazdobit nejrůznější druhy sladkostí a naaranžovat je i s dekoracemi na stůl se může zdát na první pohled (a možná i na ten druhý) jako pěkná fuška. A kde je pak to „snadné“ a „blýsknout se“? Žádný strach. Když v knize pořádně zalistujete, zjistíte, že všechno půjde jako po másle (nebo jako po krému, jestli chcete).

Staňte se hvězdou na velkolepém večírku, dámské jízdě, dětské nebo netradiční halloweenské párty. S první knihou o sladkých barech v Česku to bude hračka. Vybrat si můžete z 50 prověřených receptů, od nejjednodušších, jako jsou čokoládové lanýže a pusinky, přes oblíbené cupcaky, lízátka, makronky až po parádní dorty. Stáňa vám poradí, jak vybrané sladkosti krok za krokem upéct, ukáže, jak je nazdobit, a to i tím, co máte zrovna po ruce. Také vám doporučí vhodný dekor na jedinečný sladký bar, kde se můžete vyřádit podle své fantazie. Uvítání hostů a sklízení ovací už bude jenom na vás!

Sladké bary

Kuchařka obsahuje 184 stran plus 4 vyklápěčky (8 stran) pro delší recepty.

Vydalo: Nakladatelství Smart Press, k objednání na webu

Cena: 424 Kč.

Více informací o autorce a o knize.

Závěrem

Jakožto milovnici pečení a sladkého mě kuchařka Sladké bary nadchla. Je vidět, že je dělaná s láskou. Navíc Stáňa Mutlová je neskutečně milý člověk a působí krásně skromně. Přeji jí, aby Punk Rock Cakes byly stále a stále oblíbenější, zaslouží si to.

 

Zdroj perexové fotografie: Sladké bary – 50 snadných receptů, díky kterým se blýsknete, vydal Smart Press, 2014, www.smartpress.cz

Ilona Bartůšková

Zanechte komentář