Na kus řeči s Děvčetem u plotny: Psaní o jídle má smysl

Na talíři / 29.11.2014

V rozhovoru s brněnskou foodblogerkou Kristinou alias Děvčetem u plotny nahlédnete pod pokličku švédské kuchyně nebo se dozvíte, co všechno obnáší práce foodblogera.

Čerpáte inspiraci k vaření či pečení i na foodblozích? Pokud ano, pak by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout blog Kristiny Hrubé, znamé spíše jako Děvče u plotny.

Autorkou blogu Děvče u plotny je Kristina Hrubá, studentka Skandinávských studií v Brně a velká milovnice pečení. Kromě tradičních dortů a koláčů na jejím blogu najdete i ryze švédské recepty, jelikož ve Švédsku půl roku žila.

Mohla byste se našim čtenářům stručně představit? Kdo je Děvče u plotny? A jak jste na takové pěkné, jednoduché, ale přitom výstižné spojení přišla?

Jsem studentka Skandinávských studií v Brně a dá se říci, že už tu víceméně bydlím. Původně jsem z jižní Moravy. K pečení jsem se dostala, když mi bylo asi 15 a od té doby jsem toho ještě nenechala. Myslím, že to máme v rodině. Moje babička vždycky pekla krásné dorty a koláče. Asi jsem po ní. Jméno blogu Děvče u plotny vymyslela kamarádka, když jsme před dvěma lety v létě byly na puťáku Valašskem. Současně jsem vytvořila i modrobíle pruhovaný design blogu.

Na blogu máte hodně švédských receptů, jelikož jste půl roku žila ve Švédsku. Čím vás švédská kuchyně dostala a čím je specifická?

Švédi milují sladké, jsou specialisté na kynuté těsto a hlavně na skořicové šneky kanelbullar. Zdá se mi, že celé Švédsko voní po skořici a kardamomu. Také spořádají hodně zeleniny a jejich kuchyně je celkově lehčí než naše česká. A pak losos, to je moje nejoblíbenější ryba a je ve Švédsku paradoxně levnější než kuřecí maso.

Kromě skořicových šneků kanelbullar je další oblíbenou švédskou sladkostí čokoládový koláč kladdkaka.

Kromě skořicových šneků kanelbullar je další oblíbenou švédskou sladkostí čokoládový koláč kladdkaka.

Co vás vedlo k založení foodblogu? Jak dlouho už ho píšete? A jakými změnami blog prošel v průběhu času?

Blog vznikl v září 2012, takže za chvíli už to bude dva a půl roku. Už dříve jsem si psala blog orientovaný spíše módním směrem, ale psát o jídle mě baví mnohem více. A proto založit si foodblog nebylo zas tak těžké rozhodování. Vůbec jsem ale nečekala, že Děvče u plotny bude tak úspěšný blog. Občas mě dokonce poznají lidé na ulici, to je až zarážející, nemyslíte? Před nedávnem prošel blog redesignem, který si vzal na starost můj milý. Vzhled je víceméně stejný, ale na blogu najdete více vychytávek, abych tak řekla. Je příjemnější na pohled i ke čtení.

Máte už docela širokou fanouškovskou základnu, která dychtivě očekává každý váš výtvor. Jaký je to pocit? Čekala jste takový úspěch?

Musím se přiznat, je to zvláštní. Vždyť ještě v lednu jsem měla ani ne 200 čtenářů a s radostí jsem sledovala každého dalšího, o kterého to číslo stoupalo. Teď jich bude pomalu dva a půl tisíce. S tím také souvisí práce téměř na poloviční úvazek, odpovídám na spousty e-mailů od čtenářů, zapojuji se do různých zajímavých projektů, stále se snažím vzdělávat v cukrařině, hledám nové zajímavé recepty, každý příspěvek na blog je práce na několik hodin a přispívat alespoň jednou týdně je tedy docela časově náročné. Ale baví mě to čím dál tím víc, protože vidím ty nadšené reakce od čtenářů a pak si říkám, že tady to psaní o jídle má smysl. Doufám, že mě blog a pečení třeba jednou bude i živit!

Moje oblíbené - čokoládové tartaletky.

Moje oblíbené – čokoládové tartaletky.

Inspirujete se někde při tvorbě svých vlastních dobrot?

Mám ráda blog Švédky Lindy Lomelino, která má naprosto úžasné fotografie a recepty, navíc už vydala tři kuchařky. Přitom také začínala jako neznámý bloger a kde je teď…

Jelikož se bavíme o jídle, nemůžu se nezeptat – co vy a jídlo? Které je vaše nejoblíbenější a které naopak nejméně? Máte raději spíše sladké, nebo slané?

Vždycky jsem byla na sladké, ale čím víc peču, tím víc začínám být na slané. Dorty sice peču, ale pak na ně vůbec nemám chuť. Raději bych si dala uzeného lososa nebo indické kari. To je také jídlo, které si vařím nejčastěji. Peču téměř každý den, a když tak dva tři dny nic nedělám, začne mi to chybět.

Čokoládový dort s malinami.

Čokoládový dort s malinami.

Jako prodávající se účastníte i některých gastro a jiných akcí, například srpnového Street Food Festivalu či říjnové Electro Swing Fever. Co na takové akce říkáte? Jak se vám líbí?

Za podobné akce jsem hrozně ráda, mám pocit, že v Praze se toho děje mnohem víc a když je konečně něco i u nás v Brně, ráda se přijdu podívat a ochutnat. Naposledy jsme byli na Restaurant Day v Industře, což je vcelku nový brněnský prostor s moc hezkou kavárnou.

Reportáže ze Street Food FestivaluElectro Swing Fever si také můžete přečíst na našich stránkách:

Reportáž: Street Food Festival Brno

Electro Swing Fever zahájila v Brně novou sezónu

Mohou vaši fanoušci někde v Brně ochutnat vaše výtvory, kromě výše zmíněných akcí?

Dvakrát týdně peču pro Bistro Franz, tam jsou moje koláče vždycky v úterý a pátek.

Čokoládový dort s borůvkami.

Čokoládový dort s borůvkami.

Nedávno jste byla také hostem Letem blogosvětem. Jaké to bylo, mluvit o jídle do rádia?

Byla jsem nervózní, ale holky, co pořad moderují, byly zase hrozně milé a to mě uklidnilo. Stejně jsem ten záznam ještě neslyšela a pro jistotu si ho raději ani nepustím. Mám problém poslouchat vlastní hlas. Ještě horší to bylo v Dobrém ránu České televize, tam jsem byla celou dobu jako na jehlách, abych něco nepokazila. Ale nakonec to dobře dopadlo.

Kdybyste měla vybrat jeden recept ze svého foodblogu, který by naši čtenáři měli určitě vyzkoušet, který by to byl?

Hm, to není vůbec jednoduché… Já jich mám oblíbených několik, ale zrovna teď bych si dala kousek švédského koláče kladdkaka, tak třeba ten.

Zdroj všech fotografií: blog Děvčete u plotny

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář