Hokejová liga mistrů zná své čtvrtfinalisty

Sport / 19.11.2014

Od letošního roku obnovená Hokejová liga mistrů má za sebou osmifinálové duely. Další kola této soutěže se již budou odehrávat plně ve skandinávské režii.

Sparta dostala gól dvě vteřiny před koncem

Jediný český zástupce, který se probojoval ze základní skupiny, byla pražská Sparta. Ta po nevydařeném prvním duelu odjížděla na led švédského Linköpingu se ztrátou jedné branky. Ačkoliv se Pražanům tuto ztrátu podařilo smazat už po dvou minutách odvetného duelu, do čtvrtfinále se přesto nepodívá. Neuvěřitelně smolnou třetí třetinu totiž prohráli 0:2, přičemž postupovou branku Linköpingu vstřelil Micflikier pouhé dvě vteřiny před vypršením základní hrací doby.

Jediným střelcem Pražanů byl Jaroslav Hlinka. Zdroj: Wikipedie, Flickr upload bot

O zajímavé události nebyla nouze ani na ostatních stadionech. Především neskutečné zmrtvýchvstání švédské Lulei bylo napříč všemi médii velmi diskutované a obdivované. Aby ne, vždyť švédský celek prohrával po první periodě 4:1, což v součtu s prvním duelem, který Skandinávci prohráli 4:2, dávalo dohromady hrozivé skóre 8:3 pro Salzburg! Ten však, podle konečného výsledku zbytek zápasu neodehrál, ale pouze se ho zúčastnil. Ztrátu totiž ve druhé třetině promrhal a na nájezdy postoupila Lulea.

Další postupující týmy

Namále měla i finská SaiPa. Ta sice první duel v Ženevě prohrála, ale stejně jako její švédský soused dokázala ovládnout odvetný duel a na samostatné nájezdy postoupit. To se však nepovedlo dalšímu zástupci ze země tisíce jezer. Jyväskylä o svůj náskok z prvního střetnutí se Skellefteou přišla až v poslední minutě zápasu. Po bezbrankovém prodloužení pak větší technickou zdatnost předvedli právě zástupci tří korunek a na samostatné nájezdy postoupili do další fáze.

Po jasném průběhu obou duelů se dál probojovala také Frölunda a finské Oulu. Severské derby mezi Raumou a TPS Turku nakonec vyznělo lépe pro prvně zmiňované, přestože odvetný zápas o gól prohráli. V tom prvním totiž nasázeli svému soupeři hned pět branek. Posledním postoupivším je další zástupce Finska, IFK Helsinky. Na čtvrtfinálové duely se můžeme těšit už 2. prosince. Odvety se poté budou hrát o týden později.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedia, Xgeorg