Rozkvetlé dekorace se hodí i v zimě

Design / 3.12.2014

Příroda je mocná čarodějka a pohled na rozkvetlou louku dokáže s naší duší divy. Přinášíme vám tipy, jak si květin a jejich kouzla užít i v zimě. 

Není nic smutnějšího než uvadající květiny ve váze, a tak rozhodně sáhněte po kvalitních umělých rostlinách, které od těch pravých nerozeznáte ani na druhý pohled. Květinovou vůni vám pak zajistí vonné svíčky, třeba ty od Yankee Candle, jejichž aroma je opravdu silné a autentické.

Květiny nepatří jen do vázy

Skleněné nádoby jsou univerzálním doplňkem, který se hodí do každého bytu a podtrhnou jakýkoli styl. Jsou jednoduché, a proto také dají naplno vyniknout kráse květů. Navíc je můžete naplnit dekorativními oblázky nebo skleněnými kuličkami.

Jako váza vám ale také skvěle poslouží dekorativní lahve od minerálek nebo i stolní nádobí. Hrnek, džbán na vodu i polévková mísa – květiny můžete zkrátka naaranžovat kamkoli! Samotnými květy klidně ozdobte i jen čistě bílý tác nebo porcelánový talíř. Netradičně vypadají i závěsné květináče, mimochodem ty jsou ideální také i do méně prostorné kuchyně na bylinky.

Květiny lze naaranžovat opravdu kamkoli a jakkoli.  Zdroj: ikea.cz a bellarose.cz

Květiny lze naaranžovat opravdu kamkoli a jakkoli.
Zdroj: ikea.cz a bellarose.cz

Myslete už i na jaro

Přestože ještě ani nezačala pořádná zima, je dobré už teď myslet na jaro. Rozkvetlé jarní cibulky vás probudí ze zimního spánku a po dlouhé zimě vám dodají energii. I když do země by se měly cibulky sázet od září do října, v bytě je můžete zasadit ještě teď. Největší radost vám udělají cibulky hyacintů, narcisů, krokusů a tulipánů. Jako květináče můžete využít předměty určené ke zcela jinému účelu, ať už jsou to konzervy, staré plecháčky, hrnečky nebo staré misky. Květináčky umístěte třeba mezi okna. Příchod jara pak rozhodněte neminete.

Zdroj perexové fotografie: ikea.cz

Izabela Nováková

Izabela Nováková

Zanechte komentář