Movember párty knírky

Papírový knír: bleskový návod, jak na to

Design / 17.11.2014

Chystáte se zakončit listopad pravou Movember párty, nebo chcete jen originální doplněk na vaši oslavu? Přinášíme snadný návod na papírový knírek!

Movember – už po několik let ho slaví i Česká republika. A je to dobře. Tímto originálním způsobem se nejenom utužují vzájemné lidské vztahy (to vždy, když člověk bojuje za společnou věc), ale podporuje se boj proti rakovině prostaty a varlat. Ať už prostým vyjádřením účasti formou knírů či „kníratých“ oslav nebo finanční pomocí.

I naše redakce je součástí Movemberu. Podívejte se na fotografii z našeho dvouletého výročí na Facebooku.

Pokud odhlédneme od původního záměru Movemberu, jedno je jisté. Kníry se staly velkou atrakcí na různé oslavy a párty. S papírovým knírem přilepeným ke špejli jste se možná fotili i vy. A vypadají vážně skvěle. Jak si je i jiné dekorace snadno vytvoříte během pár minut? Přinášíme opravdu bleskový návod.

 

Řekněte sami, nevypadá to skvěle?

Kníry na špejli

Zn. – Ideální na fotky

Pokud se chystáte na Movember párty, bez kníru to prostě nepůjde! Jestliže si vlastní nepěstujete, chce to mít záložní plán v podobě nalepovacích či papírových knírů. A my vám ukážeme, jak na to!

Jak jste ale viděli ve videu, výborně vypadají i rty v barvě, kterou byste si naživo neodvážila vzít. Anebo brýle – pořádně staré, dědečkovské. Internet nabízí mnoho inspirace a je jen na vás, co pro své hosty nebo naopak jako překvapení pro hostitele připravíte. Ať už to bude cokoliv, věřte, že fotky budou přímo do rámečku!

Připravte si

 • Šablonu nebo papír (stačí měkký)
 • Tvrdý papír (na knír se hodí černá, hnědá i oranžová)
 • Špejli a nůžky
 • Tavnou pistoli, lepidlo
 • Příp. lepicí pásku, washi pásku

Postup

 1. Prvně je třeba mít šablonu. Jsou dvě možnosti, jak ji vytvoříte. Můžete si sami nevrhnout knírek – k tomu vám poslouží obyčejný papír, na který si svůj návrh nakreslíte a poté vystřihnete. Pokud chcete mít ale opravdu kvalitní knír (nebo přímo plnovous), zapátrejte na internetu. Stačí „vygooglit“ třeba spojení „mustache printable template“ nebo rovnou „photo booth props„. Objevíte tak mnoho šablon, které si vás získají!
 2. Pokud jste si stáhli šablonu a vytiskli ji na pevný papír, můžete tento bod přeskočit. Pro všechny ostatní ale platí, že si vámi navržený či vytisknutý knírek (rty či brýle) obkreslíte na pevný papír a pečlivě vystřihnete.
 3. K ruce přichází špejlelepidlo. Špejli zkraťte na požadovanou velikost a nejlépe tavnou pistolí ji připevněte na zadní stranu knírku (či jiné dekorace). Můžete použít i vteřinové lepidlo, které po uschnutí zafixujete kouskem lepicí pásky. Nemáte lepidlo? Pomůže i kousek washi pásky nebo lepicí pásky. Stačí s ní pořádně připevnit špejli ke knírku, nejlépe ve dvou vrstvách.
 4. A je to – vaše skvělá foto proprieta je připravena na to zazářit!

Věnujte knír i muffinům

Podobně si můžete vyhrát i s muffiny. Použijte k tomu úplně totožný postup, akorát špejli zaměňte za párátko a to připevněte úplně nejlépe nějakou krásnou washi páskou či průhlednou lepicí páskou.

Chcete, aby byl knírek krásný z obou stran? V tom případě si připravte dvě šablonky a, jakmile párátko k jedné části přilepíte, opatrně nalepte i druhou část. Tím snadno skryjete spoj a vše bude vypadat velmi čistě.

Knír jako rozlišovač sklenic

Stejný postup můžete zvolit i na brčka – stačí udělat každému jiný knír a skvělý rozlišovač sklenic je na světě!
Finální bod můžete udělat hned třemi způsoby:

 • uděláte děrovačem dírku a provlečete jí brčko,
 • upevníte z druhé strany washi páskou,
 • uděláte uprostřed knírů řezacím nožem dvě tenké linky a provléknete jimi brčko.
Knír na brčku

Knír na brčku vypadá vskutku originálně!
Zdroj: onedio.com

Takový typ šablon na fotografování si můžete udělat u jakékoliv příležitosti.
Co třeba vánoční oslava s přáteli? Fotky se Santovou čepicí budou vypadat stylově.

Zdroj perexové fotografie: Main Event Production

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář