l-lysin, regenerace, nu3tion, doplňky stravy

Regenerujte rychleji s L-lysinem

Sport / 23.11.2014

Autor:

V závěru našeho seriálu o doplňcích stravy pro sportovce jsme se podívali na zoubek  L-lysinu. Jak vám může prospět?

L-lysin je esenciální aminokyselina a je přímo zodpovědný za zpracovávání ostatních aminokyselin v těle. Pokud trpíte jeho nedostatkem, může se to projevovat únavou. Ta může přerůst až do chronického stádia. Proč zařadit L-lysin na seznam doplňků, pokud sportujete?

Zrychlená regenerace a hojení

Nutriční hodnoty na 100g

Energie: 1680 kJ/ 400 kcal

Bílkoviny: 99g

Sacharidy: 0g

Tuky: 0g

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Jste unavení? Kupte si L-lysin. Tento doplněk můžete užívat i bez sportovní zátěže – kdykoliv se cítíte unaveni anebo preventivně každý den. Účinek je znatelný a nástup téměř okamžitý. Jako byste si dali energy drink, s tím rozdílem, že vás po pár hodinách nezradí. Energy drinky vás sice povzbudí, ale po čase se dostaví o to větší únava. To kvůli kolísání hladiny cukru, na kterém funguje většina energy drinků. S L-lysinem si udržíte hladinu energie na vysoké úrovni dlouhodobě. A to za to stojí.

Další možnost využití je při sportovní zátěži. Po odvedeném výkonu si namíchejte doporučenou dávku lysinu. Únava opadne rychleji a svaly začnou o to dřív regenerovat. Kvalitní odpočinek a regenerace svalstva jsou klíčové při každém sportovním výkonu. L-lysin najde rovněž skvělé uplatnění při hojení ran. Léčíte zranění? Rozšiřte svůj jídelníček o tuto aminokyselinu. A chcete bonus? Lysin pomáhá i proti oparům, můžete tak být s klidem lvi salónů. Příjemné, což?

Kde se dá sehnat?

My jsme testovali L-lysin od firmy Nu3tion. Dodává se ve formě bílého prášku. Ten stačí rozmíchat s vodou. Lze také konzumovat na přímo a dostatečně zapít. Doporučená denní dávka je  0,5-2 gramy. Chuťově není L-lysin nikterak výrazný, nemusíte se bát „hořké medicíny“. Zboží od firmy Nu3tion lze objednat přes e-shop, což je příjemné. Váháte ještě, zda je tenhle výrobek pro vás? Podpoří vás, ať už sportujete aktivně anebo máte jen náročné období a cítíte se unavení. Neváhejte. Kompletní informace naleznete na www.nu3tion.cz

Zdroj perexové fotografie: Jan Markel, Generace 21

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář