Staňte se gladiátorem ve Sport centru Koloseum

Sport / 5.12.2014

Otestovali jsme jednu z možností sportovního vyžití pro všechny plzeňské čtenáře.

Cesta do Sportcentra Koloseum lehce připomíná začátek pohádky. Za řekou a několika kruhovými objezdy, schované v hustém lese vysokých panelových domů krčí se nízká stavba, která skrývá mnohá překvapení. Jedním z nich je i ono zmiňované fitness centrum, které se může chlubit nejenom dobrým vybavením a příjemným přístupem personálu, ale i sympatickými cenovými podmínkami.

Kudy, kam a za kolik?

Díky umístění na jednom z největších plzeňských sídlišť jménem Lochotín nemá jistě Koloseum o návštěvníky nouzi. Tramvají sem navíc z centra dojedete za pár minut, takže nemusí smutnit ani ti, kteří nebydlí kolem Košutky. Jedinou překážkou v dostupnosti se může zdát klikatá cestička skrz panelové bludiště, která se zvlášť ve tmě nemusí jevit zcela bezpečně, ale není třeba paniky. Orientaci vycvičíte hned při první návštěvě a bojácnější typy využijí místní nabídky lekcí boxu.

Recepce se slušnou nabídkou pití a různých doplňků stravy. Zdroj: Sport centrum Koloseum

Recepce se slušnou nabídkou pití a různých doplňků stravy. Zdroj: Sport centrum Koloseum

Proti šedi venku tvoří Koloseum zářivý kontrast barev, světla a příjemné atmosféry, která na vás dýchne už při vchodu. Všechno svítí, recepční se usmívají a okamžitě se vším laskavě vypomohou a zapůjčí vám klíčky od skříňky a od šatny. Ty se nacházejí kousek od recepce a zamykají se zvlášť, vy tak máte dobrý pocit, že vám díky dvojímu zámku nikdo nic neukradne. Bohužel jsou klíčky zavěšené pouze na kroužku bez gumičky či „žabičky“, nedají se tedy nijak připevnit k oděvu či zápěstí a musíte je neustále opatrovat.

U recepce zaplatíte rovnou i vstup do fitness centra. Za 70 Kč získáte přístup nejen do posilovny, ale také do kardio zóny, boxérny a do menší haly s horolezeckou stěnou. Vstup je navíc časově neomezený, takže se můžete pořádně vyřádit a dát si parádně do těla. Do cvičebního prostoru není dovoleno přinášet vlastní nápoje, ale žízní vás tu trpět nenechají. Na recepci se nachází bohatě zásobený bar s širokým výběrem pitiva, povzbuzovačů a jednoduše všeho, co by mohl sportující člověk potřebovat.

Od boxu až po saunu

Samotný prostor fitka je rozdělen do tří poschodí. Nejvýše se nachází box sál s boxovacími pytli, boxerským ringem a prostorem pro protažení. V patře pod ním je samotný vstup s recepcí, velká místnost pro rozehřátí plná běhacích pásu a stepperů, kde najdeme i cyklistické a veslařské trenažéry a ze které vstoupíte také do místnosti pro lekce indoor cyclingu, do aerobního sálu, ve kterém se konají skupinové lekce, a do místnosti s horolezeckou stěnou. U té stojí za zmínku několik samonavíjecích zařízení, díky kterým si zašplháte, i když zrovna nemáte parťáka na jištění. Potřebné vybavení vám rádi zapůjčí na recepci. Kousek od ní se pak vine točité schodiště, po kterém sejdete o patro níž, do království činek a posilovacích strojů.

Posilovna, která se nachází v patře pod recepcí. Zdroj: Sport centrum Koloseum

Posilovna, která se nachází v patře pod recepcí. Zdroj: Sport centrum Koloseum

Posilovna je vybavená přímo skvěle. Nabízí dostatek prostoru na protažení či cvičení bez strojů na koberci, samozřejmostí jsou různé pomůcky a koutek s jednoručními činkami. Strojů je zde rovněž požehnaně, ale právě jejich velké množství skrývá jedno drobné minus. Při větší návštěvnosti mohou komplikovat jednoduchý průchod posilovnou. Plusy ovšem převažují, jedním z milých bonusů je i přítomnost trenéra, který je zde vždy od 16.00 a zdarma zájemcům vypomáhá s jejich tréninky.

Mohlo by se zdát, že Koloseum musí praskat ve švech při tak velké nabídce sportovního vyžití. Pravdou je, že je skutečně využitý každý centimetr prostoru, ale s výjimkou některých částí posilovny (kde se musíte občas lehce proplétat mezi ostatními a stroji) to není na úkor pohodlí cvičících. Naopak je zajištěno, aby měl každý možnost se pořádně rozhýbat. Kromě výše zmíněného patří navíc do služeb sport centra i squashové kurty, sauna a solárium.

Sportování není upřeno ani ranním ptáčatům, ani nočním sovám, otevřeno je zde ve všední dny od 6.00 do 22.00, o víkendech se otvírá o hodinu později. Nic tedy nebrání tomu, abyste vyrazili dát svému tělu co proto!

Závěrečné shrnutí

Ochota personálu: 5 bodů z 5. Na recepci jsou milí a vstřícní, okamžitě vám nabídnou něco k pití. Personálu je tu víc, nemusíte tedy čekat, než se vám někdo začne věnovat.

Vybavení: 5 bodů z 5. Stroje různých značek v perfektním stavu a ve více než dostatečném množství.

Nabídka služeb: 5 bodů z 5. Odpoledne je přítomen trenér, který nabízí pomoc návštěvníkům. Kromě posilovny se zde nachází horolezecká stěna, místnost pro boxery, sauna a solárium, fitness centrum pořádá i různé skupinové lekce.

Lokalita (přístupnost): 4 body z 5. Koloseum se nachází 5 zastávek od centra tramvajovou linkou č. 4.

Cena: Dobrá. Permanentku lze koupit na časové období (měsíční za 690 Kč) či na počet vstupů (10 vstupů za 650 Kč)

Zdroj perexové fotografie: Sport centrum Koloseum (upraveno)

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář