Španělská kuchyně III: Tortilla

Na talíři / 25.11.2014

Není tortilla jako tortilla. Pojďte si přečíst, čím se vyznačuje a od ostatních liší právě ta španělská!

Co si představíte, když se řekne tortilla? Většina z vás pravděpodobně kukuřičnou placku, která se nasucho opéká na pánvi a plní nejrůznějšími ingrediencemi. To je však tortilla mexická a ta se od tortilly španělské diametrálně liší.

Není tortilla jako tortilla. Zdroj fotografie: foter.com, paul goyette

Není tortilla jako tortilla. Zdroj fotografie: foter.com, paul goyette

Tortilla española

A v čem tedy spočívá hlavní rozdíl oproti známé tortille mexické? Tak především v tom, že základem španělské tortilly jsou brambory, vajíčka a dá se říct, že i olivový olej, který je alfou a omegou středozemského způsobu stravování, takzvané středozemní diety.

Středozemní dieta není dieta v pravém slova smyslu, ale spíše styl života a způsob stravování ve Středozemí. Stojí především na ovoci, zelenině, rybách a dalších potravinách. Kromě těchto potravin je ve středozemní kuchyni hojně používaný také olivový olej. Středozemní dieta je díky svým příznivým účinkům na zdraví zapsána v seznamu nehmotného dědictví UNESCO.

Základem každé španělské tortilly jsou brambory a vejce. Zdroj fotografie: foter.com, Amasou Umasou

Základem každé španělské tortilly jsou brambory a vejce. Zdroj fotografie: foter.com, Amasou Umasou

Viva España!

Španělská tortilla je na přípravu velice jednoduchá, zvládnete ji snadno a rychle i u sebe doma. Já jsem použila recept z kuchařky Škoda nevařit Martina Škody, což je kuchařka, která spojuje moje dvě velké vášně – jídlo a hudbu. Ke každému receptu, který v kuchařce najdete, si totiž máte pustit písničku, kterou Martin uvedl. Takže si pusťte Signal od Warren Suicide a jdeme na to!

Suroviny:

  • 2 stroužky česneku
  • 4 velké brambory
  • 1 cibuli
  • 6 vajec
  • 8 lžic olivového oleje
  • sůl a pepř

Na pánvi s rozehřátým olivovým olejem osmažte na tenko nakrájené brambory s celými stroužky česneku (ty dodají jídlu skvělé aroma), což bude trvat asi 20 minut. Chvíli před koncem smažení přidejte i na kostičky nakrájenou cibuli. Po usmažení vyhoďte česnek a brambory s cibulí nechte okapat od oleje. Až brambory s cibulí okapou, vmíchejte je do rozšlehaných vajec. Do čisté pánve kápněte trochu olivového oleje a vlijte do ní bramborovo-vajíčkovou směs. Tortillu z obou stran opečte do zlatohněda (asi 2 až 3 minuty). Podávat ji můžete samotnou se snítkou petrželky, s chlebem či s nějakou omáčkou.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, formalfallacy @ Dublin (Victor) (upraveno)

Zdroj videa: YouTube.com

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář