Korben Dallas na Flédě aneb slovenská párty v Brně

Hudba Kultura / 17.11.2014

V rámci turné k nové desce do Brna zavítali Korben Dallas, alternativní rockové trio z Bratislavy.

Ve středu 12. listopadu se na Flédě sešli snad všichni Slováci žijící v Brně (a já). Konal se zde totiž koncert populární slovenské skupiny Korben Dallas. Ta v minulém měsíci vydala nové, v pořadí již třetí album s názvem Banská Bystrica. A právě k této nové a nutno dodat, že velmi povedené desce, vyrazilo tohle alternativní rockové trio z Bratislavy na turné.

Juraj Benetin, zpěvák Korben Dallas.

Juraj Benetin, zpěvák Korben Dallas.

Nemastní neslaní Luis Buñuel

Ačkoliv byl začátek avizovaný na osmou hodinu, teprve v devět hodin se otevřely dveře do sálu a začala hrát předkapela. Tou byli brněnští pop-rockoví Luis Buñuel. Byť z Brna pocházím, o tomto seskupení, které se opravdu jmenuje stejně jako španělský filmový tvůrce, jenž spolupracoval mimo jiné i se Salvadorem Dalím, jsem nikdy neslyšela. A to je možná dobře. Hudba sice dobrá, ale jen do chvíle, než došlo i na zpěv. Nechci říct, že by zpěvák byl špatný, ale jeho hlas mi prostě k hudbě vůbec neseděl. O příšerných textech a (ne)aktivitě muzikantů raději pomlčím.

Vystoupení brněnské kapely Luis Buñuel mě tedy moc neoslovilo.

Vystoupení brněnské kapely Luis Buñuel moc neoslovilo.

Korben Dallaaas!

Přesně v deset hodin to na pódiu konečně rozbalili ti, na které jsme se všichni těšili. Už při první písničce Beh z desky Karnevalová vrana si publikum zpívalo spolu s kapelou a odměnilo ji bouřlivým potleskem. Z druhé desky dále zazněly například songy Bolo nebolo, Otec, Prázdny muž či Spovede.

Keby sa vám zdalo, že si to prehnane užívame, tak je to preto, že si to prehnane užívame.

– Juraj Benetin, zpěvák Korben Dallas

Z desky Banská Bystrica, která vyšla v polovině října, kapela představila hned několik písní, včetně singlu Za sklom, ke kterému už vypustila i snový videoklip.

Nezapomnělo se však ani na Pekné cesty, debutové album z roku 2011. Z toho Korbeni zahráli například Biele ráno, Pec, PochybnostiNalej, před kterou si zpěvák Juraj Benetin dokonce přihnul z placatky někoho z publika.

Pitný režim se musí dodržovat i během koncertu!

Pitný režim se musí dodržovat i během koncertu!

Kouzlo koncertů

Musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. Že jsou Korben Dallas dobří, to jsem věděla. Že má Juraj Benetin krásný sametový hlas, to jsem taky věděla. Ale že budou naživo ještě lepší, že bude Jurajův hlas ještě sametovější, hlubší a smyslnější a že jsou Slováci tak skvělé publikum, to už ne!

Zdroj všech fotografií: Václav Mach

Zdroj videí: YouTube.com

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář